Během tří dnů a nocí na periferii dnešního velkoměsta se sedmnáctiletá Ema rozejde s frajerem Viktorem, prožije románek s budoucím pilotem Karlem a potká jediného opravdového muže svého příběhu, taxikáře bez taxíku. Ve vztahovém propletenci se postavy a jejich city náhodně setkávají a osudově míjejí. Zhuštěný milostný příběh je vyprávěn tak, jak Ema vnímá svět kolem sebe a hledá v něm lásku, radost a zábavu. Není však jediná, kdo touží po štěstí a nechce tím nikomu ublížit. Emina opuštěná matka hledá druhou životní šanci, zatímco Karlovi rodiče se marně snaží nalézt dávno ztracený smysl svého manželství. (oficiální text distributora)

rumczeis

Typický český film poslední doby: Nic neříkající kousek života obyčejných lidí. Film nemá myšlenku, pointu ani jsem v něm nenašel příliš výrazný děj. ()

Narcis

Když jsme na to byli ve škole tak jsem hned po skončení souhlasil s kámošem že to ani nemělo děj a profesor se nás ptal jestli jsme to přežili. ()

codeman

Film jsem viděl na poněkud nekvalitním (potemněném) obraze a málo jsem tedy rozlišoval mezi jednotivými charaktery. Díky tomu na mě děj působil tak nějak abstraktně a snově. Očas pobavila i nějaká ta hláška. Jinak průměr. ()

catherinka

Jediné, co mě uklidňuje je to, že lístek do kina jsem neplatila, protože ztratit nejen čas, ale i peníze kvůli blbému filmu je trochu moc štěstí najednou. * dávám pouze za hudbu. ()

Red Meat

Pohodový snímek, který je více než na propracovaných dialozích postaven na vystižení dusivé atmosféry post komunistického sídliště. Za zmínku stojí velmi solidní herecké výkony (téměř) všech zúčastněných, především pak Jana Hubínská si Českého lva za svoji roli určitě zasloužila. ()

Piškotka

Ema má mámu, máma má Emu, máte pro nás zprávu? Film o hledání čisté a opravdové lásky a milostných eskapádách dvou generací žen. Ema hledá místo pro citové zakotvení, její matka si zkouší v sobě uklidit. Pocitově se míjejí, aby se zase mohly střetnout. Dorota Nvotová překvapila, stejně tak Jana Hubinská. Režisérovi se podařilo dokonale zpodobnit adolescentní nitro. Žbirkova Atlantida mi nahání husí kůži. Celý soundtrack je všehochutí. ()

listr

Velice zajímavý nezávislý filmeček. Vizualně velice pěkný. Děj filmu je opravdu na nezvyklý a originalní. ()

deathka

Dávám plný počet. Sledoval jsem tento snímek v takovém zvláštním duševním "panelákovém rozpoložení" a tak nějak mi to navodilo lehkou depku. Scéna, kde Magda přijde na rodinnou večeři je geniální. ()

horovska

Bezvadná náladovka, tiché nahlédnutí do života dvou osamělých žen. Krásné záběry velmi zblízka, skvělá kamera. Příjemný civilní projev hlavní představitelky mne mile překvapil. Škoda osudového závěru, jako by se tvůrci báli, že bez smrti na závěr nebude mít snímek dostatečnou váhu.... ()

KANZASHI

Vůbec nevím proč, ale můj hodně oblíbený film, asi proto, že ho moc lidí nezná a líbí se mi obchůdek hlavní hrdinky a její vlasy, heh. Dle mého názoru je nejlepší si pustit film v noci, v nemoci, o víkendu, v zimě, když venku sněží. - Ema má mámu, máma má emu. Nic se tu neděje a přitom vše. Tak trochu samotáři. Praha a taxikář bez taxíku. Jak to chcete? Podle nálady. - ()

Smoulin

Pro mě jeden z nejlepších českých polistopadových filmů, ve kterém nemusím koukat na ty samé loutkové tváře, poslouchat nekonečné kvaziintelektuální kecy a stydět se. Má to neuvěřitelnou atmosféru. A za "Hlasuju proti" bych klidně přidal hvězdu navíc! ()

Pitryx

Hm, podivný film. Jedna čurá, druhý jí do toho blije, už chyběl jen fekal. Hnusná hudba (v baru), statické, bez náboje. Hodnotím však zápletku jako takovou, tedy míním promísení postav, a tím i drobná překvápka v ději. ()

MiD

Toto tragicko veselé drama se nemusí zalíbit každému. Pro mě se tento film stal naprostou špičkou české kinematografie. Příběhem nás provází velice dobrý zvukový doprovod v podobě Ohm Square, Peneři strýčka Homeboye... Dorota Nvotová zahrála roli sedmnáctileté Emy opravdu skvěle. Myslím, že z ní může v budoucnu být opravdu dobrá a vyhledávaná herečka. Oldřich Vetchý jako taxikář bez taxiku sice nebyl v tomto dramatu obsazen tak moc jako D. Nvotová, ale odvedl taky kus své práce a odvedl ji velmi dobře. Děvčátko není jen film s abstraktním scénářem... Kolik takových "děvčátek" se potácí v tomto světě a hledá to, co právě Ema hledá v tomto filmu? "Ema má mámu, máma má Emu. Máte pro nás zprávu?“ ()