Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

Chermy

Je jasné, že tenhle film nesedne každému. Záleží z jakého úhlu na něj pohlížíte......pokud vidíte čistě detektivní drama, může Vám připadat, i přes svoji požehnanou délku, nedokončené. Pokud se ale zaměříte na psychologickou linku vztahu dvou lidí, je to brilantní a skvěle dotažené. Způsob, kterým žena dokáže slovy zdeptat a ublížit je tu dokonale vystižený, stejně jako, co to udělá s chlapskou ješitností......Asi také záleží v jakém rozpoložení si film pustíte.......Pravdivé, otevřené, dokonale zahrané...za mě plný počet! ()

MrCreosote

Klíčem k filmu je výkon Toma Cruise. V úvodních scénách s Nicol Kidman jasně nestíhá, ale čím víc se příběh přibližuje absurdní noční můře, tím je Cruise přirozenější a skvěle se vypořádává nejdřív se zmatenosstí, a v závěru s čirým zoufalstvím. I jeho postava se postupně proměňuje z bohatého bezstarostného chlapíka jako z reklamy v nervózní, roztřesenou trosku. Spolu s nezvyklým využitím obrazu se tak z Eyes Wide Shut stává jakási perverznější a vyhrocenější variace těch nejlepších filmů Romana Polanského. ()

Seabeast

Hluboká sociální sonda jdoucí do nitra našich lechtivých myšlenek a představ. Buďte si jisti, že tenhle film není o jednom shlédnutí. Kubrick díky svému perfekcionalismu do něj vtiskl spousty detailů, které zřejmě budete objevovat časem. Je to film plný tajemství a skrytých významů. Jedinečné jsou výkony ústřední dvojice Cruise a Kidman. Do toho velmi silné scény, kór ta na tajném rituálním večírku (tajil se mi dech!), podkreslené působivou a místama tísnivou minimalistickou hudbou. Eyes Wide Shut je přesně ten příklad filmu, kde je obrazová a zvuková složka propojena do symbiotického celku s vlastním poselstvím pokládající řadu otázek. Pro mě zatím nejlepší film od Kubricka. ()

Lyli

Myslela jsem si, že to bude jedna z těch obscénních a nezáživných záležitostí, takže zhlédnutí mě vůbec nelákalo. Proto když mi před časem známý, který má celkem dobrý vkus, řekl, že to je skvělý film, nalomilo mě to. Nedůvěra sice přetrvávala, ale dnes jsem si řekla, že to prubnu a vyplatilo se. Rozhodně skvělá záležitost, u které nevnímáte ani tu děsivou stopáž, protože příběh dovede upoutat naplno. Herci jsou naprosto wow, tak nějak jim věřím každé slovo. A nesmím zapomenout na hudbu, zase jednou kouzelný podkres, a tak se mi to líbí. ()

Blofeld

Na mě moc psychologické, snové a zdlouhavé, ale sále kvalitní film od režiséra, kterému jsem nikdy moc na chuť nepřišel. ()

Marek1991

Záhadami nabitý film s ľahkou dávkou erotiky a podmanivou atmosférou okolo rodinného života, čo ho urobilo zaujímavým, ale takto zakončiť kariéru mi príde trocha prázdne, navyše sa tam dalo hocičo poriadne rozviť. ()

curunir

,,A ŽIADNY SEN NIE JE IBA SNOM." __ Pamätám si aké haló bolo pred rokmi okolo tohto filmu, no keď ho vidím vôbec neviem prečo? Snáď za pár nahých ,,slečien", ktorým človek ani nevidí do tváre? (osobne mi to nevadí). Inak si myslím to, čo tu napr. hneď na začiatku napísal Lima alebo aj iní. Kubrick bol pán režisér, to sa mu musí nechať a je to vidieť aj na tomto filme, ktorý má okrem iného úžasné vizuálne spracovanie a po soundtracku (geniálna minimalistická klavírna melódia) začínam okamžite pátrať. Lež čo keď , je to k zúfaniu dlhé, síce nie vyslovene nudné ale úplne bez potrebného náboja a s neuveriteľne sa vlečúcimi dialógmi. Vybavujem si len hypnotickú scénu orgií ale inak mi myšlienka toho celého uletela hneď pri zástupe záverečných tituliek. Zdá sa mi, že Kubrick vedel, čo chce nakrútiť, no neurobil to dobre. Ako by povedala jedna kamoška: no nuda. ()

Tryskomyš

Zajímalo by mě, odkdy má tento film český název. Viděla jsem ho před nějakou dobou a to ho ještě neměl. Jinak ale mě ničím tento film moc nezaujal. ()

EastWicka

Po druhém shlédnutí po letech přidávám hned dvě hvězdičky. K procítění Cruisova navenek prázdného putování za druhou mízou musí mít člověk odžito (a hluboký v srdci žal kombinovaný s úlevných pochopením, že se vlastně nic tak hrozného nestalo). Vizuálně nádhera, občas na nás vyloženě pomrkává Gustav Klimt. ()

mis-ko

Po všetkých vyhláseniach a šumoch o provokatívnosti, cenzúre a vôbec o všetkom čo súvisí s posledným Kubrickovým filmom, som predsa len čakal niečo... neviem presne čo, ale nedočkal som sa. Ani strojovo presná majstrovská zručnosť ma nedokázala tentokrát nadchnúť. ()

Cimr

Asi nejpůsobivější psychologický film vůbec. Jenom nevím, proč patří ke kontroverzním a nejednoznačně přijímaným dílům; nechápu, jak může jakýkoliv filmový divák, jehož nejoblíbenějším filmem není zrovna Kameňák, říct, že se mu to nelíbilo. Některé scény (ples, maska na polštáři, Kidmanové pohled, když dělá s dcerkou úkoly...) jsou tak úchvatné a podmáznuté tak skvělou hudbou, že člověk jenom zírá s otevřenou pusou a ptá se, kam na to sakra ten Kubrick chodil! Eyes Wide Shut je film tak tajemný, úděsně zvrácený, zvláštní, neuchopitelný a zároveň úžasný, originální a velkolepý, jak jen lidská psychika může být. ()

baribal

Pro diváka filmů Stanleyho Kubricka to bude možná trochu šokující, ale přesně to o čem je film, shrne Nicole Kidman v poslední větě. Vynikající mystery film, Kubrick se jako ve všech svých filmech nebojí rozehrát z počátku nenápadnou dějovou partii, která ke konci mocně graduje. Tom Cruise v jedné ze svých lepších rolí, které aspon nehraje především hezouna. ()

NinonL

Tento film se mi těžko hodnotí, protože na téma ženské/mužské lásky vs. nenávisti považuji za vrchol Polanského Hořký měsíc. Kubrickův Eyes Wide Shut je hodně podobný, ale pravdu halí do samého konce. Film není prvoplánově o sexu ani o orgiích. Je o rozdílu, jakým neuspokojivý sexuální život řeší muž nebo žena. Žena o snech vypráví, muž se je snaží realizovat, ale většinou nemá odvahu dotáhnout věci do konce. A jak říká Polanski ve výše uvedeném filmu: "V lásce a nenávisti muž ženu nikdy nepřekoná." Otázka na závěr zní: Kdo položil dr. Harfordovi do postele jeho ztracenou masku? ()

Krissty

Zdá se, že Kubrick na sklonku života objevil jeho pravý smysl. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit (jako třeba já), ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Ani závěrečná pointa, se kterou se nedokážu úplně ztotožnit, mě nedonutí odebrat byť jen cípek hvězdičky, jelikož jinak to byla brutální jízda! ()

Turiec

Psychologická štúdia, ktorá postupne zachytáva vernosť, flirt, sexuálne predstavy, neveru, strach z odhalenia, nepredvídateľné následky i možné zmierenie. Kubrick síce ukazuje rôzne formy sexu okolo nás, v jeho podaní však aj prostitútka vyznieva ľudsky a aj v najerotickejších scénach neskĺzava do gýčovitosti, ani neoslavuje zvrhlosť, hoci ju naznačuje. Podarilo sa mu vytvoriť skvelú atmosféru, k čomu mu zaiste pomohla hudba a výborné výkony hlavných protagonistov. Nicole Kidman ma o svojom vynikajúcom herectve presvedčila už dávnejšie (Tí druhí), ale Tom Cruise ma v žiadnom filme neoslnil. Práve naopak doposiaľ vždy pôsobil strnulo a umelo. V Eyes Wide Shut ale ukázal, že hrať vie. Hudba tým, že nie je orchestrálna, ale v prevažnej miere len "vybrnkávačka", tak neruší ticho v dôležitých a napätých scénach, ale ho priam zvýrazňuje. Mám dojem, že na prvé pozretie mi veľmi veľa vecí uniklo, preto zatiaľ dávam 4*. Ale musím uznať, že film na mne zanechal vplyv. Minimálne núti diváka zamyslieť sa. Napríklad: Je rozdiel medzi tým zhrešiť (oklamať, spáchať neveru) v mysli a zhrešiť fyzicky? ()

SaNcHeZ_cz

Poslední a rozhodně jeden z nejintimnějších filmů britského mistra filmu. Skvěle podaná sociální studie intimních tužeb člověka. // Po třetí projekci musím doplnit, že ten snímek zraje jako víno. ()

MartinezZ

Kubricka jsem nikdy nějak moc nepochopil, ať už jde o jakýkoliv jeho snímek. Ponaučení z tohoto filmu? Nechlastat, nehulit a když nevíte, co byste tam měli dělat, nechodit na "večírky". ~~~ Kubrick, úchyl a blázen ve své (mnou nepochopené) genialitě, ale pro mě je tohle asi jeho nejsrozumitelnější dílo. Zřejmě budu taky tak ne úplně normální úchyl... ()

kareen

No nějak nevím... Jak je Kubrick výborný po obrazové i provokativní stránce, tak mu to tady z mého pohledu hrozně uklouzává na sterilních vztahových rozhovorech, každý asi holt nemůže být Woody Allen. Cruise jsem nikdy moc nemusela, ale Nicol mám ráda a vím, jak dokáže být skvělá herečka, jenže tady na mě oba jejich výkony působily spíš trochu křečovitě, i když uznávám, že je tu Kidman opravdu kus. Jako docela slušný erotický thriller, to beru. Jako vztahovou psychologickou studii, už méně. Filmová výzva 2016 ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům