Česká televizní produkce mnohdy převyšuje to, co tuzemští tvůrci vpouští do kin. A tento snímek je toho zcela jasným důkazem! Perfetkní obsazení, které dokonale charakterizuje své postavy, hodně dobrá hudba Petra Hapky jen dokresluje ponurou atmosféru zimního dramatu. Člověk při přemínání programů občas narazí na hodně zajímavý film a Městem chodí Mikuláš je jedním z nich. Hodně dobré a zcela zasloužené 4*(11.12.2012)

Zvlastne ponury a depresivny film, z ktoreho mi bolo vzdy smutno. A sama ani neviem preco. Mozno kvoli tomu, ako Abrham bravurne stvarnil ulohu beznadejneho alkoholika.(1.2.2011)

• WANDRWALL

Kachyňa točit uměl. Škoda, že tu není už mezi námi, a kdyby byl, tak by takoví jako já byli rádi, neb dneska je to bída českého filmu. Přeji si, aby tu Kachyňa byl, a byl mlád a točil!(5.8.2010)

Je mi trochu líto, že zde opěvované drama mne moc neoslnilo. Snad až budu vyzrálejší, lépe si tento velice depresivní film vychutnám. Zatím chválím pouze dětské výkony a Josefa Abrháma.(20.1.2011)

Myslím, že slovy ani nedokážu popsat toto Kachyňovo mistrovské dílo. A nejen Kachyňovo. Nadstandardní herecké výkony všech kvalitu filmu jen podtrhují. To se prostě musí vidět. Jen bych připomněl to, o čem se tu zmínili už i jiní, že to je sice film s dětmi, ale ne nezbytně pro děti. I já musím pochválit skvělou hudbu, která film perfektně dokresluje. O tomto filmu se nedá psát, ten se musí vidět. (pondělí 07.12.2009)(19.1.2009)

• - Pôvodne chceli režisér Karel Kachyňa a scenárista Jan Procházka natočiť film na začiatku sedemdesiatych rokov. Avšak Procházka bol v tej dobe na čiernej listine komunistického režimu v Československu a jeho scenár nemohol byť realizovaný. (Raccoon.city)

• - Filmovalo se v Bohnicích. (M.B)

• - Televizní premiéra filmu se odehrála v roce 1992, do kin se snímek podíval až v roce 1996. (M.B)