Proč nedám plné hodnocení? Jednoznačně proto, neboť jsem čekal tak trošku jiného. Je tu až příliš mnoho akce, což by samo o sobě nevadilo, ale to bych nesměl být fanouškem jedničky. Will Smith i Martin Lawrence hrajou téměř stejně i po letech, Joe Pantoliano se také vůbec nezměnil. Vadil mi trochu nevýrazný záporák a ne příliš podařená hudební složka. Jinak jde o nadprůměrný akční film, jaký se dnes těžko hledá.(31.12.2005)

• Djoker

Michael Bay se nás snaží ohromit akčními scénami, automobilovými honičkami a přestřelkami. Jenže co s tím, když mě tohle vůbec nebaví. Hlášky určitě nechybí, ale oproti jedničce jich také ubylo. Je to klasický film pro americké publikum a pro české diváky, kteří chtějí být jako oni.(28.12.2009)

• Kaka

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají...(26.1.2006)

• Tetsuo

Bay nezná míru. To, že je film brutální mi nevadí (naopak), vadí mi, že není ani za mák vtipný. A tak odporná a přitom líbivě zamaskovaná konzumní kapitalistická ideologie se jen tak nevidí. Finále na Kubě jenom dokládá naprostou ztrátu soudnosti a elementárního citu pro společenské souvislosti. Jako že nedělají politiku, a přitom ji dělají. Bayovi by měl někdo prostřelit prdel, případně ho rozšmelcovat autem.(30.9.2003)

Prostě skvělá zábava. Bay umí ! Nic pro INTOUŠE ! ( promiň golfisto )(23.11.2007)

• - Miamské sídlo drogového dealera Johnnyho Tapii (Jordi Mollà) je ve skutečnosti muzeum a zahrady Vizcaya. Původně se jednalo o letní sídlo průmyslníka Jamese Deeringa. V budově se nachází stavební prvky Baroka a Renesance pocházející z Evropy. Na tomto místě se také natáčel například film Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994) nebo Vítězové a porážení (1999). (Narcis)

• - Při honičce na mostě je možné si u vybuchujících vozů všimnout zařízení, které vůz na rovné silnici dokáže za jízdy otočit na střechu. (ledofredo)

• - Postava Willa Smithe se celým jménem jmenuje Mike Eugene Lowrey. (Ai.ma)