Pan Ducháček je sice poněkud svérázný patron, nicméně jako koncipient advokátní kanceláře doktora Faulknera je naprosto nenahraditelný. Zejména v okamžiku, kdy se Faulkner zamiluje do sympatické Julie, dcery Alžběty z Rispaldiců. Nikdo kromě něj totiž netuší, že rozhazovačná rodina, jejíž finanční záležitosti kancelář spravuje, už nemá žádné peníze a že ji doktor z lásky k Julii financuje ze svého. Situace se vyhrotí, když advokát požádá dívku o ruku. Ona, i když ho také miluje a ke své lásce se mu přizná, odmítne, aby vyhověla své povýšené matce, pro kterou mladík není tou správnou partií. Přestože se vinou své finanční podpory Rispaldicům Faulkner sám ocitne na mizině, donutí Ducháčka, aby sehnal pětadvacet tisíc na proplacení směnky, kterou podvodně podepsal Juliin bratr. Koncipient sice peníze opatří, vzápětí však vyrazí na zámek, kde rodinu bez servítků seznámí se skutečným stavem jejich financí a počne organizovat dražbu rodinného majetku, kterým by pokryl dluhy. (TV Nova)

PetraMishka

Vlasta Burian jako ředitel advokátní kanceláře, kterého už nebaví se dívat, jak jeho šéf utrácí poslední peníze za záchranu šlechtické rodiny, která jím pohrdá. Zrovna v tomto filmu na sebe strhává veškerou pozornost, všechny ostatní postavy jsou jako epizodní, jen jej doplňují. ()

Tsuki003

Áno, takhle se mi to líbí. Konečně Burian tak, jak mu to sluší nejvíc. Akorát jsem si tu připomněla, že mi role Adiny Mandlové připadají divné a mám radši Natašu Gollovou :) A některé ty frky co tu jsou... docela jsem se i zasmála ;) ()

Mejdzula

Nezapomenutelný film s nezapomenutelným hercem s nezapomenutelnou hlavní rolí + nezapomenutelné role vedlejší, dále pak nezapomenutelný roh stolu či nezapomenutelné scény a dialogy a hlavně nezapomenutelná 87.minuta filmu, tu totiž tento nezapomenutelný snímek nemá. Dále bych vyzdvihnul nezapomenutelný anglický překlad, který mi přišel na celém filmu nejnezapomenutelnější. A já jen doufám, že nikdo nezapomene u dalších nezapomenutelných filmů psát nezapomenutelné komentáře o tom, jak je daný snímek nezapomenutelný. Tak hodně nezapomenutelného štěstí! Duchacek Will Fix It! ()

kokofek

Film jsem viděla snad 100 x a stále mě baví.Pořád se směju nahlas a zároveň je mi smutno když si uvědomím jak moc panu Burianovi po válce ublížili.Asi a téměř určitě je závist ta nejhorší lidská vlastnost, která plodí zlo v nejhorší podobě. Vzdávám tímto poctu člověku , který si zaslouží obdiv a uznání a náš dík za smích,který vyvolává jeho umění i po tolika letech a bez kterého se nedá žít. ()

Kozlowski8

Pan Ducháček je oddaným úředníkem advokátní kanceláře a je to on, kdo řeší složitou finanční záležitost, týkající se kdysi zámožné rodiny...Konverzační komedie, která je zajímavá už představením hlavních členů filmového štábu a herců v úvodních titulcích. Potom však již exceluje hlavně Vlasta Burian a jeho Ducháček, který si ví se vším rady. 75%. ()

PandyStraty

Takto parádne som sa už dlho nezabavil. Ten strih bol trošičku slabší, ale inak vynikajúce dielo. A jeden dobrý vtip za druhým. ()

0kozel

Dříve jsem se těmto starým filmům vyhýbal z obavy, že už jsou zastaralé a ten humor už nemůže fungovat. Ducháček byl prvním, kdy jsem dal Burianovi šanci a já se bavil! Ten humor je asi nadčasový, protože to pořád funguje skvěle. Ducháček je sympaťák a to jeho neuctivé a drzé chování je super. Později jsem viděl už i lepší Burianovy filmy, ale tohle je i tak dobrý film, který pobaví. ()

ZetDaElO

Zúfalo nevtipná komédia, ktorá nemá súčasnému divákovi čo ponúknuť. Najlepším momentom sú úvodné titulky, v ktorých je predstavená podoba celého štábu. Vlasta Burian je tu otravnejší ako komerčné rádio v tatranskej horskej chate. ()

Tomas_PO

Je neuveriteľné, ako aj po 85-tich rokoch dokáže byť film pútavý, humorný, inteligentný, trefný, dobový a zároveň aktuálny. A samozrejme nestarnúci. A to nepochybne najmä kvôli famóznemu Vlastovi Burianovi. Úžas a klenot československej kinematografie. ()

PTuranyi

Vcelku priemerný film, ktorý svojím výkonom Vlasta Burian posúva na úroveň dobrej komédie. Naivný príbeh zadĺženosti aristokratickej rodiny z Rispaldic, ktorú drží nad vodou zaľúbený správca majetku Dr. Faukner. Produkcia je dobrá, ale žiaľ väčšina hercov podáva priemerné výkony a     Adina Mandlová opäť ukazuje slabú stránku svojho herectva a správanie jej postavy nie je veľmi uveriteľné. Nástupom Buriana na scénu sa zo suchých dialógov banálneho príbehu stáva šťavnatá spŕška bonmotov. 75% ()

Silnica

Vlasto Buriane, vy jste král komiků!!! Nikdy sem neměl k filmům pro pamětníky vztah, ale asi si ho začnu budovat.... ()

saaaky

" Ducháček to zařídí, ducháček to všéééchno zařídí ... " Tak tato věta se mi vryla do mozku natolik, že nemohu tento film vynechat. Patří k jedněm z nejlepších československých a pan Burian je ihned znakem příjemné komedie a zábavy na celou hodinu a půl. Navíc další české hvězdy - Adina Mandlová, Jaroslav Marvan a ještě mnohem více. Prostě paráda a opět další česká stálice. ()

Tomulka

To je ptáček pan Ducháček. :))) Geniální film s dokonalým Vlastou Burianem. Vrcholná inteligentní komedie. Škoda jen, že dnes se tak dokonalé veselohry již nedaří natočit. Hold bez V.B. to asi nejde no :( ()