• golfista

Michael Bay ztratil soudnost. Myslet si o divákovi, že mu stačí k filmovému zážitku pouze dobře řemeslně natočený reklamní videoklip natažený na 150 minut dialogama, které rámují "příběh" o ničem, to mě urazilo.... Já akční filmy moc nemiluju, ale Bayův styl ve Skále mi příjemně vyrazil dech. Dokonce Armageddon neodsuzuju jako mnoho jiných a pokles formy v Pearl Harboru jsem považoval za výjimku. Ale že klesne takhle hluboko, to jsem nečekal !... Když jsem se po několikátém "přetečení" únosné míry vkusu podíval na hodinky a zjistil, že to bude trvat ještě hodinu, tak se mi zvednul kufr - fakt ! :) .... Když se podíváte na trailer, uvidíte VŠECHNO podstatné a další dvě hodiny se můžete věnovat něčemu příjemnějšímu.(16.2.2004)

• Gilmour93

Floridští aligátoři zalézají zpátky do mokřin číst si Hemingwaye, neboť se do akce opět hlásí Bay Boys - dva černí křiklouni, co si na každý sudý víkend půjčují Ferrari od Crocketta s Tubbsem. Dvě a půl hodiny kamerových veletočů, souložících hlodavců, dementních vtipů a bití se do depilovaných amerických hrudníků, které jsem doslova protrpěl. Z hlediska trestního práva tu máme: anální znásilnění žánru buddy movie, šíření xenofobie a rasové nesnášenlivosti, rušení denního i nočního klidu a hlavně mravní ohrožování mládeže (nestačím žasnout, co dělají takové filmy s uživateli jako je např. TheMaker).. Za to, co provádějí v tvém rajónu, je Horatio zatkni! Zatkni je všechny! Smitha, Lawrence i Baye, jenž má koule jak dva medicimbály napěchované testosteronem a Pepsi Colou. Michael mi vůbec připomíná exhibicionistu, co lítá nahý po parku jen v kabátě a ukazuje každému na potkání své za stovky miliónů dolarů vyspravené mužství. Rafinovaně si vybral park plný úchyláků, kteří nejen že neodvrátí zrak, ale ještě se na toho naleštěného macka obdivně koukají..(28.12.2009)

„Nemá dnes náhodou koncert Ricky Martin?“ Strhujúci návrat, oproti ktorému pôsobí originál z roku 1995 (ktorý sa mi nikdy príliš nepáčil) ako chudobný bratranec. Režisér Bay a producent Bruckheimer nasadzujú robustné akčné 147-minútové tempo, okorenené výbornou blaxploitation buddy dvojkou Smith/Lawrence. Tvorcovia odvážne a naplno ťažia z vysokej neprístupnosti formou krvavých detailov (vystrelené mozgy z hláv), neskrývaným rasizmom, pre niekoho nestráviteľnými nápadmi (potkany, márnica, sitkomová pasáž medzi elektrospotrebičmi) a celkovou s prepáčením nasratosťou (je osviežujúce vidieť raz za čas spravidla skôr „nezávadného a pohodového“ Willa Smitha ako neovládateľného násilnického psychopata). K tomu bolesťami hlavy trpiaci policajný kapitán Joe Pantoliano a desiatky originálnych nápadov (tanec, bazén, jachta). Gigantická akcia (automobilová naháňačka) a jeden zo sto najlepších akčných filmov svetovej kinematografie (a po SKALE a OSTROVE tretí najlepší od Baya). Diabolsky zrežírované - a to Baya „nemusím“. Kino Považan 2003(8.11.2004)

• CheGuevara

Nadupaná akční jízda pod vedením velikána akčního filmu Michaela Baye. Rozhodně se nejedná o zklamání, pokud tedy někdo nečekal hlubokou psychologickou sondu do duše řadového maimského poldy. Místo toho je nám naservírován akční výplach, při kterém je zakázáno přemýšlet. Divák prostě nechá mozek doma, jen se dívá a konzumuje. Celý film je natočen v opravdu adrenalinovaném rytmu. Zpomalovačky, otačivé kamery a zajímavé střihy (kamera sjíždí z vrtulníku přes šachtu do klubu! - přece by stačil normální střih!) působí sice lacině, ale proč ne? Vtipná stránka celého filmu mě nijak nezaujala, vtipy postavené na velkohubosti dvou černochu (žádné rasistické podtexty!! klidně to mohou být i běloši) se netrefila do mé krevní skupiny. Herci si sice užívají a je na nich vidět, že je to baví, ovšem to neplatilo o mě. Já sem se u těch "vtipných" dialogů moc nebavil. Nechci po hercích v takovém filmu zrovna zázraky na Oscara, ale trochu víc by mohla předvést sestra Marcuse a totéž platí i o hlavní, záporákovi...chybí mu šťáva (aspoň že je tam blonďatý jJamajčan). Příběh sice existuje, ale je opravdu na nic, snad jen aby to nebylo jen sestříhané akční scény. Zato ty akční scény opravdu stojí za to (mimo té poslední). Jsou skvěle natočené, adrenalinové a vůbec ne nudné. Opravdový skvost akčního žánru. Doporučuji všem kdo to ještě neviděli, prosím vás, nedívejte se na konec, pokud chcete mít ten film rádi. Konec se zvrhl do něčeho strašného. Nánosy patosu z tohoto finále přímo prýští. Ale sečteno podtrženo dá se toto svrhnutí do hlubin béčka odpustit a za ty akční scény přeci jen dát nadprůměrné 3 hvězdičky.(22.3.2005)

Proč nedám plné hodnocení? Jednoznačně proto, neboť jsem čekal tak trošku jiného. Je tu až příliš mnoho akce, což by samo o sobě nevadilo, ale to bych nesměl být fanouškem jedničky. Will Smith i Martin Lawrence hrajou téměř stejně i po letech, Joe Pantoliano se také vůbec nezměnil. Vadil mi trochu nevýrazný záporák a ne příliš podařená hudební složka. Jinak jde o nadprůměrný akční film, jaký se dnes těžko hledá.(31.12.2005)

• Martin Lawrence