Knížka byla o dost lepší.(28.6.2005)

V paměti mi uvízla jenom scéna se zakrváceným hřebíkem, několik dní mě kdysi strašila. Jestli tohle je pro děti, tak to se můžou rovnou dívat i na masakry animovaných zvířátek na happytreefriends.(6.12.2004)

• WANDRWALL

Kachyňa točit uměl. Škoda, že tu není už mezi námi, a kdyby byl, tak by takoví jako já byli rádi, neb dneska je to bída českého filmu. Přeji si, aby tu Kachyňa byl, a byl mlád a točil!(5.8.2010)

Zajímavý film. Ačkoliv jsem na něj slyšela hodně slušných reakcí a navíc mám Kachyňu velmi ráda, tak jsem ho viděla docela pozdě... Každopádně mi přišel ponurý, melancholický a dost depresivní, ale ne, že by to bylo na škodu.(6.12.2009)

Milý snímek, který si právem zaslouží tak příjemné hodnocení zde na CSFD. S většinou komentářů musím souhlasit. Výborné herecké výkony doplňuje sváteční atmosféra a příchod Mikuláše.(13.2.2012)