poster

Noční zvířata

 • USA

  Nocturnal Animals

 • Slovensko

  Nočné zvieratá

Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Zpočátku jsem se lekl další samoúčelné a matoucí stylovky o prázdnotě L.A. na úkor diváka, ale naštěstí se velmi rychle rozjela i napínavá, drsná exploitation story kdesi v prachu západního Texasu. Je to právě film ve filmu s brutálním kontrastem prostředí, co šlo sice proti sobě, ale zároveň úzce souviselo a mělo smysl, dělá celek zajímavým. Máme tu jak silnou dvojroli Gyllenhaala, tak skvělýho šerifa pro Shannona (ten pohled nemá prostě nikdo), ukázkovou lidskou svini jako hlavního násilníka, dokonce ani zase hluboce ztrápená Amy mi nekazila dojem. Takže asi hlavní moje výtka míří ke kontroverznímu závěru, kde může divák vlastně jen hádat co z toho sakra vlastně plyne a má znamenat, ale nějaký tip mám a spokojím se s tím. Neváhat jestli máte náladu na něco pěknýho temnýho...(10.2.2017)

 • LIVINGDEAD
  **

  Současnost, minulost, příběh z knížky, současnost, minulost, příběh z knížky..... no málem mi z toho jeblo! Proč nemohl být natočen pouze film o únosu manželky a dcery? Koho zajímaly ty pocity rozmazlené, uťápnuté blbky ze zlaté klece v luxusním domě? Škoda, protože filmy s Gyllenhaalem jsou většinou na lepší úrovni.(14.1.2017)

 • Jamal
  ***

  Trošku rozporuplné pocity z toho všeho. Vše do detailu vymyšlené a dokonale propletená historie exmanželů s rukopisem Noční zvířata. V některých scénách opravdu bralo dech, jak byly vystiženy emoce postav i přes jejich chladný bezvýrazný a nic netýkající se buržoazní pohled a vy si uvědomíte, že život je fakt těžkej a není pro slabochy. Emoce a láska musejí jít stranou, ale stojí to za to? Budete pak šťastni? Je realita obyčejnějších lidí opravdu o dost těžší, než svět buržoasie jak zazní ve filmu? Skvěle vystižené postavy do hloubky a naprosto dokonale zahrané od všech co se ve snímku objevili. A spektakulárně natočené. Až na konci vyzní jasně význam REVENGE jako odplaty toho všeho a že je už opravdu pozdě vše obyčejně krásné vrátit zpět. Ale .... podle mě se film stal předobrazem toho dokonalého nablýskanému domu plnému krásných soch a obrazů, kdy se každý předbíhá kdo má větší bohatství. A byť plný emocí uvnitř na mě chladným bezvýrazným a nic netýkajícím buržoazním pohledem promluvil, že si musím vybrat. A já si vybral, že emoce skrývat nechci .... a nejsem slaboch 7/10.(22.11.2016)

 • Radek99
  ***

  To musel být produkt hollywoodských genderových kvót požadujících, aby stárnoucí herečky měly adekvátní role, jinak si nedovedu vysvětlit, že by Tom Ford dobrovolně natočil a do svého filmu propašoval rovinu stárnoucí vyhořelé kurátorky. Její vyprázdněný život a trápení se bylo mrzuté sledovat. Tak trochu Sama doma v interpretaci České sody. Ta Susan Morrow je taková kráva... Bravurně, opravdu krásně natočené vyprázdněné nic. V paralele s hlavní dějovou linií a zaměstnáním hlavní hrdinky snobské a blazeované umění braku, navoněná prázdné dekadentní umění v chladu a sterilitě galerie...které nejlépe vystihly úvodní porno titulky. Single Man naruby. Velká škoda, vždyť Tom Ford je jedním z nejlepších žijících režisérů...(17.2.2017)

 • Djkoma
  ****

  Noční zvířata klamou tělem v každé sekunde a to nejen v traileru. Tohle je jeden z filmů, který dokáže až fyzicky bolet (především v knize). Z Toma Forda se postupně stává vynikající režisér a já doufám, že přesedlá úplně (i když mu děkuji za záchranu YSL). Jeho cit pro módu je patrný ve vizuálním a designovém pojetí celého filmu. Snaží se příběh a charaktery doprovázet i utvářet pomocí jejich oblečení. Dráždí tak diváka a nutí ho přemýšlet nad vším, co je tak až snobsky dokonalé. Tento kontrast je však naprosot záměrný a nejvíc je to cítít proti příběhu z knihy. Jsem také rád, že Ford základní příběh knihy mírně upravil a došel jednodušší cestou k závěru, který někoho naštve, ale ostatní zapadne do celého konceptu. Chladné, odtažité, současně v několika chvílích bolestivé. Vždyť každý chceme mít sílu bojovat a nikdy neubližovat, protože pomsta může opravdu bolet. Stejně jako život bez boje. PS: ta dekadence a nechuť úvodních titulek je díky dalšímu sledování hlavní postavy tak trefná...(27.11.2016)

 • Amy Adams

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace