Noční zvířata

Nocturnal Animals

Nočné zvieratá

Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 116 min

To musel být produkt hollywoodských genderových kvót požadujících, aby stárnoucí herečky měly adekvátní role, jinak si nedovedu vysvětlit, že by Tom Ford dobrovolně natočil a do svého filmu propašoval rovinu stárnoucí vyhořelé kurátorky. Její vyprázdněný život a trápení se bylo mrzuté sledovat. Tak trochu Sama doma v interpretaci České sody. Ta Susan Morrow je taková kráva... Bravurně, opravdu krásně natočené vyprázdněné nic. V paralele s hlavní dějovou linií a zaměstnáním hlavní hrdinky snobské a blazeované umění braku, navoněná prázdné dekadentní umění v chladu a sterilitě galerie...které nejlépe vystihly úvodní porno titulky. Single Man naruby. Velká škoda, vždyť Tom Ford je jedním z nejlepších žijících režisérů...(17.2.2017)

Na první pohled by se mohlo zdát, že se bude jednat o další klasickou produkci, kdy se odehrávají dva děje, jeden v minulosti a druhý v přítomnosti filmu, a je mezi nimi spojitost mezi hlavními postavami. Po určité době však tento dojem, alespoň u mě opadnul, a z mého pohledu se jedná o příběh, který má diváka donutit ke kladení otázek, které život přináší. Zvláště poslední scéna v restauraci, kterou lze při trochu schopnosti vydedukovat, je drtivé většině lidí dobře známá. Děj filmu obsahuje všechny správné ingredience, které má správné drama/thriller mít. Akční scény, napětí i strach, násilí, v některých okamžicích přecházející do neskrývaného naturalismu, ale i emoce, lásku, zklamání, nenávist a pomstu, která je hlavním mottem příběhu.Všechny tyto prvky jsou nutné pro správnou atmosféru, která je navíc doplněna nadstandarní výpravou. Film nemusí, a ani se o to nepokouší, každému divákovi zapadat do jeho vkusu. Avšak pro toho, který má rád reálné příběhy, byť zde s trochou nadsázky, a není mu proti mysli, že podobné scény ve filmu se mohou odehrát i v reálném životě a také se tak děje, a nechce se zrovna u filmu pobavit a odpočinout si, přináší Noční zvířata opravdový příběh, který stojí za zhlédnutí a patří jednznačně do kategorie filmů nad 80%.(1.12.2016)

Tohle bude přesně ten film, nad jehož hodnocením se zapotí i promovaní inženýři filmové vědy. Já se po třech dnech od projekce dostal teprve do stádia "co na to říct?", což ale vlastně pokládám za osobní úspěch, protože cestou z kina jsem byl schopen spíš krajkově vyšívat než hodnotit Zvířata. Jak mám obvykle radost, že díky ČSFD projekci můžu ušetřit (třeba na novou látku), tak tentokrát bych si snad i zaplatil za to, aby mně na konci někdo řekl, k čemu ta načančaná nádhera vlastně došla. Ono je fajn dát mi prostor pro fantazii, ale kdo to má pořád zvládat myslet za režiséry?(25.11.2016)

Opravdu zvláštní film, který sice vypráví příběh značně gulášovitě, ale jednoduše na porozumění. Všechny tři dějové linky se prolínají v těch správných chvílích a všechno ve výsledku docvakne dohromady. Po herecké stránce je to naprostá pecka a jsem rád, že se Jake poslední dobou objevuje ve snímcích tohohle typu a mimo mainstream, protože takové filmy mají hned o dalšího áčkového herce více. Mimo jiné, úvodní titulky jsou asi nejvíc WTF, co jsem kdy viděl.(25.11.2016)

Napriek pomalému tempu má ten film neuveriteľný ťah a napätie. Podtext a porovnanie dvoch svetov na základe životných rozhodnutí je viac, než zaujímavé. Koniec s veľkou dávkou emočnej rozporuplnosti a bez zadostiučinenia pre diváka. Hustý filmový turmix, ktorý je podmanivý, ale každý deň by som ho nezvládol.(12.2.2017)