Snímek Roman J. Israel, Esq. je dramatickým thrillerem, který se odehrává v samém srdci přetíženého soudního systému v Los Angeles. Denzel Washington v něm představuje odhodlaného a idealistického obhájce, jemuž život zcela rozvrátí série bouřlivých událostí, které jsou velkou zkouškou pro aktivismus, jenž dosud celou jeho kariéru charakterizoval. (Falcon)

Necrotongue

Jednu hvězdičku jsem filmu udělil za výkon Denzela Washingtona, druhou za to, že se našlo několik (3) momentů, které mě na okamžik zaujaly, ale zajímalo by mě, proč někdo stvoří neuvěřitelně nudný scénář, proč podle něj někdo natočí neuvěřitelně nudný film, proč má tento film dvouhodinovou stopáž a proč jsem se na to po celé ty dvě hodiny díval? Tyto otázky by mi asi nedokázalo zodpovědět ani duo Mulder/ Scully. ()

Morholt

I podle některých ohlasů jsem čekal další černošskou agitku, ale není tomu tak. Tohle je příběh o idealistickém právníkovi, který už má dost konání dobra, za které ho nikdo neocení a tak se rozhodne jít jinou cestou. To, že je to člověk s lehkou formou autismu, je takový bonus navíc a dostává hlavního hrdinu do prekérních i úsměvných situací. Jediné, co mi tam trochu vadilo, byla kriminální vložka, která vlastně vůbec nebyla potřeba. Herecky výborné. Farrell se sice zrovna dvakrát nepředřel, ale i tak mě bavil a Washnigtonův výkon byl brilantní. Nebude to asi pro každého, ale mě se to líbilo. 75% ()

Lacike

Zmysel tohto filmu som nepochopil. Prvu polovicu to je film o divnom excentrickom a dobrackom prvnikovi, ktory je v realnom svete uplne mimo. Obcas je to celkom zabavne, ale cely cas som cakal, kedy sa rozbehne nejaka zapletka. V druhej polovici sa ten cestny pravnik necha ovladnut chamtivostou a zacne si uzivat jak maly chlapec, co ho nasledne dozenie. Pred koncom sa vzpamäta, ale uz je neskoro. Niekde v pozadi tam bola myslienka o tom jak mizerne funguje sucasne trestne pravo v USA a o väcsine obvinenych rozhoduju vlastne prokuratori, kedza sa malokedy pripady dostanu pred porotu. Ale o tom by mohol vzniknut ovela lepsi film bez divnej Washingtonovej postavy. Holt kazdy magor nema potencial utiahnut film. Niektori magori su len divni magori. 5/10. ()

Dale

Tento príbeh z právnického prostredia nemá príliš čím zaujať, samozrejme s výnimkou opäť raz skvelého Denzela. Jeho starnúci obtloustlý chlapík s pajdavou chôdzou, v o dva čísla väčšom oblečení zo secondhandu, afro účesom, staromódnymi okuliarmi, ktoré si neustále napravuje a slúchadlami na ušiach je to jediné, čo vám zostane v hlave aj pár dni po filme a z priemerného filmu to dvíha o stupienok vyššie. ()

agentmiky

Film postavený na jediné věci (ano, uhodli jste, že tím myslím Denzela Washingtona a jeho brilantní výkon, bez něj by film spadl do velmi špinavých vod co se týče kvality). Gilroy již jednou zazářil (Slídila si doteď pamatuji, protože mě nutil se zamyslet nad lidskou morálkou), zde se taktéž film zabírá myšlenkou, co je člověk schopen překročit, a kde má své pomyslné hranice, za které by neměl chodit. Zpočátku film nastaví nízkou laťku, nic moc se nedělo, tempo bych zařadil mezi zběsile nudné a celkově jsem ani nechtěl pokračovat. V druhé polovině se rozehraje konečně zajímavé drama, chvilkami mi utíkal smysl motivace a jednání hlavní postavy, mozek mi to tak trochu nebral. Denzel si roli užívá, tomu mohou napsat jakoukoli roli a stejně se s ní popere na jedničku. Farrell vskutku nevyužitý, když si najmete takový formát, tak bych čekal jeho tučnější porci minut na plátně. Film během pár momentů dokázal diváka napnout, mělo to šťávu, ale kromě výkonu herce v hlavní roli si nakonec z filmu nebudu pamatovat nic jiného. Za mě dávám 63 % ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale při sledování filmu "Roman J. Israel, Esq." jsem měl pocit, že byl natočen vlastně jen z jediného důvodu - aby Denzel ukázal svoje mistrovství, což se potvrdilo, ale bohužel nedošlo k tomu, že by byl natočen skutečně dobrý film, tedy ve všech ohledech. Jako kdyby byli ostatní herci statisté a prostředí jen kulisy. ()

M.i.k.e

zhruba do poloviny je Roman J.Israel zábavný právnický kousek se skvělým Denzelem,který si pro něj atypickou roli užívá.Pak ale přijde zlom,kdy se najednou začnou dít nepravděpodobné věci a Roman přestává být z větší části Romanem,což mu dost znatelně ubírá i na zábavnostii.Vyloženě propadák to není (hlavně kvůli Washingtonovi),ale Nightcrawler zůstane i nadále Gilroyovým majstrštykem...60% ()

Figu

Jak zde mnozí píšou, tak jen potvrzuji. Je to prostě velkolepé herecké představení pan Washingtona, který opravdu exceluje a v podstatě táhne celý film sám. Dvě malé chybičky... 1) Po filmu jsem opravdu myslel, že nějaký ten chlapík Israelů existuje a že je to skutečný příběh. Což za mě značí sice vynikající scénář, na druhou stranu lehké zklamání, že tento pan obhájce je opravdu jenom fikce. 2) I když to není můj problém, určitě byl na škodu Farrell ze stránky výše honoráře, pač byl využit jen polovičně, navíc Denzelovi nesahal ani po malíčky na haxnách! Jinak to byl perfektní filmový zážitek, který je zde hrubě nedoceněn! 75% ()

Necron

- Když totiž jde o sociální nespravedlnost, justiční lhostejnost, institucionální rasizmus a vyloženou chamtivost, naprosté většině lidí v téhle zemi je to úplně fuk. - Nespravedlnost nás může rozzuřit, ale nesmí nás zničit. - Svět je plný báječných věcí, ne? - Říkám, že čistota v tomhle světě nepřežije. Životní podmínky mají svůj vliv. - Skuteční nepřátelé nehrozí zvenčí. Jsou uvnitř. -- perfektni role denzela, film s presahem a k zamysleni (tak to mam rad). skoda, ze neni docenen mistnim publikem... (mozna to cas napravi). ()

Streeper

Ne, ne a ne. Netuším proč tenhle film vůbec vznikl. Hlavní postava nemá vůbec jakýkoliv potenciál na zfilmování, divák si hlavní postavu vůbec neoblíbí i když jí hraje Denzel Washington, který se snaží jak může, ale nakonec je to tak křečovitý herecký projev, že jsem u toho raději usnula než se na to dívat. ()

bourec

I přes určitou skepsi k tomuhle filmu to vlastně dopadlo nad moje očekávání.Sice nic,co si budem pamatovat,ale koukat se dalo.50%. ()

Juto

Dan Gilroy je skvelý scenárista . Trošku zaostáva čo sa týka réžie. Herecký výkon Denzela je veľmi zábavný. Nomináciu na oscara si zaslúžil. Myslel som si, že je nominovaný z protekcie ale mýlil som sa. Ak máte radi filmy z advokátskeho prostredia tak sa vám bude páčiť . 7/10 ()

chelseaman22

Denzel je dokonalej, ale k čemu to, když zápletka je jako vata nacpaná ve strašákovi stojícím v kukuřičném poli. A přesně jak píše uživatel Malarkey, tak v dnešní době se při honbě za oscarovými nominacemi zfilmuje životní příběh každého černého rádoby úspěšného člověka. 29% Celosvětový příjem k 30. 4. 2018: $12,302,517, což je 0,56 násobek rozpočtu ()

jedna_vrana

Kým dospejete k popisu dráma - thriller - krimi, možno vás bude dvíhať zo sedačky, ale nevadí. Vydržte to. Zvláštny film s neuveriteľným hereckým stvárnením v osobe Denzela. Mám pocit, že v tejto polohe sa mi páčil oveľa viac, ako keď hrá uhladených kladných či záporných hrdinov. Možno aj na jeho vizáž si budete musieť chvíľu zvykať. Chvíľkami sa vám môže zdať, že tento právnik je podivín v štýle detektíva Colomba (divne vyzerá, divne sa oblieka, má veľmi svojrázne názory, hrozný byt a žiadny súkromný život). A potom sa na konci pýtate - on to myslel vážne? Výhrada - úvod sa vliekol a trochu som sa nudila. ()

Johnny.ARN odpad!

Neviem o čom to bolo. Ale pozerať sa 2 hodiny na autistického, tlustého cigáňa v obleku ma fakt nebaví. Príbeh je možno zaujímaví, ale s dabingom si to pozriem....No nebudem to hrotiť. Opäť raz nerozumiem nominačke. Nevyšlo mu to s Plotmi, tak to skúša cez toto? Hamižný dedek. ODPAD! ()

Tosi

Denzel je chameleon a dokázal by klidně zahrát i bělocha. Jeho role je tentokrát trochu zvláštní, ale on je zvláštní celý příběh. Sociálně uvědomělý právník a bedna na paragrafy, s vizáží jakoby zamrzlou v čase. Evidentně není film podporován davy, ale mě jeho neohrabanost, introvertnost a naivita městského medvěda držela v úžasu. Pět hvězdiček budiž mu skromnou odměnou. ()

Pavlínka9

Dlouho jsem tento film odkládala a měla jsem tušení, které se naplnilo - bylo to dost táhlé, za mě až nezajímavé a postava Romana mi byla dost nesympatická. Na koho se krásně dívalo byl Colin - tak to víme :) Našla jsem si tam pár myšlenek, pár malých chvil, kdy bych chtěla jako Roman mít pár tisíc dolarů a ty si užít jako on...Ale - proč to někdo natočil takto? Za mě - ne. ()

JohnSmith

Další herecký koncert Denzela Washingtona. Tenhle chlap snad dokáže zahrát cokoli. Jeho asociální právník, který je však na právo naprosto bezkonkurenční bedna, je fakt podivná postavička a výborně zahraná. Ani příběh není špatný, je to i celkem neohrané. Jen Farrell mohl dostat víc prostoru. ()