poster

Perinbaba

 • SK název

  Perinbaba

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1985, 89 min

 • Kass
  *****

  Málokterý z režisérů dokáže tak přirozeným způsobem zachytit krásu hor a atmosféru života ve vysokohorské vesnici stejně jako "slovenský Fellini" J.Jakubisko. Sílu zážitku z jeho díla zde ještě umocňuje nádherná hudba skladatele P.Hapky (mráz mi při ní běhá po zádech). K dokonalosti nevšedního prožitku napomáhají i přesně obsazení herečtí představitelé v čele s hvězdou italského filmu G.Masinou v roli Perinbaby. Nejkrásnější slovenská pohádka.(27.12.2004)

 • veronikav
  ***

  ,,berg.12 Přiznám se, že slovenské pohádky na mě působily vždy hodně zvláštně a jako malý jsem jim prostě nerozuměl nebo se mi nelíbily. Perinbaba je toho nejlepším příkladem. Mnohovrstevný příběh, zvláštní "hustá" atmosféra, velmi umělecké ztvárnění, to byly věci, které jsem jako malý nepřekousl. Teď už je sice ocenit dokážu, ale zase už ne jako pohádku. Podobný problém mám třeba s Kachyňovou "Malou mořskou vílou". No nevím, třeba tomu jednou přijdu na chuť. Nebo jsou ti Slováci tak jiní?' připojuji se bez výhrad :-)(21.1.2011)

 • Ilicka
  ****

  Atmosférická lyrická pohádka/báje s krásnými záběry slovenské krajiny.(26.12.2007)

 • - Scéna s gúľaním snehových gulí sa natáčala pri teplote -35 °C. (Raccoon.city)

 • - Do úlohy Jakubka si režisér pôvodne vybral speváka Petra Nagya, ale nemecký koproducent si presadil nemeckého herca Tobiasa Hoesla. (ambron)

 • - Milada Ondrašíková (Dora) bola počas nakrúcania tehotná a navyše si pri páde z koňa naštiepila stavec. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace