Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

EdaS

To nadšení a talent, spolu s ultračerným humorem tam vidět jsou. Bohužel druhá půlka mě už docela nudila. Jsem rád, že jsem to zhlédl, ale víckrát bych si pustil spíš Braindead... ()

H34D

Naprosto neortodoxní pojetí komedie a hororu v jednom. Peter Jackson se vydal do nejtemnějších míst vesmíru, nikoliv aby tam vylovil kanibaly, ale aby si odtamtud přinesl ten nejčernější humor a uvařil z něj polévku, z níž se udělá nejednomu všežravci nevolno. Bezstarostnost filmu a improvizační scénář vhodně doplňuje absurdnost a zvrácenost této ďáblovy hříčky. Myslím však, že příliš velké množství přestřelek, u kterých se nejvíc projevuje technická zaostalost a mizivý rozpočet, Vesmírným kanibalům lámou vaz. Během rádoby akčních scén jsem měl pocit, že ono parádně ujeté a vlastně i originální béčko se mění v prostě jen špatně natočené béčko...Ale i tak díky své originalitě, doslova kultovním scénám a hláškám dávám 4*. 7/10 ()

xxmartinxx

Ne... Na tyhle filmy nejsem. A tím nesmyslím vraždění, tekoucí mozky a řezání končetin, ale bezmyšlenkovitá přehlídka toho, co filmař dokáže. Z technického hlediska si Jackson za svůj debut jistě zaslouží pochvalu, dal do něj jistě vše, co si jen mohl dovolit, ale příběhově je to víc o ničem, než jsem schopen snést. Neupírám tomu jistou zábavnost a rozhodně tomu neupírám originalitu, ale já se ke konci už docela nudil... Tímhle filmem mě Jackson nedostal. ()

Skejpr

Debut hodný budoucího mistra. Brutalita zde není tolik nahuštěná, jako v (přece jen poveděnějších) Braindead, ale závěrečný průlez vše vynahrazje. A opravdu by mě ve snu nenapadol, že to malý, s předkusem, parafrázující Ramba, a sbírající svůj vlastní mozek je Peter Jackson... Člověk kterej todle natočil, nemohl bejt v daném okamžiku plně při smyslech. Přeji dobrou chuť! ()

Shit

Kdo by si asi pomyslel, po shlédnutí tohoto filmu (nebo filmu Braindead popřípadě obou), že stejný režisér natočí Pána prstenů bez vyhřezlích střev, mozků a krve. Tento film je opravdu velice originální invaze ufounů, kteří si chtějí udělat z naší planety Fastfood.No neni to milé? ()

Djoker

Lacinost a směšnost nízkorozpočtových filmů nás většinou nudí a místy dokonce uráží. Jenže Jackson a jeho kámoši toho dokázali využít ve svůj prospěch a natočili neskutečně zábavný film, který je plný kečupu, vyteklých mozků a vyvržených střev. Na Dereka a jeho motorovku se jen tak nezapomíná. ()

flanker.27

Ovečka trefená bazukou, emzák vykuchanej motorovkou, venkovská dača coby vesmírná loď a mnoho a mnoho dalších bizarností. Tomuhle může dát člověk absolutní nebo absolutně negativní hodnocení a bude to mít opodstatnění. Já to kdysi viděl v nějaké obzvláště dobré náladě, jinak si nedovedu vysvětlit, že jsem se u toho bavil. ()

Morien

V šesté třídě na základní škole nás paní učitelka navnadila, že jestli budeme celý druhý stupeň hodní, že nám v rámci rodinné výchovy pustí v deváté třídě porod. Nakonec z toho nějak sešlo, ale natěšení na to byli všichni dost dlouho. Kdybych já někdy byla učitelka rodinné výchovy, tak těm nadrženejm zvědavejm puberťákům pustím porodní scénu z tohohle filmu. Jo vole gou. ()

choze

V pubertě jsem VESMÍRNÉ KANIBALY (překlad je sice úplně mimo, ale béčkovější než originál) a druhé SMRTELNÉ ZLO zbožňoval, když jsem ale obé shlédl s odstupem deseti let, zjistil jsem, že nadšení pro VK u mě vyprchalo. Najednou vidím jak moc amatérské, plytké a infantilní to je a jak to ani zdaleka nedosahuje Raimiho zběsilé vizuální invenčnosti. I když srovnávat ty dva filmy je nefér, protože SZ2 je studiový film pořízený za pěkné 3 miliónky, zatímco VK jsou ultralaciná amatéřina (a debut), která vznikala po víkendech 4 roky. V kategorii amatérských filmů to ale vůbec není špatné a ve své době, notabene v takové díře jakou Nový Zéland byl, to musela být bomba. Příběh, dá-li se o něčem takovém mluvit, je řídký a nijak zvlášť negraduje, některé postavy mizí a znovu objevují až po dlouhé době, triky a masky jsou až na výjimky směšné (většinou pořád odněkud teče falešná krev a padají vnitřnosti), ale stejně jako roztomile amatérská kamera a herecké výkony to nijak zvlášť nevadí, právě naopak. Moc se tu toho sice nenamluví, ale dialogy jsou tu a tam vtipné ("JSME ASTRO-INFO-DIAGNO-SLUŽBA." - "A MÁME PĚKNĚ BLBOU ZKRATKU.") a utkvěla mi parádní akční scéna s Derekem na skále (závěrečná přestřelka připomene KOMANDO, ale je přece jen moc dlouhá). "ZAŽIL JSTE UŽ NĚJAKOU PŘESTŘELKU?" - "NE." - "JÁ TAKY NE, ALE TAHLE UJDE, CO?" ()

Sarkastic

Po zhlédnutí Braindeadu, který mě opravdu dostal, se v mém hledáčku objevil právě tento film; podle některých uživatelů slabší odvar Braindeadu a když nepočítám krátkometrážní The Valley, tak Jacksonova prvotina. Bad Taste má s Braindeadem spoustu společného; tzn. úchylnou Jacksonovu režii, trochu psychopatický černo-morbidní humor, super hudbu, neherce, výborné triky a masky, dost nechutností (např. Robertova kašička vypadala obvzláště chutně ;-)) a napínavý, nenudící příběh. Navíc na snímku Bad Taste se podílela snad celá Jacksonova rodina a sám Peter se nám představil ve dvojroli; šíleného ufouna Roberta a "ostrého" chlapíka Dereka. Po zhlédnutí vlastně ani nevím, jestli se mi líbil víc Braindead, nebo Bad Taste; každopádně to bude znovu za 5*. "Teď poznáš, jak chutná ocel, sráči!" ()

Aluska88

Poprvé jsem toto dílko viděla někdy, když mi bylo asi 12 let a říkala jsem si, jak někdo může natočit něco tak brutálního a odporného. I přes tuto skutečnost a můj nízký věk, jsem film viděla celý a dodnes mi utkvěly v paměti některé "lahodné" scény a nezapomenutelný zjev tvorů z vesmíru. ()

genetique

Jackson mal teda poriadne zvrátené režisérske začiatky. A svojim spôsobom možno aj geniálne nápadité, čo neskôr trošku v inom štýle predviedol pri jeho životnej trilógii. Zaujímavé by však bolo aj, vidieť tento zaujímavý počin aj v hollywoodskej produkcii s lepšou vzhľadovou stránkou, čo sa týka efektov, techniky, teda vlastne rozpočtu. To by pomohlo hlavne deju a jeho miernemu zostarnutiu. Každopádne ide o poriadny nárez, neodporúča sa pre slabšie žalúdky. A to je už čo povedať, keď pár záberov prišlo aj mne doslova negustióznych. A čakal som väčšie zaťaženie bránice. 65%. ()

Radko

Pre mňa dlhé roky kult. Vznikol z nadšenia mladého režisérskeho talentu a jeho priateľov a z nespútanej, absurdnej a zábavnej hry. S odstupom času mi Bad taste nepripadá 100% zábavný a skvelý, no stále ide o svižné dielko s neokukanými hercami, prostredím a srandovne úchylným dejom. Najlepšia tvorba súčasných talentovaných režisérov, ktorí odchádzajú neskôr do Hollywoodu je ukrytá v úvodnej fáze ich tvorby. Až na výnimky talent neskôr rozriedia v kompromise s tvorbou kalkulujúcou s vyšším ziskom. Viď Prízraky a trilógiu o pánovi prsteňov. ()

*CARNIFEX*

Planétu zem napadnú mimozemské bytosti v ľudskej podobe. Pre záchranu planéty je povolaná skupina A.I.D.S. Kultový splater posiaty neskutočným gore. V 87´ to musela byť pecka. Snímok je naozaj originálny a nápaditý. No, že by som padal do popuku, to ťažko. Neprišlo mi to nijak extra zábavné - 60%. ()

Trellíno

Většina má radši BrainDead. Mě se vždycky o chloupek více libila Jacksonova prvotina. Takovej masakr se jen tak nevidí a když se to vše spojí s dost vtipnym a zároveň napínavým scénářem, tak mi z toho vychází jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů všech dob. ()

MM_Ramone

Skoro amatérsky, na kolene urobený, film, ktorý ma ale prekvapil svojim gore humorom. Je mi nadmieru divné, že človek, ktorý dokáže tak profesionálne natočiť ťažký Tolkienov hrdinský epos - Pán Prsteňov, sa vedel takto odviazať pri práci na "Bad Taste". Nechutne dobrá horrorová zábava! *** ()

Dan9K

Ujetý, odporný, originální, krvavý, úchylný. Za většinu těchto přívlastků byste mohli dát předponu nej a příponu ejší a nebyli byste daleko od pravdy. Obvláště zvuky byly obzvláště vypečené. Povinnost pro lidi, co rádi navštěvují servery rotten.com a podobné. Jen mě trochu zaráží ta obrovská změna, která je v Pánovi prstenů, ve kterém je jedno klišé za druhým. Asi to ale kvůli knižní předloze ani jinak nešlo... ()