Kachyňa jako jeden z mála českých režisérů plynule přešel rok 1989 a pořád točil stejně dobré filmy jako před revolucí. V Mikuláši sice recykluje spoustu témat ze svých předchozích filmů, ale když má výsledek takhle vysokou kvalitu, tak to vůbec nevadí. Herecké obsazení je skutečně vynikajicí, překvapením jsou i dobré výkony dětských herců, o čemž si dnešní filmaři můžou nechat jenom zdát. 80%(19.1.2011)

Velice silné tvůrčí obsazení je na výsledku znát. Zdánlivě dětská tématika se postupně mění v obraz celospolečenských hodnot. Rezignace, marné vyhlídky na budoucnost, ale i naděje či touha pomoci druhému. Humor i silné drama s precizním hereckým obsazením. Pro mě osobně byl přístup vrchní sestry k některým situacím dost inspirativní a sama Eliška Balzerová má u mne další velké plus. Film pro děti určený hlavně dospělým.(7.12.2014)

• Tommassi3

"Jestli to takhle půjde dál, nechám se přeložit na pitevnu !!" ;)(29.11.2015)

Česká televizní produkce mnohdy převyšuje to, co tuzemští tvůrci vpouští do kin. A tento snímek je toho zcela jasným důkazem! Perfetkní obsazení, které dokonale charakterizuje své postavy, hodně dobrá hudba Petra Hapky jen dokresluje ponurou atmosféru zimního dramatu. Člověk při přemínání programů občas narazí na hodně zajímavý film a Městem chodí Mikuláš je jedním z nich. Hodně dobré a zcela zasloužené 4*(11.12.2012)

Zvlastne ponury a depresivny film, z ktoreho mi bolo vzdy smutno. A sama ani neviem preco. Mozno kvoli tomu, ako Abrham bravurne stvarnil ulohu beznadejneho alkoholika.(1.2.2011)