Frankensteinův hrad

• USA House of Frankenstein (více)

Pokračovanie filmu FRANKENSTEIN MEETS THE WOLF MAN (1943), následované filmom HOUSE OF DRACULA (1945). Dr. Niemann so svojím hrbatým sluhom utekajú z väzenia a mieria do zrúcaniny niekdajšieho sídla dr. Frankensteina, aby mohol Niemann pokračovať v jeho výskumoch. Po ceste stretávajú po 1. grófa Draculu, po 2. roztomilé dievča Ilonku, do ktorého sa hrbáč neštastne zamiluje a po 3. rozmrazujú z ľadu Frankensteinove monštrum i Vlkodlaka, do ktorého sa čoby do zakliateho mužného elegána Lawrenca Talbota nešťastne zamiluje Ilonka. (POMO)

Oktavianus

Velmi zábavné. I když bych byl možná raději, aby se universalovské perly (rozuměj monstra) nepotkávaly v jednom filmu, ale každý měl vlastní sérii (jako tomu bylo třeba v 50.-70. letech u Hammeru), toto střetnutí Draculy, Frankensteinova monstra a vlkodlaka nepostrádalo nic, co na těchto filmech miluju: tragický příběh, parádní atmosféru, spoustu mlhy ze suchého ledu, nadhled a prostě šmrnc. A tak to já rád. I proto jsem ochoten odpustit tvůrcům tu lehce dementní epizodu s Draculou či lehce rutinního Karloffa. V tomto filmu platí jednoduché: "Lon Chaney, bejby." ()

POMO

Scenár House of Frankenstein oživil v jednom filme všetky slávne monštrá z 30. a 40. rokov dvadsiateho storočia a namiešal s nimi zábavný, nikdy nenudiaci dejový koktejl. Pekné natočený, obsadený i zahraný. Plný roztomilej nostalgie. Ale nečakajte dramatické veledielo v duchu Bride of Frankenstein. Film nie je tak silný, ani nemá tak veľké srdce. Je iba príjemnou zábavku pre zainteresovaných fanúšikov. ()

pepo

Myslim, ze divaci museli mat v tych rokoch zo sledovania filmov z tohto prepojeneho monster univerza podobne pocity ako my pri marvelovkach. Je to zabavne, s cool postavami ale takisto pribehovo strasne repetetivne. Kolkokrat sa este budu hladat frankensteinove zapisky a kolkokrat este bude jeho monstrum prenasledovat rozzureny dav s faklami? Drive tomuto filmu nakoniec dodava tragicky milostny trojuholnik hrbac/ciganka/vlkodlak. 7/10 ()

Anderton

Skôr ako o plnohodnotný crossover troch monštier ide o tri filmy v jednom. Keď to Niemannovi nepôjde s Draculom, tak to možno pôjde s Frankensteinom a Vlkodlakom. Posledný menovaný je v tomto filme jediný z týchto troch mysliacou a cítiacou bytosťou, preto budete mať na konci pocit, že zvyšní dvaja tu sú skôr do počtu a kvôli propagačným plagátom. Goticko-expresionistická atmosféra je fuč, dokreslovačky sú extrémne nápadné a v rámci série o Frankensteinovi ide o najslabší film. Čo ale neznamená, že sa mu treba vyhnúť; má totiž rýchle tempo, Chaney je opäť skvelý a záver je tragický vo všetkých možných smeroch. ()

darkrobyk

Pokračování Frankensteina a vlkodlaka je zábavným mixem několika kratičkých epizod. Úvodní bouře má patřičné grády a navodí správnou atmosféru starých hororů. Na scénu postupně přichází několik postav. Hrabě Dracula se jen mihl, ale byl příjemným zpestřením. Tedy že se kostra obalí masem a kůží, chápu, ale že se v závěru přidá i kompletní ošacení...dobře, úlitba cenzuře, která je z dnešního pohledu poněkud komická. Osobně se mi B. Karloff v roli doktora líbil, ovšem daleko zajímavější postavou byl hrbáč Quasimodo (tedy Daniel v podání J. C. Naishe) uhranutý půvabnou Esmeraldou (zde Ilonkou). Osvobozený vlkodlak Talbot zcela logicky moc nadšený nebyl, jelikož neustálé proměny ho již znechutily a ani Ilonka ho svou láskou nedokázala přivést na lepší myšlenky. Ještě že celý film směřuje ke šťastnému konci. Ocení spíše milovníci klasických hororů od Universalu. ()

• První ze tří snímků, kde se objevuje Glenn Strange v roli Monstra. (liquido26)
  • Původně se ve filmu mělo objevit ještě další klasické universalovské monstrum mumie Kharis z (v té době) čtyřdílné série. Z důvodu nedostatečné výše rozpočtu však muselo být od tohoto nápadu opuštěno. (DaViD´82)
  • Karloff byl Strangeovi při natáčení velmi nápomocen a dával mu užitečné rady jak by měl jednotlivé situace v roli monstra zahrát. (DaViD´82)