Během tří dnů a nocí na periferii dnešního velkoměsta se sedmnáctiletá Ema rozejde s frajerem Viktorem, prožije románek s budoucím pilotem Karlem a potká jediného opravdového muže svého příběhu, taxikáře bez taxíku. Ve vztahovém propletenci se postavy a jejich city náhodně setkávají a osudově míjejí. Zhuštěný milostný příběh je vyprávěn tak, jak Ema vnímá svět kolem sebe a hledá v něm lásku, radost a zábavu. Není však jediná, kdo touží po štěstí a nechce tím nikomu ublížit. Emina opuštěná matka hledá druhou životní šanci, zatímco Karlovi rodiče se marně snaží nalézt dávno ztracený smysl svého manželství. (oficiální text distributora)

baclajean

Bojoval som s tým, ale nakoniec sa mi podarilo to dopozerať. Zopár vydarených scén, záver nie najhorší, no mimo to akoby chcel režisér len vyplniť minutáž tým, čo mu v rýchlosti napadlo, keď písal scenár. ()

Alden_Larson

Tento film mě oslovil velmi specifickým způsobem. Jeho děj byl zajímavý, ale místy jsem se v něm trochu ztrácel, většina postav byla zajímavá, ale přišlo mi, že si stejná většina neprošla žádnou velkou změnou. Herecké výkony byly dobré, ale žádný ničím nevynikal. Na druhou stranu ale musím tvrdit, že audiovizuální aspekty filmu byly nádherné. Prezentace je skvělá a velmi stylizovaná a hudba byla fantastická. Prezentace tohoto filmu by se dala všelijak analyzovat, film má v tomto ohledu podle mě velmi jedinečnou atmosféru, která se v české kinematografii moc často nevidí. 8/10 ()

cubiczech

Nechápu tolik negativity v komentářích... ano je to zdlouhavé, ale jinak nevim jak to natočít. Dlouhá noc se táhne přesně jako dlouhá noc. Scénář by šel napsat lépe, ale když to bereme jako jednu velkou existencionální úvahu, tak potřebujeme znát i to pozadí, které se potom probírá. Filmově je to průměr, ale potenciál byl velkej. I vizuály se mi líbily, jako že mám rád urbanismus a městskou špinavost... dokonce to vypadá, že záměrně vybrali ty nejzajímavější lokality z Prahy, protože postavy cestují naprosto nelogicky a absurdní rychlostí... ale to už radši nebudu rozvádět... ()

StrixCZ

Na první shlédnutí (tuším, že kdysi dokonce v kině) nic moc. Napodruhé mi ale "sednul" přesně do nálady... A právě nálada je i u tohoto filmu rozhodně nejsilnější zbraní. Hledat tudíž chybky v logice děje nebo dokonce hnidopišsky řešit, odkud kam jezdí hlavní hrdinka autobusem (viz komentář uživatele "dobytek"), mi přijde přinejmenším úsměvné :) Zaprvé - člověk, který nezná Prahu, tohle opravdu nepostřehne. A za druhé - je evidentní, že tento film užívá veškeré prostředí (a vlastně i jednotlivé scény a situace) spíše modelově a nesnaží se zobrazovat konkrétní reálie. Zato atmosféra budovaná přesvědčivými výkony (nejen) obou hlavních představitelek (Dorota Nvotová mě zaujala už v Perníkové věži, byť tam dostala minimum prostoru), vynikajícím hudebním podkresem a kreativní prací s kamerou, má rozhodně svoje kouzlo. V sobotu v noci, když je člověk sám doma, dvojnásob... 80% ()

Saxos

Co očekáváme, když si pustíme nějaký film. Aby nás pobavil nebo třeba poučil, přivedl na jiné nebo nové myšlenky, nápady. Aby jsme strávili příjemně čas, který jsme vložili do sledování. Když po 75 minutách nenaleznete nic je to průser. Jedině s přivřenýma očima soundtrack. ()

XTrader odpad!

Tohle byl film naprosto o ničem, typický český film s úplně na hlavu padlou zápletkou, s dějem co nemá děj, jednoduše typická česká kravina. Kdybych věděl že to dostalo lva tak bych se na to ani nekoukal, ten je totiž většinou zárukou toho že je to blbost... ()

breebee

NO CO TO BYLO? nemám ráda filmy, kde čekám až se to konečně rozjede, až se konečně objeví nějaký pořádný děj, a najednou titlky. Absolutně jsme nepochopila, o čem ten film byl. Přišlo mi to skoro depresivně plný divných lidí, kteří sice úporně hledají štěstí, ale už od prvního pohledu nemají šanci. Jediný klad celého tohoto průšvihu byla herečka Dorota Nvotová, která hrála skutečně moc dobře. Můžeme být ale rádi, že film nebyl delší, nejspíš by pak skončila s holou hlavou. ()

pyty

Myslim, že jsem viděl celkem dobré herecké výkony a to především v hlaví roli (Dorota Nvotová) a hustej Ondra Vetchý jako "taxikář bez taxíku". Taky celkové zpracování včetně hudby se mi moc líbilo. Akorát děj bysme zde hledali jen s těží, ale v tomto případě o něj zas tak moc nejde. Mimochodem víte odkud je vám povědomý Karlův otec? ()

bax

Tak Dorotku Nvotovú som v tomto snímu doslova žral. A najviac asi v čiernomodrej verzii účesu. Ale film celkovo patrí skôr k tým, ktoré sa nesnažia nič povedať, nemajú myšlienku a dej je obyčajný a preto sa nečudujem nízkym hodnoteniam. Na druhej strane treba vyzdvihnúť hudobnú stránku, vizuálnu stránku, zaujímavú atmosféru a Dorotu Nvotovú. Minimálne to ma držalo pri tomto filme a nevadila mi ani spomínaná absencia nejakého zmyslu. Ba naopak pri filme som sa aspoň uvoľnil, keďže som nad ničím nemusel uvažovať. Pekný snímok, ktorý však vzhľadom na jeho potenciál mohol byť oveľa lepší a dosiahnuť aj viac hviezdičiek. (Inak aj postava taxikára bez taxíku bola veľmi zaujímavá :) .) ()

JARDAHONDA

Děvčátko : Ukazuje sociální problémy dnešní doby mladé Emy a její matky. Do toho všeho se navíc zamotá i milostný vztah hlavní hrdinky. Drama ukazuje spletitou dobu, která člověka nijak nepovzbudí.. ()