Hlavní hrdinka příběhu Sylvie (S. Nováková) si bere za muže mladého lékaře, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova (M. Trnavský) matka Alžběta (L. Švormová), která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by se měla o svého syna dělit s jeho manželkou. Začíná si uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Poznává tak, co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit. (Česká televize)

honajz

Což o to, pobaví to. Je to slušně vystavěné, docela dobře i zahrané. Ale už při závěrečných titulcích po tom nevzdechnete. Taková sofistikovanější volba pro divačky Ordinací a Pojišťoven.Prostě to není úplně blbý, ale víc jak pobavení to nenabízí. Protože to má řadu logických děr včetně nelogického jednání postav. Možná to takhle v realitě funguje, ale pak jsou ti lidi blbí a neprůbojní. Třeba donašečka obědů si to hned z kraje s tchyní rozlije, a zrovna ona napadne pomstychtivou ženu na místo hospodyně? Jinak chytrá ženská, co dokáže osnovat proti snaše, nedokáže domyslet, kam vše může zajít? Manžel je takové pako, že sice matce dokáže lež, ale posléze se manželky nezastane? A proč si ji vlastně bral? Proč vlastně nevíme nic o jejich vztahu, co svatbě pořádně předcházelo? Inu, a to s těmi klíči je také pakárna. Jinak nyní "plnoštíhlá" Čvančarová fakt na role bláznivých studentek nebo co to hrála, nemá. ()

Xeelee

Už sem ani nedoufal, že se u nás objeví opravdu kvalitní televizní film. Scénář, herci, kamera, atmosféra... prostě všechno OK. Hudba mohla být lepší, ale ušla.Jedinou výraznější výtku bych měl k použití jednoho otřepanýho vtípku na začátku, po kterém tvůrci dokonce pojmenovali film. Název je fakt debilní a určitě se najde dost lidí, který odradí. A jak už tu přede mnou někdo psal, začátek mohl být i kratší, ale i takhle to bylo fajn. Je to těžký, když si někdo vezme sympatickýho a milýho chlapa, u kterýho se ukáže, že je tak trochu blb, a navíc má takovou sympatickou maminku. ()

argenson

Synek na zabití, matka na zabití, nevěsta aby si hodila mašli sama. Sice xtá variace na známé téma, ale dobře udělaná. Výborná scénka s protézou, perfektní role Jitky Čvančarové. A Libuše Švormová krásně dozrála do postav přesvědčivých semetrik. Místy to sice spělo k přehnanostem dobrým spíše do amerického thrilleru na dané téma, ale bez uzardění dávám za 4. ()

Ajinka126

Jsem z toho trochu zmatená.. bylo to dobré nebo průměrné a jak to vlastně ohodnotit? Příběh se mi docela líbil a velmi mě překvapilo, že jsem konec hned na první pohled neprokoukla (ani na druhý a třetí.. no nic). I když Sandra nepatří mezi mé oblíbenkyně, tak tady se mi poměrně líbila... i když ten její hlas bez intonace trochu mate, ale zvykla jsem si. Oproti tomu Jitka asi v roli největší mrchy taky nebyla špatná. Název sice nechápu, ale tak moc jsem sympatizovala s hlavní hrdinkou, Sandrou, a přála jsem si, aby toho svýho propleskla...Asi musím dát za 4, protože i když se mi konec zdál trochu nedokončený, tak ve své podstatě byl velmi hlubokomyslný. ()

O.Peta

Když už jsem v telce nic nenašel, zvolil jsem tento film a jsem celkem spokojen. Skromný televizní počin, který jednoznačně táhne paní Švormová. Jo a Trnavský snad ani nemůže hrát nikoho jinýho, než vždy nějakýho bulíka, ale to k němu i sedí. ()

Siegmund

Nemůžu si pomoct, ale mně se tento televizní film velmi líbil. „Souboj“ Sandry Novákové s Libuší Švormovou byl vypilován do největších podrobností. Příjemně mě překvapil herecký výkon Martina Trnavského, kterého jsem viděl hrát poprvé. Mnozí zde kritizují, že příběh je neuvěřitelný, vykonstruovaný… Já si však myslím, že to byl právě umělecký záměr vše maximálně vypíchnout. Mám zato, že by si z tohoto filmu měli rodiče vzít ponaučení! ()

K.I.N.G.

