Největší televizní dobrodružství začíná! Osmnáct odvážných Čechů bojuje na opuštěném ostrově o dva a půl milionu korun a titul prvního českého Robinsona. V cestě jim stojí hlad, vyčerpání, vzájemná rivalita i krutá příroda. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

Teachman

Námět: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 9/10. Oceňuji snahu, ale tato verze nedosahuje kvality americké verze show s názvem Kdo přežije. Pořadu uškodilo překombinování zvratů, které v jiných verzích měly své opodstatnění. ()

Booomer

S odstupem času musím říct, že Robinsonův ostrov není tak špatný, jak se na první pohled zdálo. I moderátor se celkem chytnul a to jsem z něj ze začátku šílel. Normálně bych dal hvězd méně, ale chci aspoň trochu vyrovnat odpady zdejších recenzentů, kteří skončili u prvního dílu a podle toho hodnotili celou sérii (některé dokonce podezírám z toho, že se ani na ten jeden díl nepodívali a odpad dávají jenom kvůli tomu, že je to česká produkce Tv Nova). Takže položme předsudky stranou. Robinsonův ostrov do odpadu rozhodně nepatří. ()

Lockdown

V plánu jsem měl počkat ještě několik dalších dílů, ale jelikož si nemyslím, že se něco změní k lepšímu, případně horšímu pokusím se zde něco málo vyplodit po shlédnutí prvního dílu. Jako člověk odkojenej více než třiceti řadama originálního Survivora jsem neočekával od české verze nějaké extra zázraky (viz po kdysi první zkoušce s Vašutem). Nicméně nemyslím si, že by bylo natolik těžké pokusit se aspoň nějak okopírovat originál. Nač totiž měnit něco co je ve světě zavedené a funguje. Pokud se zaměříme na casting a celkové chování postav přijde mi, že někteří buď Survivora nikdy neviděli(hlavně starší), čili se snaží soutěž projít tak nějak for fun a uvidíme co bude dál. A na druhé straně tu máme pár mladých, kteří vypadají, že by tomu mohli možná trochu rozumět, ale jejich prazvláštní domlouvání, případně sraní na všechno ve stylu mouchy snězte taky neodpovídá nějakému ideálu. Možná je to tím jak je člověk zvyklý na něco jiného, ale u všech řad, které jsem viděl se začalo taktizovat od první minuty. Tady? Kde nic, tu nic. Dalším a sakra velkým problémem je pan moderátor Novotný. Ten se svou výřečností a projevem aspoň nějakých emocí absolutně do této soutěže nehodí a je opravdu bolest pro uši ho zde poslouchat. Jediné čeho se nějak extra nebojím jsou soutěže. Tam se nechali inspirovat vesměs ve všem. Otázkou je, jak si s těmito úkoly v dalších dílech lenivá česká populace poradí. V celkovém hodnocení je tento výtvor určitě prozatím lepší než stará verze, avšak až trestuhodně pokulhává za ostatními státy, které už se pokusili sérii Kdo přežije natočit. 20% ()

zdeminem

Hodnotit celek je ještě moc brzy, ale co mě zatím nejvíc zklamalo je moderátor - aby zaujal, musel by se asi zabít, něco tak strojeného už jsem dlouho nezažil. ()

Tom_17

Prozatím nebudu hodnotit, protože bych víc jak 1 hvězdu nedal a tak počkám ještě na další díly. Po shlédnutí prvního dílu musím přiznat, že se mi nelíbí obsazení hlavního "moderátora" ostrova a soutěžících, ale třeba se to zlepší s dalšími díly. Další díl si nenechám ujít, protože se tady sešla opravdu banda, která mi stojí za to abych se na ně podíval znova a zanadával si nad jejich "hloupostí". To, že hned první den někdo nadává na to jak je to na ostrově hrozný a že to nezvládne .. já nevím, tak se tam nehlásím, ne? Jednoduchý. Logika soutěžících mi ale asi nikdy nebude blízká, a proto se na ně rád podívám znovu. ()

kajza80

Pořad mě velice bavil, konečně nějaká dobrá (sice zase okopírovaná) soutěž. Pár věcí ale nechápu například: Proč tento dlouho očekávaný pořad začíná tak pozdě? Místo toho tam je (když už né jako dřív ve 20:00) ve 20:20 nějaký kriminální seriál Specialisté, o kterém jsem vůbec neslyšela. Dále asi už po 13-ti minutách od začátku pořadu jede reklama, která je snad ještě delší než samotné části pořadu mezi reklamami. Nechápu, proč tam jede během celého pořadu tolik reklam a najednou, když pořad skončí, tak začne hned další kriminální seriál a není tam ani jedna reklama a když už tak ani to 30-ti sekundové odpočítávání. Musela jsem to sem prostě napsat, protože toto mi na televizi vadí. A moderátor taky zatím byl nic moc, čekala jsem tam Marka Vašuta. ()

