poster

Noční zvířata

 • USA

  Nocturnal Animals

 • Slovensko

  Nočné zvieratá

Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 116 min

Externí recenze k filmu (11)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér intimní drama o rozpadu jednoho vztahu propojuje s hutným a surovým thrillerem. Prodlužovaná krutost thrillerové linie slouží jako prostředek sebereflexivního uvědomění Susan. Časové linie se prolínají a vzájemně na sebe symbolicky odkazují." (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Režisér Tom Ford si opravdu dal záležet na tom, aby vše v Nočních zvířatech spolu dohromady ladilo. Je to film plný metafor, a každý si je může vyložit po svém. Každý má v příběhu svoji úlohu a svoji pózu, na každého přijde čas, až nastane vhodná chvíle. A v tom se přesně odráží návrhářský svět…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) *****

  "Pro někoho póza a artové porno, pro jiné mistrovské dílo. Tak jako tak esteticky i herecky velmi působivý snímek, který se na stříbrném plátně vyjímá jako v galerii. Jít na Noční zvířata se vyplatí také ekonomicky – film rozhodně neskončí po dvou hodinách, nýbrž pokračuje dál v divákově hlavě. 90%" (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Tom Ford využíva premyslenú filmovú reč, plnú symboliky a metafor. Každá scéna, motív, každá vyslovená veta a zmena výzoru, môžu dávať v konečnom dôsledku význam a spojiť jednotlivé diely puzzle s názvom Nočné zvieratá v koherentný celok. Osobne sa domnievam, že film nie je dostatočné čítať iba v…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) ***

  "Je to samolibá artovka, která klouže po kýči s notnou dávkou výsměchu, ale v mnoha momentech se mu taky poddává. Ať už přistoupíte na Fordova pravidla hry, nebo ne, pořád máte co do činění s opravdovým umělcem. S člověkem, který nemá problém vztyčit prostředníček směrem ke komukoliv a vystavit se…" (více)

 • MovieScreen.cz (Kamila Steinbachová) ****

  "V Nočních zvířatech zkrátka najdete leccos a přemýšlet o filmu budete velmi pravděpodobně i podle toho, v jaké životní fázi se zrovna nacházíte, o jaká témata se zajímáte (např. zda spíše o psychologii či feminismus) atd. Přitom považovat tento film za hloubavou filozofickou nudu by byla mylná…" (více)

 • MovieZone.cz (Martin Svoboda II) **

  "V důsledku jsou Noční zvířata filmem, v němž najdeme skvělé herce a několik silných kusých scén, ale o emocionálním dopadu nebo hloubce nemůže být řeč. Ani jedno tu není a být nemůže, když většinu filmu tvoří jen halucinace nesnesitelné buržoazní pipiny, kterou známý ujišťuje, že její trápení má…" (více)

 • Okodivaka.blogspot.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Tom Ford natočil poměrně nepříjemně mrazivý film, který je na jedné straně hodně aktuální a moderní, na druhé pak jeho silná inspirace v historii kinematografie může za to že Noční zvířata působí jako snímek let dávno minulých. Atmosfericky silný film se zajímavým příběhem a především skvostným…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze, Jakub Brych, Lukáš Červený) ****

  "Extrémně těžké drama o vnitřních bubácích a nevyřízených účtech minulostních vztahů. Fordovy dva filmy v jednom jsou filmovější než drtivá většina současné produkce – podtrženo výbornou technickou stránkou, perfektním střihem, hudbou (Vertigo melancholie každym coulem) a kamerou (na světě není nic…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Noční zvířata přináší ledový a neosobní obraz s brutálním a temným jádrem, které vám pár dnů zůstane pod kůží. Nepopírám, že je v něm hodně stylizace, ale podle mně k Fordově práci už prostě vždycky patřit bude." (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Noční zvířata rozhodně nabízejí silný zážitek. Po celou dobu takřka dvouhodinové stopáže si s diváky hraje, jak to celé spolu vlastně souvisí, aby pak nabídl přece jen ne úplně uspokojivý a otevřený konec. Přesto jsou návodné symboly podané dost jasně, stačí jen dávat pozor. Vedle povedeného snímku…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace