Soundtrack Trevor Rabin: 1. Intro ,2. Show Me Your Soul - P. Diddy, Lenny Kravitz, Pharrell Williams, Loon ,3. La, La, La - Jay-Z ,4. Shake Your Tailfeather - Nelly, P. Diddy, Murphy Lee ,5. Girl, I'm A Bad Boy - Fat Joe & P. Diddy featuring Dre ,6. Keep Giving Your Love To Me - Beyonce ,7. Realest N*ggas - Notorious B.I.G. & 50 Cent ,8. Flipside - Freeway ,9. Pretty Girl Bullsh*t - Mario Winans featuring Foxy Brown ,10. Model - (Interlude) ,11. Love Don't Love Me - Justin Timberlake ,12. Relax Your Mind - Loon ,13. Didn't Mean - Mary J. Blige ,14. God Sent You - (Interlude) ,15. Why - Da Band ,16. Shot You - (Interlude) ,17. Gangsta Sh*t - Snoop Dogg w/Loon ,(18.5.2011)

Nechce se mi opakovat tu frázi o efektní klipovité akcičce a typických Bayovských vychytávkách, ale ono to bez toho asi nepůjde:) Hledat v tomhle filmu nějaké morální poselství nebo ho naopak obviňovat z propagace tanečních drog je přinejmenším zcestné. Názorná ukázka toho, že po bad tripu z extošky zkolabujete a zadusíte se vlastními zvratky někde v postranní uličce mi přijde asi stejně propagační jako zručně napůl horrorově natočená antireklama na Tiscali;) Jinak humor ve filmu přitvrdil a typicky bayovské prvky získaly ještě další dimenzi...jenže tentokrát už to rejža dohnal do krajnosti, už úvodní parafráze na bullet-time vyznívá skoro trapně... Jako minule perfektní Joe Pantoliano spolu s hlavními představiteli spáchal scénku u které jsem se nasmál nejvíc z celého filmu (Buddha je cool;)), úhlavní záporák je slizký až až, ale chybí mu charisma Tchékyho Karya. No nevadí, to se přerazí extrémně explozivním finále, do kterého zahrá Trevor Rabin a když se zrovna nic moc neděje, sjedem si něco málo ze zrovna nejvíc cool oblasti hip hipové scény... Určitě si všímáte, že slovo "cool" se mi tu objevuje dost často:) A o tom přesně Bad Boys 2 jsou - obrovská barevná (bez rasového podtextu, samozřejmě;)) našlapaná jízda, která ale už nemá to kouzlo osobnosti jaké měl originál.(26.4.2004)

Michael Bay dostal rozpočet, se kterým se mohl zcela utrhnout ze řetězu, přepálit stopáž a natočit film, který chce být v každé vteřině nejvíc cool jak to jen jde. A světe div se, ono se mu to většinu stopáže daří na výbornou (na rozdíl od jeho následujících počinů). Jednička je sice se svou komornější akcí a neinfantilnínm nezáchodovým humorem o jednu kvalitativní třídu výše, ale i tak jsou Bad Boys II nejlepším akčním snímkem posledních let; nejen díky remaku Chanova majstrštyku během průjezdu skrz slum.(14.7.2007)

rozpocet $130 million celosvetovo $273,339,556.(1.4.2006)

Spolu s jedničkou nejlepší filmy Michaela Baye.(30.1.2005)

• Martin Lawrence