• CheGuevara

Nadupaná akční jízda pod vedením velikána akčního filmu Michaela Baye. Rozhodně se nejedná o zklamání, pokud tedy někdo nečekal hlubokou psychologickou sondu do duše řadového maimského poldy. Místo toho je nám naservírován akční výplach, při kterém je zakázáno přemýšlet. Divák prostě nechá mozek doma, jen se dívá a konzumuje. Celý film je natočen v opravdu adrenalinovaném rytmu. Zpomalovačky, otačivé kamery a zajímavé střihy (kamera sjíždí z vrtulníku přes šachtu do klubu! - přece by stačil normální střih!) působí sice lacině, ale proč ne? Vtipná stránka celého filmu mě nijak nezaujala, vtipy postavené na velkohubosti dvou černochu (žádné rasistické podtexty!! klidně to mohou být i běloši) se netrefila do mé krevní skupiny. Herci si sice užívají a je na nich vidět, že je to baví, ovšem to neplatilo o mě. Já sem se u těch "vtipných" dialogů moc nebavil. Nechci po hercích v takovém filmu zrovna zázraky na Oscara, ale trochu víc by mohla předvést sestra Marcuse a totéž platí i o hlavní, záporákovi...chybí mu šťáva (aspoň že je tam blonďatý jJamajčan). Příběh sice existuje, ale je opravdu na nic, snad jen aby to nebylo jen sestříhané akční scény. Zato ty akční scény opravdu stojí za to (mimo té poslední). Jsou skvěle natočené, adrenalinové a vůbec ne nudné. Opravdový skvost akčního žánru. Doporučuji všem kdo to ještě neviděli, prosím vás, nedívejte se na konec, pokud chcete mít ten film rádi. Konec se zvrhl do něčeho strašného. Nánosy patosu z tohoto finále přímo prýští. Ale sečteno podtrženo dá se toto svrhnutí do hlubin béčka odpustit a za ty akční scény přeci jen dát nadprůměrné 3 hvězdičky.(22.3.2005)

Kurňa, Micheala Baye zbožnuju! Kvůli jeho stylu, kvůli kamerovým šílenostem a kvůli jeho kuráži, protože Bay se nebojí postavit si kus dálnice a nechat v desetiminutové honičce roztřískat na hadry nepočítaně aut a třeba i motorových člunů. Tohle je režisérův typický snímek, dvě a půl hodiny explozivní akční jízdy, ubrebenťěných hlavních hrdinů a výborné technické práce. Jste účastníky negerské přestřelky a kamera z jednoho pokoje prolétává skrz prostřílenou skleněnou výplň dveří do druhé místnosti a zase zpět do první, opisuje elegantní kruh a Vám kape z otevřené pusy nekontrolovatelná a dlouhá slina... ano, všudevlezlá a všudepřítomná kamera je unikátní Bayův prvek, kterým jsou jeho díla přímo charakteristická a přinášejí nám prvotřídní prožitek z akčních sekvencí... A ty jsou zde jak jinak skvělé. Kromě klasických scén, kde hlavní slova mají zbraně, miliony kulek a načinčané cool hlášky, jsou Bayovým triumfem automobilové sekvence, zejména v úvodu zmíněná honička na dálnici, kdy proti Bad Boys doslova "válí sudy" jedno auto za druhým... scéna je tak mrazivě realistická, že v extázi nabízíte popcorn cizímu sousedovi ve vaší řadě... To je prostě Michael Bay... Příběh, ač natažený na 140 minut, je vcelku soudržný, Will Smith a Martin Lawrence se sice většinu filmu handrkují, ale když jde do tuhého, odříkají si svou dávnou bratrskou frázi a v bullet-timeovské sekvenci napálí kulku do palice (spoiler) hlavního záporáka, jenž se bezvládně zřítí do minového pole, aby vzápětí všude kolem dopadaly jeho vnitřnosti... i nechutných, či morbidních scén je tu dost, skoro by se dalo říct, že vyvažují scény vtipné. Několik chybiček by se našlo, ale jsou to jenom malé skvrny na obřím bílém prostěradle. Bay je ve spolupráci s Bruckheimerem fantastický! 130 miliónů dolarů(rozpočet)/273 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.10.2006)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $138,608,444Tržby Celosvetovo $273,339,556/45%/(18.5.2005)

Taťka krysa buší o sto šest do mamky krysy, úplně to do ní šrubuje. - Pomůže mi tahle informace v naší práci? M*daj jako lidi. Lawrencův přiblbý pohled, Smithův věčně nabuzený mi téměř stačily k úplnému štěstí, a to nejsem příznivec vulgárního humoru a dlouhých akčních filmů (147 minut!).(25.5.2007)

• Kaka

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají...(26.1.2006)

• Jordi Mollà