Černá kočka, bílý kocour

• Fed. rep. Jugoslávie Crna mačka, beli mačor (více)

Staříci Grga a Zaria jsou přátelé od nepaměti. Čtvrt století se neviděli. O to víc se těší na setkání, které se však odehraje za velmi pohnutých událostí, kterým jiné - neméně pohnuté události - předcházejí... Zariův Matko potřebuje nutně peníze a tak se obrátí na cikánského kmotra Grgu se lží, že Zaria je po smrti, a ten mu je půjčí. Brzy se však ukáže, že dluh nemůže vrátit a tak se má vykoupit sňatkem s liliputánkou Beruškou. I když se ani jednomu do takového manželství nechce, nastává den svatby. Svatby neobvyklé, bouřlivé, při které každý z aktérů tohoto temperamentního a humorného vyprávění naplní svůj osud. Na filmu není důležitý ani tak samotný příběh, jako jeho až neskutečné postavy, které se ocitají v nepřetržitém toku událostí, myšlenek, představ, lidských citů a bujarého veselí, plynoucích v neutuchajícím rytmu obrazů a umocněných strhující hudbou. (oficiální text distributora)

PTuranyi

Toto je jazda na tobogáne. Kusturica roztáča kolesá banálneho príbehu o láske a sobáši z donútenia. Celé však obohnané divokým panonptikom balkánskych charakterov a bláznivých situácií. ()

Chemic

Opravdu úžasná sranda. Lepší balkánskej film snad neexistuje. Člověk se na to může dívat tisíckrát a vždycky najde něco novýho. Nejděsivnější byl ten pád do těch hoven. FUJ!!!!!!!! ()

Wroclav

Prase co ožírá trabant, pračka utopená v Dunaji, slunečnicová pole, "oskarový" výkon Srdjana Todoroviče a Grga Pitič na vozíku, zkrátka nejlepší letní film co znám. ()

huriccan

nepochyboval jsem o tom, že by v regiónu jako je balkán nemohly vznikat dobré komedie, s ohledem na nedávné pohnuté údálosti, nicméně tohle je fakt gigant a nejenom O ŽILETKU VĚTŠÍ NEŽ METR!! ()

hrabě_olaf

Další z fofrů MADE IN KUSTURICA. Film nemá prakticky kaz na kráse a cikánský příběh o Romeovi a Julii upaluje rychlostí šinkanzenu, aby vygradoval nádherně živelnou svatbou. Jediná chybka je český dabing, který se trochu ztrácí v ději. Je ovšem slyšet, že se všichni při dabování náramně bavili – takže lepší pocit přece jen převažuje. Díky dabingu „jen“ 90% ()

parabella

Bláznivý film, ktorý si ale rozhodne zaslúži pozornosť. Hlavne tých ktorí majú radi Kusturicu. Treba dodat ze Miky Manojlovic v tomto filme ma len potesil. :D ()

vlaczech

ja som malá pitbull teriér....nevím, co k tomuto dílku psát, prostě mě kusturica strhl so víru barev, hudby, temperamentu, humoru a podvůdků, a vytvořil nejen pro mne zase jednou tak trochu srdcovku ()

EmilyL.

Vážně síla... Od začátku do konce jsem se nepřestala smát. Bylo to tak neuvěřitelně nesmyslné (zkuste se zamilovat do běžícího pařezu :)), až to bylo neuvěřitelně úžasné. 90% ()

Dritzzt

Přesně to, co jsem od filmu čekal, jsem taky dostal. Chaos, bordel, kýč, ale i styl a obrovskou dávku smíchu a něčeho jako pozitivní energie. Parádní film, který se těžko popisuje, je to jako první část Borata, zahnána do extrému. Tohle vám buď sedne nebo ne. Pět hvězd bez přemýšlení. Kéž by i film made in ČR dokázal něco vypotit v podobné kvalitě. Roming se může jít propadnout do latrýny :D ()

Lea.inJuly

Odzbrojující sonda do cikanské kultury v koutě Evropy. Dadovy tanečky a kolotoč problémů mi rvali bránici, ale po jednom shlédnutí si zaručeně nevšimnete všech zvonků, co ve filmu jsou:) a na závěr tu našu: ja sam mala pit bull.. terijer :-D ()

Tomiczekk

Tak, a tady nemám co dodat :D protože jsem se tak dlouho u takovýho filmu dlouho nezasmál. Emir Kusturica mě "rozbil" totálně. Nejdřív jsem myslel, že film je asi tak z 80´let, ale ono ne. Styl, mluva, výrazy, ale ta hudba a hlášky....hlášky typu "Když tě vidím jak se tady dřež tak mě bolej ruce" a "Ty máš ale pěknej altánek" mě dostává. "Jdu dobře?" a rup do řeky s pračkou :D vůbec film je celej skvělej. Ale kdo vymyslel scénu: Tvoje sestra všechny pojebe a dusícího se strýčka a dva týpci jak se cpou do okna a jeden z nich trsá dál jako, že nic...mě totálně odrovnalo....pro mě asi lepší než film Dědictví aneb Kurvahošigutentág :-) ()

SpeedyL

Nepříjemné překvapení. Svěží vánek tohoto filmu ke mne asi nedofoukl. Řekl bych spíše než "svěží vánek z Balkánu", tak "rychlá slátanina nepřehledných scén". Možná tomu filmu dám ještě jednu šanci, ale rozhodně ne v blízké době. Pár opravdu dobrých a vtipných scén pro mne dojem z filmu nějak nezvedlo. Jmenoval bych hlavně prase okusující bakelity z trabantu a karty na začátku "Jedna pro Tebe, jedna pro mě" 50%. ()

Psokocka

Pohodlně se posaďte a užijte si zábavný koktejl romského Kmotra, svatby ve stylu Slunce, seno a pár facek a trefných dialogů. Spousta absurdních situací, které ale přesně pasují do rozjetého kolotoče událostí. ( tak tomu bývá málokdy ) Zkrátka nelze než doporučit :-) ()

mimuzik

Velice zdařilá a neobvyklá komedie, která mě bavila s každou scénkou. Výborný Kusturicův humor, vtipná zápletka a balkánská hudba. Kvalitu mírně degraduje český dabing, proto jsem si tuto komedii podruhé vychutnal s původním znění s titulky - a bylo to ještě lepší. ()

Kusturica rozpoutá revoluci

Kusturica rozpoutá revoluci

09.02.2009

Konkrétně mexickou. Koncem roku totiž začne natáčet biografii psance, pak generála a nakonec guvernéra Pancha Villy. Film nazvaný Seven Friends of Pancho Villa and the Woman With Six Fingers (uf)… (více)