Nabušenější, ukecanější a uřvanější než jednička. Zároveň na podobný film hrozně dlouhé a vrcholící prvotřídně dementní „jízdou“. 70% Zajímavé komentáře: Lateef, Legas, Turiec, Triple H, Sir Ludvig(11.1.2006)

Nechce se mi opakovat tu frázi o efektní klipovité akcičce a typických Bayovských vychytávkách, ale ono to bez toho asi nepůjde:) Hledat v tomhle filmu nějaké morální poselství nebo ho naopak obviňovat z propagace tanečních drog je přinejmenším zcestné. Názorná ukázka toho, že po bad tripu z extošky zkolabujete a zadusíte se vlastními zvratky někde v postranní uličce mi přijde asi stejně propagační jako zručně napůl horrorově natočená antireklama na Tiscali;) Jinak humor ve filmu přitvrdil a typicky bayovské prvky získaly ještě další dimenzi...jenže tentokrát už to rejža dohnal do krajnosti, už úvodní parafráze na bullet-time vyznívá skoro trapně... Jako minule perfektní Joe Pantoliano spolu s hlavními představiteli spáchal scénku u které jsem se nasmál nejvíc z celého filmu (Buddha je cool;)), úhlavní záporák je slizký až až, ale chybí mu charisma Tchékyho Karya. No nevadí, to se přerazí extrémně explozivním finále, do kterého zahrá Trevor Rabin a když se zrovna nic moc neděje, sjedem si něco málo ze zrovna nejvíc cool oblasti hip hipové scény... Určitě si všímáte, že slovo "cool" se mi tu objevuje dost často:) A o tom přesně Bad Boys 2 jsou - obrovská barevná (bez rasového podtextu, samozřejmě;)) našlapaná jízda, která ale už nemá to kouzlo osobnosti jaké měl originál.(26.4.2004)

když se řekne M.Bay, nemůže o akci nikdo pochybovat.a tak nikoho nepřekvapí$ že W.S. a M.L. od samého začátku překonávají rekord v počtu mrtvých za víkend. videoklipové snímání je stále efektní (třeba městská honička se mi moc líbila), ale někdy toho prostě bylo moc. a to velmi. a hlášky typu -,, jseš v mým domě!" ,, ty jsi zase v mým státě!" - mi po chvíli přišli takový o ničem. vlastně jako tohle všechno.(11.11.2005)

• Lima

Bay se ideálně strefil do xenofobní nálady Ameriky posledních let. Bad boys II. jsou řízná adrenalinová jízda, ze který se mi dělá šoufl. A co na to Martin Lawrence?......."To neřeš. My dva jsme prostě nabušený drsňácký poldové a vy ostatní jste =CENSORED=, který můžem rozmašlovat na kaši, zdemolovat, co nám přijde pod ruku a na zákony serem. Všichni cizinci jsou póvl, že si děláme prdel z mrtvol v márnici, to je nám u prdele, naše těla to nejsou, že jo, he, he, he. To přejíždění mrtvol z funebráku, dyť je to hlína, negře, ne? A Kubánci? To jsou podlidi, takovej lidskej odpad, ty jejich chatrče bych klidně přešmajcloval i buldozerem, že tam můžou bejt ňáký lidi, na to seru, takovej komoušskej póvl."....."A nemyslíš, Martine, že trocha sebereflexe by neškodilo?"......"Vo čem to =CENSORED= žvaníš? Spoustě lidem se to líbilo, i KevSpa byla nadšená! Když na to nemáš, tak proč čumíš na akční filmy?"......"To se pleteš, Martine. Já akční filmy miluju. Jenom tu vaší hyperdrsňáckou pózu nemusím a ty mně sereš obzvlášť, řekl bych, že ses minul povoláním."......"FUCK YOU, MAN!!!!"......"Jo a ještě něco. Při akčňáku mám potřebu se aspoň trochu sžít s hlavní postavou. To u vás dvou nehrozí. Naopak bych vám přál, aby vám někdo nakopal prdel. A nadsamcovi Bayovi obzvlášť."......."=CENSORED=. =CENSORED="..."A tak už se nezlob, Martine."......(17.2.2004)

Michael Bay dostal rozpočet, se kterým se mohl zcela utrhnout ze řetězu, přepálit stopáž a natočit film, který chce být v každé vteřině nejvíc cool jak to jen jde. A světe div se, ono se mu to většinu stopáže daří na výbornou (na rozdíl od jeho následujících počinů). Jednička je sice se svou komornější akcí a neinfantilnínm nezáchodovým humorem o jednu kvalitativní třídu výše, ale i tak jsou Bad Boys II nejlepším akčním snímkem posledních let; nejen díky remaku Chanova majstrštyku během průjezdu skrz slum.(14.7.2007)