Perinbaba

Perinbaba

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1985, 89 min

• WANDRWALL

Jsou pohádky, které jsou krásné, moudré, nenápadné. Poměřuji je množstvím vjemů, a ani po letech na ně neměním názor, protože podstata života v nich je, a je třeba si ji opakovat. Tahle pohádka je pod těmi mými nejlepšími, a vždy bude.(1.8.2010)

Perinbabu som videl, keď som mal takmer päť krížikov na chrbte (preto tých päť hviezdičiek). Nemožno ma preto podozrievať, že som podľahol čaru rozprávky. Ono to vlastne ani taká pravá rozprávka nie je. Je to pravdepodobne nejaký žánrový guláš, ale jeho jednotlivé ingrediencie sú namiešané s majstrovstvom šéfkuchára. Preto v čase Vianoc, keď dochádza k návratu Perinbaby na obrazovky, a ja nemám nič súrnejšie na prácu, si bez problémov pozriem tento malý klenot už po x+1. krát.(25.11.2008)

Z celej Perinbaby sa mi páčila akurát hudba, Smrť a samotná Perinbaba. Akosi neviem prísť filmom Juraja Jakubiska na chuť.(10.12.2010)

Niečo mi na tej rozprávke stále vadilo, ale nikdy som na to neprišiel, čo presne. Možno lepšie tomu tak :)(2.10.2010)

klasika...co viac? hudba vyvolavajuca zimomriavky, krasne spomienky na detstvo a cool kubko s alzbetkou ....lespie raz vidiet ako stokrat precitat...(23.12.2007)