Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Wacoslav1

Yeah!!! Je to od začátku hrozně levný, hrozně nablblý a hrozně amatérský o tom žádná, ale stejně, kdo by zvládnul udělat takhle zábavnej hardcore debut za pár drobných z pár kámoši kdesi v prdelákově na Novým Zélandu??? Nabízí se tu jistá paralela z Raimiho Evil dead, ale je fakt, že ten to pojal celkem vážně, zatím co Jackson dává od začátku najevo, že to vážně nemyslí ani náhodou. Každopádně solidní festival nechutností a ujetých nápadů a parádní předkrm před ještě o něco víc hardcore Braindead kterej měl teprve přijít.85% ()

Divočák

Já vím, že všichni jen pějete ódy na Bad Taste a na Braindead, ale já nemůžu říct nic jiného, než "strašná nuda". Film je sice napěchovaný stále se opakujícími záběry krve stříkající někomu do ksichtu (ze začátku to byla ještě sranda, ale ke konci už to vyznívalo fakt trapně a nudně), vytékajícími mozky a různými podobnými nechutnostmi, ale ten děj mezi nimi vás prostě příšerně uspává. Příběh je sice záměrně slabý, ale je ještě daleko slabší, než by záměrně slabý příběh měl být, což jenom podporuje celkový chabý dojem z filmu. Co jen říct nakonec? Aspoň je to lepší než ještě nudnější Braindead. ()

-bad-mad-wolf-

Je mi líto... čekal jsem levnou a na koleně splácanou, nicméně taky hyperzábavnou a brutální řež, která se nekonala... Jistě, jsou tu šílené momenty, vtip nechybí a na rozdíl od italských laciných prasáren se tenhle film nebere ani trochu vážně - významné plus. Brutalit a nechutností není příliš, zaujmou spíše díky upgradům v oblastech vynalézavosti a neuvěřitelné uhozenosti (viz scény s rozseknutou lebkou a venčícím se mozkem - s jejím majitelem je zábavy vůbec nejvíc), ale... možná jako odkojenec Raimiho ranou tvorbou asi neumím kanibaly řádně brutálně ocenit. Jackson každopádně býval prvotřídní úchyl. (: ()

juta

Začínající Jackson a jeho blázniví kanibalové, ze kterých neskutečně čiší amatérismus, který začne docela rychle nudit a nezachrání to ani krvavé a nechutné scénky. No jo, každý nějak začínal... ()

Shakers

Oscarový režisér Pána Prsteňov Peter Jackson a jeho ... začiatky. Alebo skôr šialene šibnutá, krvavá a nechutná sci-fi hororová komédia ? Povedal by som, že od každého trochu. U mňa hraje veľké mínus, že nemám rad tento typ filmu a za jeho amatérčinu by som ho najradšej poslal medzi najhlbšie odpady. Ale je tu jedno veľké ale a to je Peter Jackson. Novozélandský nadšený filmový fanúšik, ktorý okrem toho, že režíroval túto uletenú zvrhlosť, písal aj scenár, ktorý obohatil o niektoré fajn hlášky, staral sa aj o produkciu, či kameru, zostrihal si to podla seba, masky, kostýmy a aj efekty, to všetko podomácky vyrábal on, dvadsaťdva ročný Peter a zároveň si tu ešte aj zahral. A to je na jedného človeka fakt dosť a s plátna je to jeho nadšenie a zápal vidieť a cítiť. Bad Taste sa síce pomalšie rozbieha, za to končí s neskutočnou gradáciou a extrémne krvavou nápaditosťou. V dnešnej dobe sa mi to hodnotí dosť ťažko, ale v dobe uvedenia to musela byť neskutočná pecka. 60% - 3* ()

lamps

Peter Jackson asi nebude úplně normální člověk, ale zlobit se na něj prostě nelze. Tento film je hloupý, nechutný a úchylný, ale je to sakra dobrá zábava, na jakou by si netroufl ani Paul Verhoeven s rozpočtem 100 000 000$. Není zrovna zvykem, aby skoro veškerý humor vycházel z detailního trhání končetin, ale Jackson má prostě vrozený cit pro to správné "kudnutí a říznutí", a namísto zhnusení se musíte nahlas smát. Mimozemšťané jsou navíc fakt krutý( kam se hrabe Den nezávislosti) a díky legendárnímu Derekovi a jeho motorovce se chtě nechtě dopodrobna seznámíte i s jejich tělními orgány. Možná to působí strašně amatérsky a kamera, zvuk i střih stojí za hovno, ale Jackson rozhodně prokázal velkou odvahu, když jako svůj debut nepředstavil publiku zamilovaný pár uprostřed krásné novozélandské přírody, nýbrž partu slizských mimozemských kanibalů, kteří vás vyfakujou a odletí létajícím domem. Oproti tomu musel být vysokorozpočtový Pán prstenů úplná brnkačka. ()

Pepinec

Je to jiné než všechny ostatní filmy na tohle téma, které jsem si kdy pustil. Je to jiné než všechny ostatní země, které jsem kdy navštívil. Je to jiné než všechny ostatní celovečerní prvotiny, které jsem kdy viděl. Je to po svém zábavné i pitomé, legrační i laciné, obdivuhodné i děsivé. Je to prostě Nový Zéland a je to Peter Jackson. (Challenge Tour 2015, film č.1) ()