Asi jako takový snadno sledovatelný film na nedělní večer to zafungovalo výborně, dokonce to dokázalo vzbudit i trochu adrenalinu, což jsem pochopitelně ocenit, akorát mi tu nějak strašně chyběla nějáka ta odplata a ani s koncem filmu jsem věru nebyl příliš spokojený. I přesto, že mám rád ve filmech sebevětší zvraty, v závěru snímku to šlo uplně někam do sraček. ()

slunicko2

Ignorantský manžel a zákeřná tchýně aneb Mladá saň vydrží více než stará. 1) 76letá Libuše Švormová sedne do role parádně. I 29letá Sandra Nováková je fajn. Jen tu její posedlost 41letým Martinem Trnavským nějak nechápu. 33letá Jitka Čvančarová výstižně předvádí, jak na chlapy (a na tchýně). 2) Aby se story mohla odehrát, musí se novomanželka chovat jako hloupá husa, tchýně jako zákeřná babizna a manžel jako bezcharakterní slaboch. Je proto zbytečné vytýkat autorům, že se děje to, co se děje. Navzdory absurditě předváděného bychom okolo nás, obávám se, našli hodně podobných příběhů. ()

topi

Předloha podle Simony Monyové se mi zdála trochu přitažená za vlasy. Že by Sylvie (Sandra Nováková) byla taková kráva a nechala sebou takhle orat? Že by Hynek (Martin Trnavský) byl takovej kretén a hned po svatbě by se začal chovat jako naprostej debil? Že by tchyně/matka (Libuše Švormová) nakonec skončila tak jak skončila? Ok, možný je všechno, ale chtělo by to aspoň větší věrohodnost. Přesto příběh nenudí a rychle diváka vtáhne do děje. ()

kajas

K filmu mne přilákalo jméno Martina Trnavského, kterého jsem neviděla hrát od jeho působení v "Ordinaci v růžové zahradě". Musím říct, že lepší televizní film jsem ještě neviděla. Libuše Švormová ztvárnila svoji postavu úžasně a ani ostatní nebyli špatní. A Jitku Čvančarovou jsem konečně viděla v záporné roli. Poslední půlhodina byla opravdu mrazivá, konec mě mrzel (v dobrém slova smyslu, mám ráda špatné konce :D), skvělé. ()

ilemas

... nejlepší jsou studený. Po dlouhé době opět dobrý český tv film. Přitom je to jen a jen v komunikaci, jinak vznikají různá nedorozumění a většinou to vede k rozvodu. Ještěže já mám dobrou tchyni. ()

Hennes

Průměrné oddechovka nedělního večera. Dobré herecké výkony, hlavně Švormové a Čvančarové. Film brouzdá od tragédie až ke komedii. V běžném životě jsou tchýně různé, ale tady jsou momenty kterým bych v reálném životě moc nevěřil. Film zkouknout a moc nepřemýšlet. ()

SallyZen

Jediná vada na kráse bylo obsazení hlavního herce. Trnavský se mi už znechutil ve Světlech pasáží. Měli tam šoupnout Bolka Polívku a bylo by vystaráno. Přesto velice povedený snímek u kterého jsem se výborně pobavil. 80%(Čvančarové to tu slušelo jako nikdy předtím) ()

rakovnik

"...nejlepší jsou studený." Velmi dobrý televizní film, i když postava Hynka je poněkud přehnaně submisivní. Postavou Jitky Čvančarové příběh ještě trošku více utrpěl, chtělo by to trošku zmírnit chování a vrátit se zpět na zem. Libuše Švormová je vynikající a Sandru Novákovou bych za Jitku Čvančarovou nevyměnil, ale dobře udělala :-) ()

Elyssea

Já chci film/seriál, ve kterém se Alžběta bude jmenova mladá a krásná kočka a ne stará babka s protézou, jak je to poslední dobou obvyklé. ()

zette

Dobry namet. Skoda jen, ze scenar uz hodne prehani v mnoha aspektech. Pusobi dost neprirozene. Je sice spoustu mamincinych mazanku, ale tomu uz se moc verit neda. Stejne tak zaver, nasazena hospodyne, skleroticka kamaradka... Novakova pusobi velmi prirozene. Svormova pobavila. V nicem vyjimecny tv film. ()

Šimpy

Celkem slušná inscenace, scénář Eva Papoušková, dobrá volba, slušné výkony, hlavně Martin Trnavský a krásně zobrazené české rčení "Na každou svini se vaří voda" ;-). ()