Falwic

Originál je jen jeden. Z druhé soutěže o oheň byla udělána nelogicky štafeta. Kdyby tam soutěžili všichni z kmene, mohly z toho vzniknout zajímavé situace. Při soutěžích mi je úplně jedno, kdo vyhraje, takže je asi něco špatně. Pláštěnky na začátku jsou oproti originálu velké pohodlí. Já budu pokračovat originální 34. řadou a Robinsonův ostov od třetho dílu vynechám. ()

nudlis

Slabota. Nejvíc mě tam sere ten moderátor, kterej je tupej jak rezavá kudla. Prkno (jak už tu někdo psal) je fakt pro něj nejlichotivější pojmenování. A celkově to má úroveň jiných tzv. reality show TV Nova. Na víc jejich produkce ani režie prostě nemá. EDIT: Po skončení musím zopakovat to, co už jsem psal na začátku série: moderátor je fakt neuvěřitelná lemra. Možná se vypracuje (Probst z americkýho originálu prej byl na začátku taky marnej), ale těžko říct. Nakonec vyhrál největší podrazák, protože si "porota" usmyslela, že to je "ten správnej herní styl". Njn, já bych tam asi jít nemoh, podrazáky nesnáším. ()

Max Frajer

Zdejší hodnocení je trochu rozporuplné, vidím tu nějaké odpady a pak zase 3-4* hvězdy. Myslím si, že hodnotit Robinsonův ostrov jako odpad či 1* je dost nefér, tyhle známky jsou spíš dány z principu a jen proto, že to vyprodukovala Nova, která je jinak spíše ztělesněním televizního kýče. Robinsonův ostrov samozřejmě zdaleka nedosahuje kvalit amerického originálu, ale to snad ani nikdo nečekal, zvlášť když s tímhle formátem Nova moc zkušeností nemá. Rozhodně ale nejde o tak nekoukatelný pokus jako v případě primáckého Trosečníka. Kvalitou je Robinsonův ostrov tak někde mezi předlohou a primáckým zoufalým pokusem. Casting se Nově vcelku povedl, je tam zdá se většina složena z vcelku zajímavých či alespoň normálních" lidí, byť i pár exotů, co by neměly projít výběrem, by se tam našlo. Každopádně rozvrstvení účastníků je rovnoměrné, nejsou tam jen vysteroidovaní bezmozci či jen silikonové blbky, je tam pár namakaných, pár hezkých holek (přeci jen i oko diváků si musí přijít na své), ale i řada lidí různého věku, postavy či vzhledu, které běžně můžete potkat kdekoliv na ulici v městě či vesnici. Proto si myslím, že na českou reality show je casting solidní. Moderátor je poněkud prkenější a výzvy komentuje jak sportovní utkání, chybí (alespoň zatím) takové to intermezo, glosování, vtip a nadhled. Ale myslím, že i to se dá chápat, český rybník je malý a sehnat dobrého moderátora, který bude vtipný, empatický, pohotový a umět přitvrdit, když je třeba, je skoro nemožné, tím spíše, aby ještě ke všemu a s ohledem na další závazky byl ochotný jet někam na měsíc či déle do nějaké tramptárie...Nova zde rozhodně nepohořela podobně jako před lety Prima a jsem upřímně trochu překvapen přístupem některých zdejších hodnotitelů...původně jsem dával po pár epizodách 3*, nyní musím snížit na 2* - né snad kvůli snižující se kvalitě natočeného materiálu, ale Nova (byť chápu, že jde asi o nákladný projekt a chtějí z toho vytřískat co nejvíc materiálu) nechala sérii po sloučení rozpliznout do totální nudy, kde již dva díly nebyla kmenová rada, řeší se jen jídlo a takové ty běžné "přežívací" věci, prostě nuda nuda, šeď šeď. Už od začátku z důvodu roztahování do více dílu než v originále show hodně zaostávala ve svižnosti a v tempu, teď to je dovršeno úplně a vleče se to jako smrad..je to škoda, jinak by si Robinson 3* zasloužil. ()

Bednaa

S prášky na žaludek a antidepresivy jsem zatím vydržel 6 dílů. A byl to záhul. Survivor bez toho, co ho dělá Survivorem - taktizování, lhaní, podvádění. Koukat se na bandu většinou nesympatických lidí, co se vyhazují jen na základě sympatií, a celé díly jen brečí hlady je opravdu nuda. Superstar bez zpěvu, navíc s katastrofálním moderátorem. ()

nMarek

I kdyz nemam ani ty USA/AUS verze rad, tak tohle je docela sranda. Je to fakt docela vtipny diky tomu, ze tam jsou Cesi. :D Samozrejme je to ale kravina :D ()

Najnou odpad!