Jhershaw

Kdybych viděl Bad Taste dříve než Braindead, bylo by to jasných 5*. Takhle je to pouze malý (ale velmi chutný) předkrm k tomu, co Peter Jackson natočil o pár let později...Na to, s jak malými prostředky film točil, jak moc je to "amatérské", je výsledek neuvěřitelně povedený. ()

KlárkaS

Jestli hledáte komedii, tohle je ten nejlepší možný výběr. Jackson je génius... mimozemšťané, bazuka, vybuchující ovce, postava Ozzyho (něco mezi Rambem a Rockym), vyjídání mozku lžičkou, tajná jednotka, hlášky... A Beatles tam jsou taky! ()

JohnnyD

Na filme síce vidieť, že bol zbúchaný na kolenách a taktiež nemožno sa ubrániť dojmu, že kratšia minutáž by vôbec nebola od veci, napriek tomu vo filme je toľko mladíckej kreativity a nadšenia, ktorú ťažko nájsť vo väčšine filmov. ()

Paldini

Kult. Ozzy, Berry, Frank a hlavně Derek – tohle je čtveřice lovců vetřelců, ze které by si měl vzít příklad agent Fox Mulder. Tihle hoši se totiž s emzáky nemazlí a nemiliskují. Na své misi jdou až do takových krajností, že se neštítí použít mučení na vesmírné labužníky či pozřít mimozemšťanovy zvratky. ()

Kusko.t2

Opäť veľmi vtipný splatter od Peťa Jacksona. Dej sa točí okolo skupinky nadšencov, ktorým ide o očistenie našej zasranej planéty od tých zasraných ľudožrútskych ufónov. A nebol by to Peťov Jacksonov film keby na to nešli s humorom. Originálny, vynikajúci film, ktorý ide hneď na vec, patrí spolu s BRAINDEAD asi medzi najlepšie a najzábavnejšie splattery vôbec. ()

hippyman

coby fór mezi kamarády to ještě beru, ale pokud to bylo opravdu myšleno jako "film", je to bezkonkurenčně největší jacksonova bota, co jsem zatím viděl... tato pseudoinvence měla být dovedena k dokonalosti až o pět let později, zde je to opravdu jen puberťácký výkřik do novozélandské tmy. zlatý kult s dřevěnými kolty se v mých očích neodrazil, vydržel jsem 45min a už nikdy víc se k tomu nevrátím, to radši palicí do hlavy. 20% ()

Ruut

Tohle je největší klasika ze všech. Sice naprosto amaterský film točený o víkendech s partičkou známích, lae čiší z něj nadšení a filmařský um v každem záběru. A hlavně je to setsakra velká prdel. ()

S.Quentin QUALE

Podstatnou chvíli mně trvalo, než jsem tomu přišel na chuť, než jsem pochopil, jak k tomuto naprostýmu úletu přistoupit. Poté, co jsem zjistit, že je třeba zavřít dveře mezi očima a mozkem, jsem si začal užívat jednotlivých šíleným způsobem předimenzovaných výjevů, amatérských ultrašpatných hereckých výkonů a naopak též amaterských, ale brilantních nechutností. Nebýt pozvolnějšího rozjezdu a zbytečně dlouhého akčního konce, šel bych i výš. Určitě si to už nikdy nepustím, takže nad 3,5* jít ochotný nejsem, 69% ()

misterz

Na svoju dobu a hlavne vzhľadom na podmienky, v ktorých vznikal tento film, tak celkom slušné. Obdivuhodné, že vlastne z ničoho a v amatérskych podmienkach dokázal P. Jackson urobiť pozerateľný film, navyše s celkom dobre zvládnutým gore, dokonca by sa tu našlo i pár splatterových prvkov. Je to síce len taká jednoduchá blbinka, ale strata času to určite nie je. A pár scénok aj celkom pobavilo. Ten priemer si to zaslúži. 60/100 ()

2-Xtreme

Jackson vo filme Braindead ukázal čo v ňom je, ale pri Bad Taste sa mu to ešte nepodarilo. Moc tam bolo cítit tú amatérčinu. Výkony (ne)hercov sú hrozné, dej je dost slabý a to nekomentujem scenár. Vidno, že Jackson si vychutnáva gore a vôbec, iba to sa mi na celom filme páčilo. Vie skvelo skombinovat humor s krvou, ale zápory preýíšili klady filmu. Ked si zoberem kedy bol film natočený, ze kolko bol natočený a za akých podmienok bol natočný tak dávam 60%, inak by som išiel ešte nižšie. ()

Snorlax

Opravdu nikdy nezplodil Náhlovský dítě na Novém Zélandu? Ale to jen tak na okraj. Bad Taste je plné černého humoru. Nejvíce jsem se bavila u Jacksonových hrátek s mozkem. Na filmu je samozřejmě vidět nedostatek peněz, ale z tohoto nedostatku dělá Jackson přednost. Tam, kde jiní tvůrci selhávají, neboť se berou nesmírně vážně, tropí Jackson legrácky. Rozhodně jsem se bavila mnohem lépe, než u filmů s mnohonásobným rozpočtem. A jelikož je Bad Taste vlastně amatérský počin, je nutné ho tak hodnotit. ()