Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

VanTom

Hezky se na to dívalo (umně sladěné kontrasty žlutooranžové a modré), ale ve výsledku stejně vidím jen přefouknutou bublinu. Roztahanému uměleckému rozjímání nad sklonem k nevěře (zjednodušuji) rozhodně neschází sexuálně erotické pnutí, jenže působivých scén nabízí přibližně stejně jako těch uspávacích. A i ty oceňované herecké výkony mi z přemíry snahy přišly spíše křečovité (zejména u Nicole). ()

pursulus

Takže tak.¬         Dokonale provedená snobárna, jíž ocení přede vším příslušníci dvou skupin: literární potažmo filmoví snobové, ze jména jejich intelektuální odrůdy, a skalní příznivci pana S. Kubricka. Skvělé sepětí hereckých podání, kostýmů a obrazů podbarvených silně působícími tóny hudby J. Pookové, to vše je sepnuto sponou Mistra režie. Mne však toto dílo, přes výtečné vnější provedení, nechává chladným; obsahově je totiž příliš "načinčané", viditelně dělané "pro oko" a připodobněné maskám ve snímku ukazovaného shromáždění: a co je asi za nimi? Troška chytře narežírované psychoanalytické omáčky, jejíž chuť dělá "silné" koření — pepř a chilli; a to nesvědčí o dobrém kuchaři, jakože ani o pravém labužníku, kterému to chutná. Takže tak.¬                 Podnětné i poučné opoznámkování: uživ. JB2203. ()

Imune

Nejsem si jistej, jak mám tento snímek hodnotit. Trochu mi to připomnělo filmy Davida Lynche, jen se špetkou logiky navíc. 75% ()

Eleanor05

Kdyby se celý film odehrával na tom záhadném, dekadentního večírku, rozhodně bych šla s hodnocením výše. Bohužel nejzajímavější část trvá asi pět minut a zbytek je nepřirozená, uměle prodlužovaná křeč o dvou lidech, kteří nemají žádné skutečné problémy, a tak si je musí vytvářet. ()

sskrblik

Kubrick si pohrává s fantazií diváka a posílá nebohého Tomáše Křižníka na plavbu, kde chce Tom zakotvit a né a né se to podařit. Lascivně hovořící manželka o zechsu jinde vyvolává chtíče a Tom cítí nutnost peache taktéž jinde. Jestli strčí své kopí do jícnu doutnající sopky, naštěká do boudy či zaparkuje své kolo v hangáru ponechám na vás. Za sebe jen mohu říct, že se tu krásně podařilo vykreslit onu spalující touhu. Velmi zdařílé dílko. Měním na 5* - krásný umělecký podpis. ()

Hennesy

V podstate banálna hádka manželov prameniaca zrejme z toho, že sa žena nudila /zrejme..neviem, len si myslím/ odštartuje absurdnú, bizarnú a ťažko uveriteľnú cestu, na konci ktorej som sa toho veľa nedozvedel, za to som bol celkom rád, že už ju mám za sebou. Prehliadka zvláštnych situácií a stretnutia s rôznymi charaktermi, ktoré ma väčšinou nechali chladným. Všetko by sa vyriešilo jednoduchšie, keby sa Cruise nacinkal v bare pod bránou a vybavené. Spolu s Kidmankou vytvorili celkom nesympatický, chladný pár, ktorý zrejme ozaj držal pokope len sexom. V konečnom dôsledku nejaké stotožnenie s postavami či emocionálne zapojenie nehrozí. Ročné natáčanie ani perfekcionistické scény mi zážitok neumocnili. Dúfam, že sa majstro neobracia v hrobe, ale tu sme sa minuli. ()