Achjo. Docela jsem se na reinkarnaci Survivora těšil, nevšiml jsem si ale (nebo jsem si nechtěl všimnout) toho zpropadeného loga v rohu obrazovky. Ano, ostrov toho chudáka, kterého si tvůrci pořadu berou do huby, se hrdě hlásí do služby bok po boku kolegů ze stáje nejlepší české televize. Výběr tragických bytostí jistě pro nikoho překvapením nebyl, ovšem produkčně diktované herecké výkony na úrovni soudkyně Barbary a "moderátor", který sice Jeffovi čornul košili, ale jinak v minulém zaměstnání uspával hady kombinací mocného hlasu a nevyčerpatelné studnice charismatu, mne již poměrně zaskočily. Přiznám se, že jsem zvládl jen prvý díl a kus jakéhosi dalšího, poté mi už nezbylo dost mentálních sil ani na upoutávky. Ještě že je mezi Wolkra nestrkají. ()

slamic5

Trošku to upadá...Jsou díly kdy se fakt nic nestane..A dokonce tam není ani soutěž...Každopádně dosleduju až do konce ()

Kodousek

Nemůžu si pomoct, ale já prostě fandím té Petře se silikonovým poprsím, myslím si, že ačkoli jsou na ní na Ostrově všichni protivní, jde o hodnou holku, která nemá zášť a je prostě přirozená. Co se týká ostatních jsou většinou pěkně křivý, moderátor je klasický uspavač hadů a show komentuje jako nějaký hokej. Jinak celkem dobré osvěžení v jinak nepestrém tévé programu :-) HOWGH ()

Ondr4H odpad!

Já už myslel že tento typ sračkérských reality show skončil, ale jak je vidět začíná být v televizi silná renesance jenže s čím dál tím blbějším ansámblem.Ta televize asi už pujde u mě do hajzlu kompletně, už se to nehodí ani jako kulisa. ()

MotMotkovich

Proč, proč to musí tak natahovat? Série o 100 dílech a v 90% z nich jsou jen kecy o ničem. K originálu si to ani nečuchne, kdyby to zkrátili na 16 dílů, tak by to bylo zajímavější. Bohužel češi se z toho snažili vydolovat co nejvíce na úkor zábavnosti. Klasika ()

mcamino

Miluju Survivora, od tohoto české remaku jsem nic nečekal, ani jsem ho nesledoval. Pak jsem však zjistil, že jeden ze soutěžících je můj profesor, tak jsem zpětne shlédl odvysílané díly a začal pořad sledovat. No a musím říct, že mě víc než překvapil. Velmi podobný jako původní řady originálu, člověk, kterého osobně znám a to že jsou to Češi. To jsou tři důvody, které u mě rozhodly. Těším se i na druhou řadu, která (teď už je to téměř jisté) se bude v létě natáčet. ()

kodwin

Proti americké verzi se to táhlo jako smrad. Zábava na tom byla, že účastníci ještě vesměs neuměli hrát a spousta z nich si to brala osobně. V US už mají všichni strategie, aliance a jsou "studenty" hry. ()

Filatov

Po roce a kousek vkládám komentář. Čekal jsem totiž, jestli TV Nova odstartuje i druhou sezónu a představte si, že odstartovala. Moc jsem tomu nevěřil, protože přeci jenom jde o velkou finanční náročnost celého projektu. Musím říci, že Robinsonův ostrov má prostě smůlu v tom, že není naším produktem, ale pouze českou verzí legendárního amerického Survivora. Kdyby to byl totiž náš projekt, tak si myslím, že by zde neměl tak nízké hodnocení. Předně řeknu, že výběr hráčů byl takový, že někteří soutěžící ani moc netušili, o co jde a tak měl náš první český Robinson vítězství chtě nechtě tak nějak v kapse, protože prostě hrál nejlíp. On vlastně ani moc hrát nemusel, protože mu stačila pouze znalost americké verze. Co se týče soutěží, tak mě hodně bavily a dalo by se říct, že kvalitou byly srovnatelné se Survivorem a některé vlastně byly stejné nebo hodně podobné jako v americké verzi, což vůbec nevadilo. Co mi ale vadilo bylo to, že tvůrci se snažili předvést vše nejlepší z amerických verzí a nacpat vše do jedné naší řady, takže často byla hra moc komplikovaná a až moc se do ní zasahovalo, co se týče imunit a různých zvratů. Celkově dám ale první sérii 70% a jsem rád, že jsem se vůbec české mutace dočkal, ale musím říci, že výběr soutěžících moc dobrý nebyl. Oblíbenců jsem našel jenom pár. Oblíbení hráči: Radovan, Martin, Jakub, David. Oblíbený kmen: CALLAO ()