poster

Noční zvířata

 • USA

  Nocturnal Animals

 • Slovensko

  Nočné zvieratá

Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  To musel být produkt hollywoodských genderových kvót požadujících, aby stárnoucí herečky měly adekvátní role, jinak si nedovedu vysvětlit, že by Tom Ford dobrovolně natočil a do svého filmu propašoval rovinu stárnoucí vyhořelé kurátorky. Její vyprázdněný život a trápení se bylo mrzuté sledovat. Tak trochu Sama doma v interpretaci České sody. Ta Susan Morrow je taková kráva... Bravurně, opravdu krásně natočené vyprázdněné nic. V paralele s hlavní dějovou linií a zaměstnáním hlavní hrdinky snobské a blazeované umění braku, navoněná prázdné dekadentní umění v chladu a sterilitě galerie...které nejlépe vystihly úvodní porno titulky. Single Man naruby. Velká škoda, vždyť Tom Ford je jedním z nejlepších žijících režisérů...(17.2.2017)

 • Ungol
  *****

  Na první pohled by se mohlo zdát, že se bude jednat o další klasickou produkci, kdy se odehrávají dva děje, jeden v minulosti a druhý v přítomnosti filmu, a je mezi nimi spojitost mezi hlavními postavami. Po určité době však tento dojem, alespoň u mě opadnul, a z mého pohledu se jedná o příběh, který má diváka donutit ke kladení otázek, které život přináší. Zvláště poslední scéna v restauraci, kterou lze při trochu schopnosti vydedukovat, je drtivé většině lidí dobře známá. Děj filmu obsahuje všechny správné ingredience, které má správné drama/thriller mít. Akční scény, napětí i strach, násilí, v některých okamžicích přecházející do neskrývaného naturalismu, ale i emoce, lásku, zklamání, nenávist a pomstu, která je hlavním mottem příběhu.Všechny tyto prvky jsou nutné pro správnou atmosféru, která je navíc doplněna nadstandarní výpravou. Film nemusí, a ani se o to nepokouší, každému divákovi zapadat do jeho vkusu. Avšak pro toho, který má rád reálné příběhy, byť zde s trochou nadsázky, a není mu proti mysli, že podobné scény ve filmu se mohou odehrát i v reálném životě a také se tak děje, a nechce se zrovna u filmu pobavit a odpočinout si, přináší Noční zvířata opravdový příběh, který stojí za zhlédnutí a patří jednznačně do kategorie filmů nad 80%.(1.12.2016)

 • Pepinec
  ***

  Tohle bude přesně ten film, nad jehož hodnocením se zapotí i promovaní inženýři filmové vědy. Já se po třech dnech od projekce dostal teprve do stádia "co na to říct?", což ale vlastně pokládám za osobní úspěch, protože cestou z kina jsem byl schopen spíš krajkově vyšívat než hodnotit Zvířata. Jak mám obvykle radost, že díky ČSFD projekci můžu ušetřit (třeba na novou látku), tak tentokrát bych si snad i zaplatil za to, aby mně na konci někdo řekl, k čemu ta načančaná nádhera vlastně došla. Ono je fajn dát mi prostor pro fantazii, ale kdo to má pořád zvládat myslet za režiséry?(25.11.2016)

 • -OverLord-
  ****

  Opravdu zvláštní film, který sice vypráví příběh značně gulášovitě, ale jednoduše na porozumění. Všechny tři dějové linky se prolínají v těch správných chvílích a všechno ve výsledku docvakne dohromady. Po herecké stránce je to naprostá pecka a jsem rád, že se Jake poslední dobou objevuje ve snímcích tohohle typu a mimo mainstream, protože takové filmy mají hned o dalšího áčkového herce více. Mimo jiné, úvodní titulky jsou asi nejvíc WTF, co jsem kdy viděl.(25.11.2016)

 • TeeAge
  ****

  Napriek pomalému tempu má ten film neuveriteľný ťah a napätie. Podtext a porovnanie dvoch svetov na základe životných rozhodnutí je viac, než zaujímavé. Koniec s veľkou dávkou emočnej rozporuplnosti a bez zadostiučinenia pre diváka. Hustý filmový turmix, ktorý je podmanivý, ale každý deň by som ho nezvládol.(12.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace