Dvojka "Bad Boys" mi trochu přišla již jako nastavovaná kaše ... Některé vtípky se mi zdály již trchu moc a vyloženě sráželi určitou vážnost příběhu, kterou měl první díl. Na druhé straně, Bay jasně dokazuje, co všechno je schopen na plátně (případně obrazovce) předvést a film je jedním velkým trikovým akčním orgasmem. Ovšem na plný počet mi to prostě nestačí, protože jednička, alespoň osobně, zdá se mi naprosto kultovní, syrovější a vyváženější a jde více do thrilleru a dramatu. Naopak zde Lawrence řešící svoji životní krizi po zásahu pistolí do zadku mi již přišel spíše jako vystřižený z nějakého sitcomu... Což se stává pro mne osobně Bayovou základní chybou čím dál víc ... Točí prostě superzábavné akční pohádky, tvořené jen pro efekt, vzbuzení údivu atd. Hloubka filmu, či opravdu jistý dramatický náhled na situaci, se však z jeho filmů vytrácí a "druzí Mizerové" to již jasně dokazují ...(7.12.2007)

Tenhle film prostě zbožňuju :) Když jsem byl na něm v kině, chechtal jsem se na celej sál .... vyhrocené scény, kde vždy Martin Lawrence nahodí své grimasy a hlášky, nemají chybu.. 100%(17.2.2009)

• arachneuss

Vražedná stopáž plná trapnosti bez pořádné jakosti, dvou ne-stylových negrů a tak debilního scénáře, že i Major Zeman oproti tomu působí jako vrchol žánru. Neskutečnou nudu nepřebijí ani desítky vystřílených zásobníků.(23.2.2008)

Kurňa, Micheala Baye zbožnuju! Kvůli jeho stylu, kvůli kamerovým šílenostem a kvůli jeho kuráži, protože Bay se nebojí postavit si kus dálnice a nechat v desetiminutové honičce roztřískat na hadry nepočítaně aut a třeba i motorových člunů. Tohle je režisérův typický snímek, dvě a půl hodiny explozivní akční jízdy, ubrebenťěných hlavních hrdinů a výborné technické práce. Jste účastníky negerské přestřelky a kamera z jednoho pokoje prolétává skrz prostřílenou skleněnou výplň dveří do druhé místnosti a zase zpět do první, opisuje elegantní kruh a Vám kape z otevřené pusy nekontrolovatelná a dlouhá slina... ano, všudevlezlá a všudepřítomná kamera je unikátní Bayův prvek, kterým jsou jeho díla přímo charakteristická a přinášejí nám prvotřídní prožitek z akčních sekvencí... A ty jsou zde jak jinak skvělé. Kromě klasických scén, kde hlavní slova mají zbraně, miliony kulek a načinčané cool hlášky, jsou Bayovým triumfem automobilové sekvence, zejména v úvodu zmíněná honička na dálnici, kdy proti Bad Boys doslova "válí sudy" jedno auto za druhým... scéna je tak mrazivě realistická, že v extázi nabízíte popcorn cizímu sousedovi ve vaší řadě... To je prostě Michael Bay... Příběh, ač natažený na 140 minut, je vcelku soudržný, Will Smith a Martin Lawrence se sice většinu filmu handrkují, ale když jde do tuhého, odříkají si svou dávnou bratrskou frázi a v bullet-timeovské sekvenci napálí kulku do palice (spoiler) hlavního záporáka, jenž se bezvládně zřítí do minového pole, aby vzápětí všude kolem dopadaly jeho vnitřnosti... i nechutných, či morbidních scén je tu dost, skoro by se dalo říct, že vyvažují scény vtipné. Několik chybiček by se našlo, ale jsou to jenom malé skvrny na obřím bílém prostěradle. Bay je ve spolupráci s Bruckheimerem fantastický! 130 miliónů dolarů(rozpočet)/273 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.10.2006)

Taťka krysa buší o sto šest do mamky krysy, úplně to do ní šrubuje. - Pomůže mi tahle informace v naší práci? M*daj jako lidi. Lawrencův přiblbý pohled, Smithův věčně nabuzený mi téměř stačily k úplnému štěstí, a to nejsem příznivec vulgárního humoru a dlouhých akčních filmů (147 minut!).(25.5.2007)

• Jordi Mollà

• - Černé auto, které řídí Will Smith krátce po scéně z márnice, je Buick Blackhawk - koncept verze z roku 2003. (HellFire)

• - Během natáčení honičky se naprostým zázrakem nijak nepoškodilo používané Ferrari. Když se ale scéna dotočila, Martin Lawrence při otvírání dveří odřel lak o betonový sloup. (Ai.ma)

• - Při závěrečné honičce, když H2 už míří na americkou základnu, má oboje přední dveře neprořízlé, když však dojíždí, jsou řízlé (po cestě ale nebylo, o co by se rozřízly). (pemap)