Pan Stein je online

• Francie Un profil pour deux (více)

Pětasedmdesátiletý vdovec Pierre žije od smrti své ženy velmi osamělým životem. Jeho dcera mu dá počítač v naději, že v něm probudí zvědavost a třeba taky – kdo ví? – díky němu pozná nové lidi. S pomocí mladého počítačového instruktora Alexe začne Pierre brouzdat po internetu a brzy narazí na online seznamku. Pod Alexovou identitou se seznámí s mladou fyzioterapeutkou Florou a záhy jí zcela propadne. Ona je zase okouzlena jeho elegantním, ačkoli poměrně neobvyklým profilem a pozve ho na rande. Skutečné, tváří v tvář. Pierre je z tohoto dobrodružství rozrušený a cítí se v pasti. Nezbývá mu, než přesvědčit Alexe, aby šel na schůzku místo něj. (HBO Europe)

zahadum

Zaujímavý a rozhodne dobrý film kde sa všetko zamotá a pomotá ale vďaka celkom dobrému scenáru sa to všetko ako tak vyrieši....a veľká vďaka za výkon Pierra Richarda....bez neho by tento film bol ako bez duše....možno je starý ale tie oči má stále živé a šibalské. ()

BOURQUE

Francúzka komédia s dostatočným potenciálom, ale zrealizované len na (lepšej) priemernej úrovni. Na druhej strane tu nachýba ani vážnosť, hlavne čo sa týka medziľudských vzťahov. Čo chýba? Tá ozajstná Francúzka vehemencia. Staručký P. Richard a jeho výkon sú veľmi sympatický! Pekný záver. PS.: „Otvorte okno!“ „Už som otvoril, ale aj takto nefunguje!“ LOL! Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Cinematrix

Pierre Richard je obroský sympaťák i ve svém pokročilém věku. Zde nám předkládá polohu osamělého staříka, který si ze strachu z okolního uspěchaného světa, plného nových technoloií, vypěstoval agorafobii, kdy se bojí otevřít byť jen obyčejné okno, aby do jeho stářím unavené mysli neproniknul ani náznak toho, že ruch z ulice je mnohem živější, než on. To se však změní, když objeví kouzlo internetu. Stařík je to věru bystrý, takže brzy otvírá okna nejen do ulice, ale pomocí internetového přohlížeče si udělá docela slušnej průvan i na obrazovce monitoru. Ach, jak člověk dokáže omládnout, když se může seznámit s krásnou třicítkou, trávit s ní dlouhé večery plné tklivého psaní... Jenže to by tu nesměl být Skype, který má i webovou kameru! A tady nám začíná menší problém. Krásná třicítka chce neodolatelného drtiče jejích citů vidět, a tudíž vidina dalších večerů tklivého psaní se rozplývá v nedohlednu. Leda, že by se vymyslel krutě sofistikovaný plán, jak tak prekérní situaci vyřešit. Zbytek nebudu prozrazovat, abych nezkazil velmi decentní pohlazení po duši všem, kteří se na tenhle citlivý film budou chtít podívat. ()

Dm1tr1j

Už som si chvíľu myslel, že ona tú starú rachotinu ojede ale francuzi to zakončili správne. Aj keď je to veľkoryso nazývané komédia, nebolo to celkom nudné. ()

mira.l

Nějak moc mi to nesedlo, přišlo mi to absudrní vpodstatě už tím, jak rychle se dědek na prahu osmdesátky naučil ovládat počítač. A to, co se dělo dál, už to rozhodně nenapravilo. Ale Američani by to zvládli jistě ještě mnohem hůř. Nejmíň první polovina se docela táhne. A pak to vezme závěr, nad kterým už se snad dá jen přiblble usmívat. Pro 900. hodnocení jsem si moh vybrat něco lepšího. Tři * s docela odřenýma ušima. ()

rigby

Pierre Richard je naprosto okouzlující a už jen kvůli němu stojí za to tento film vidět. Navíc zajímavá romantická zápletka, ze které by se ale dalo vytěžit mnohem víc. Chybí tradiční francouzský komediální říz a tah na bránu, nechybí francouzská inteligentní romantická atmosféra, která nedělá z diváka blbce. Opravdu příjemný odpočinkový film, na který se stojí podívat. ()

MorraEddie

Zábavná francouzská komedie,kterou jsem si pustil z jediného důvodu a tím je Pierre Richard. Už pěknou řadu let jsem s ním neviděl žádný snímek a tak jsem se tomu rozhodl udělat konec. Role mrzutého staříka mu sedla výborně a dokážu si ho v takové roli představit i častěji. Námět byl zábavný a vůbec mne nenapadlo jakým směrem se nakonec snímek vydá. Nechybí romantika,humor i potřebné emoce. Franci prostě vztahovky umí. ()

Kontryhelka

Líbilo se mi. Trochu jiný než jak je člověk na Pierra zvyklý. Dělal skopičiny,ale to bylo před 40 lety. Teď zahrál přiměřeně ke svému věku. Starý,důstojný pán,který touží ještě po lásce a romantice. Kouzelná hořko sladká komedie, že v každém věku se člověk může zamilovat a plnit si své sny. S jakým výsledkem už určí osud. Akorát mi vadil ten mladý blbeček, ten byl děsně nesympatickej a vůči starému Pierrovi někdy i dost hnusnej. Pěkná romantika na sobotní odpoledne. ()

JB001

Pierre Richard jiný než zamlada, ale líbilo se mi to. V neposlední řadě i proto, že si dovedu představit sebe na jeho místě. Konec mne mile překvapil, Po dlouhé době francouzský film, který mne zaujal... Jó ty francouzské filmy už dávno nejsou to co kdysi ()

arowhill

I když v sedmdesátých letech zářil v komedii.Je čím dál víc jasné že vážné role mu sedí víc,dokaží ho vybudit k slušným výkonům.To jen potvrzuje tento snímek.Očekával jsem slušný fil a nebyl jsem zklamán. ()

viax

Vytočily mě tam ty dvě saně. Yaniss byl od začátku až do konce trouba, Pierra Richarda znám jen z jeho ztřeštěných komedií, takže tohle byla příjemná změna, asi si něco pozdějšího ještě najdu. ()

Maratonec

Yaniss Lespert byl po celý film v jedné herecké póze. Nudný až za hrob. Pierre Richard začal na stejné vlně, ale jeho postava se postupem času projasnila a v závěru zářila jako maják na nočním horizontu. Krásné a smutné zároveň. A nechyběly ani prvky jeho typického humoru s jemností nenápadného komika. Pokud je to možná jeho poslední velká role, ve které jsem ho měl možnost vidět, musím uznat, že jako derniéra s největší parádou a nezbývá než smeknout. Pokud by to ještě někdy zopakoval, budu strašně rád! Vivat Velký blondýne s černou botou tentokráte s Gandalfí tváří! ()

splaty

Myslím že tohle už bylo trochu přes čáru. Námět zajímavý, ale zdá se mi, že trošku překročili hranice soudnosti. Chvílema byl ten dědek pěkně úchylný. ()