Kacounek

Zajímavý příběh v podstatě velmi pěkného manželského vztahu. Když se dva vášnivě milují, žárlivost tam trošku patří ne? Hlavně že si to pak vystvětlí. Jediné co mohu paradoxně vytknout, je přisprostlá nahotinka zfetované slečny v koupělně hned v úvodu filmu (já se fakt styděla za ní) , je vidět, že už byl tvůrce trošku stár, bylo to oplzlý..... dalších 100 nahejch ženskejch mi už nevadilo :-o ()

jitrnic

.Divný film. Třeba z těch obřadních scén šel opravdu mráz po zádech, Tom Cruise tu zahrál jednu z těch lepších rolí, Nicole Kidman si tam tak pro sebe něco divně mrmlá (prý je to úžasný výkon). Celé to znamená pravděpodobně kritiku neukojitelného mužského chtíče nebo možná něco úplně jiného. Celé to tak nějak nedrží pohromadě. I mistr tesař se utne, škoda, že už Stanley Kubrick nestihl nic dalšího natočit a tenhle rozpačitý dojem ze svého posledního snímku nějak napravit. ()

JoseBenes

Rozmýšlím mezi čtyřmi a pěti. Na pět je to asi nejspíš málo a film se občas děsně vlekl. Přesto je scéna s tajným společenstvím nezapomenutelná, takhle nějak si představuji elitářskou sektu a nepopírám, že by nebylo špatné právě v téhle být členem. Opravdovým členem, ne zvědavým návštěvníkem;-). ()

horacko

Pre mňa zatiaľ najslabší Cubrick, i keď si nedovolím povedať, žeby film bol zlý. No celé to bolo také zvláštne, keď sa vo filme objavila sekta, tak som fakt chvíľu nechápal čo si mám o tom myslieť. Erotiky v reps. nahoty je tam síce naozaj dosť, ale to predsa nestačí ak priebeh film je taký zvláštny. ()

svobik

Film z snad z jiné planety, kterým Kubrick překonal všechno, co do té doby natočil. Snad v životě jsem neměl touhu, dívat se na nějaký snímek klidně ještě pár hodin. Cruise přesný jako nikdy, Nicole svůdná jako vždycky a řemeslná genialita k tomu. Jeden z kousků mé TOP. P.S. Šostakovičův motiv je ještě větší masakr než pecky ve Vesmírné odyseji. ()

noiseaux

I přes trošku delší stopáž jsem na film koukal jedním dechem. Hudba doprovázející dlouhé okamžiky přemítání Cruise, dialogy trvající dvakrát delší dobu než by musely, ale první hodina filmu v podstatě bez jakékoli "akce" uplynula jako nic. Následující zlomový okamžik a jeho dohra trvající až do konce filmu mě prostě uchvátily. Navíc velké množství nesouvisejících scén vás donutí přemýšlet, co je relevantní pro děj a co ne. Musím se na to určitě podívat znova :) ()

Ev.D.

Tak to je něco, opravdu skvělý nápad, scénář a prostě vše kolem. Hvězdné obsazení Cruise a Kidman - naprosto vyhovující. Celý film jsem byla doslova přilepená na obrazovce a čekala co bude dál, 2 a půl hodiny, ale stálo to za to .) ()

ghatos

Často se to zbytečně topí samo v sobě. Originální, místy až umělecká filmařina (hudba, dialogy, kamera) není podpořena celkovým obsahem. S mistrem Kubrickem si dovolím trochu polemizovat. Člověka dělá právě velkým nepodléhání svým animálním vášním. Kdo je ovládá je silnější. 66%. ()

Pedross800

Přesně jako píše EastWicka tenhle zvláštní film člověk jako mladej cucák bez životních zkušeností nemůže dost dobře pobrat. A jako Nova že dá film s titulky v původním znění, to jsem fakt čuměl. ()

Jaro.Krafcik

Po perfektnom osvietení, som si pozrel další film od veľkého Kubricka. Dal som si teda jeho posledné dielo z roku kedy som sa narodil,a neľutujem. Cruise znovu nesklamal, on asi ani nemá zlý film. Celkovo film má pomalšie tempo a je zbytočne roztiahnutý, ale to zamotanie stojí za to. Čo všetko sa dá stihnúť za jeden večer? Doktor toho stihol veľa. Skvelá hudba,masky a vianočná atmosféra je len bonusom. K dokonalosti chýbalo naozaj málo. Viac by som rozvinul záver filmu. Celé to zakončenie za veľa nestálo a čakal som v napätí ako to skončí ale takýto záver som nečakal, ale aj tak obrovský filmový zážitok. 5* ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům