Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Jakoby všechno točili na první záběr - taková nepovedená divadelní hra. Rozpačité chování, "zvláštní" masky a z třech skřetů mám noční můry :D ()

topi80

Konečně se nějaké české pohádce dostane takových výsad, jako je větší výpravnost a svižnější střih a dopadne to... ...přesně takhle. ()

Scraffy odpad!

Slušné masky a kostýmy. To je tak všetko, čo tam je dobré. Príbeh je strašná blbosť a jedno klišé za druhým. Herecké výkony sú tupé, strašne prehrávajú a vôbec sa netvária prirodzene. Viac to už nechcem vidieť! ()

SAJA

A hele, paní Marta... druhý její počin a opět katastrofa. Pohádka s afektem v hlavní roli. To, že začínala na Ordinaci vysvětluje vše ()

IvonaK

Vzhledem k tomu že mě všichni předem připravovali na to, jaká to bude katastrofa, tak to bylo celkem koukatelné až na to pitvoření herců a obšlahlé počítačové postavy. Ale na podruhé bych se na tuto pohádku asi už nepodívala. ()

SONY_

Bolek Polívka se mi v roli Tfujofila moc nelíbil, král byl spíše směšný, princezna úplně pitomá, no a těm dvěma to nešlo už od začátku, takže opravdu nic moc. Upoutat může tak akorát vizuál. /30%/ ()

thomasnikrs odpad!

Hodně dlouho jsem přemýšlel, za co bych této sračce dal alespoň jednu hvězdičku, snad že se moje 6-ti letá dcera dobře bavila, ale výkon Jana Hrušínského, který mě jako totální "neherec" opět nezklamal, mě nutí dát ODPAD. Nezachránily to ani světlé momentky Čtvrtníčka a Polívky. ()

Fajt odpad!

Jak je možné, že my taková velmoc v tvorbě filmů pro děti, která nemá ve světě obdoby se snížíme k výrobě takovéhoto paskvilu. To je výplod chorého mozku. Dovede si někdo představit tuto "pohádku" uvést na Štědrý den pro pohodu celé rodiny ?? Stačí se podívat na nabídku zahraničních animovaných pohádek pro děti v TV, něco nepředstavitelného, čím se przní dušičky malých dětí. Přikládám názor odborníka na film Řachanda: http://magazin.aktualne.cz/kultura/film/recenze-rachanda-kdo-hleda-pohadkove-dno/r~6c8b7bb0dc8611e5a457002590604f2e/?utm_source=zpravy.aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel ()

lolaloka odpad!

Odpad většinou nedávám, vlastně skoro nikdy. Ale na pohádky mi nesahejte! Vadí mi, kam nové pohádky směřují, jsou ukřičené, máme se jako bavit my dospělí, ale zapomíná se na to, že pohádky mají být především pro děti a mají mít nějaké poselství či poslání. Takže si nějak nemohu vzpomenout na to, co tato pohádka může člověku dát, vzbudit v něm nějakou myšlenku nebo nedej bože snad cit...vychází mi z toho jediné, že nové pohádky mají asi jen pobavit, to je cílem tvůrců. Kruci vykašlete se na to, pokud máte tradici českých pohádek prznit tímto způsobem. Trapný byl mladý Polívka, který se taaaak snažil být vitpný, až to bolelo. Trapné byly hloupé pohádkové bytosti s IQ tykve . O nikom nevíme nic bližšího, prostě najednou se tam někde vyrojily. Fakt mi nestačí, že se tam mihne Kočiková a Čtvrtníček se snaží udělat nové gagy do streamu. Princezna mi sympatická nebyla, možná to je jediné plus, protože Řachanda to asi byla. Je mi z toho smutno. Nevím, zda-li je to chybnými scénáři, špatnými herci....ale novou slušnou pohádku aby člověk hledal jako jehlu v kupce sena. ()

Pavlunka odpad!

Pan režisér a všichni herci by se měli zamyslet nad tím, jestli by todle pustili svým dětěm. Já jsem velká milovnice pohádek, ale todle jsem nedala. Koukala jsem do půlky a pak jsem si to přetáčela, jelikož na takovou zhovadilost nešlo koukat. Je to úplně o ničem, ty strašidla jsou trapný, nejvíc ty 3 malý pidižvíci. Brak! ()

martinkaziki

Ty jo... tolik vykradených filmů a pohádek najednou se hned tak nevidí. Příběh rytíře, Rebelka, Avatar, Hobit a v hlavních rolích princezna Fiona a Mr. Bean. Jestli jsem na něco zapomněla, tak se omlouvám. ()

pestak odpad!

Viděno v televizi, dobrá výprava, masky, herci a dobrý muselo, být i hulení nebo nějaký silnější matroš co požila režisérka. To nevím, ale myslím si to. Je to prvotní dojem z pohádky. Děti jsou ještě z toho zmatený a chvála bohu, že ten nejmladší nedostal epileptický záchvat. ()

ostravak30

36 procent si asi pohádka nezaslouží, tak hluboce zase neklesla. Každopádně plusové body je nutno přičíst za masky a velkou dávku originality. Také poučení netřeba pro děti hledat dlouho. Příběh je vskutku jednoduchý, ale o to zábavnější by mohl být. Starají se o to hlavně Vladimír Polívka a David Novotný. Jinak zde ale humoru je jako šafránu. Kdo ví, proč s ním tvůrci šetřili. No a princezna v podání Denisy Pfauserové? Co říci, abych neurazil. Pro mě prostě není kvalitní herečkou. Zatím její výkony, a to ať v Ohnivém kuřeti nebo zde, nelze hodnotit jinak než průměrně. V jejím podání je princezna uječená fiflena a mám za to, že chvílemi Denisa přehrává, jindy zase nepůsobí přesvědčivě. A tak už lze poslední plusový bodík přičíst hudbě, která nebyla špatná. Ovšem chvílemi díky ní postavám nebylo rozumět. Zkrátka, nebylo to špatné, ale díky už jsem sytý a nepřidám si. ()

brzozin

Netočil tohle náhodou Troška? Množství vřeštících a pitvořících se příšer by tomu nasvědčovalo. Ale na druhou stranu Troška dává do svých pohádek alespoň česká strašidla a ne nějaké hnusné zelené pseudoelfy. Jedná hvězda za v celku solidní výkon Polívky. Ten se sice poslední dobou vyskytuje v českých filmech více, než by bylo zdrávo, ale jako jediný mi jeho herecký výkon utkvěl v paměti. ()

Ukrizku

Princezna v opakovaném epileptickém záchvatu, hnusňoučké a nevkusné nadnepřirozené bytosti... omg. Děti nevydržely ani 15 minut. ()

PF 2016

PF 2016