Dallas 63

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

MilkyJones69

Seriál jsem dokoukal za 1 den a to proto, že mě hned po druhém dílu mě neuvěřitelně chytl. Také jsem naprosto změnil názor na Jamese Franca, který tady ukazuje opravdu své nejlepší. Celková zápletka kolem JFK však začne být po chvíli nudná a více mě zajímali Jakovi osobní trable než hlavní příběh. V seriálu jsem si hned od začátku všímal hromadu děr v příběhu, tyto díry se však ke konci začali také zaplňovat. Ve výsledku měl seriál jenom malé chybky a dále mu co vytýkat nemám. ()

rengers

Chytlavé s precizně promyšleným scénářem, romantické, napínavé a akční. Bohužel první a druhý díl do poloviny je dost průměrný a méně záživný, až pak se to rozjede. Nejspíš ten začátek odradí spoustu diváků a proto nedávám čistou pětku. U seriálu nikdy nevíte jak se bude vyvíjet dál, což je bomba. Herecké výkony skvělé. ()

tuctovychlap

subjektívne objektívnym pohľadom za vizáž, postavy, dej, feeling štyri veľmi slušné hviezdy..grupa rejžů nesklamala..a že ide o Pištu Kráľa, tak osobná piata hviezda.. ()

drakobijce76

Ja jsem asi ovlivněnej knihou,která byla famozní,přečtená jedním dechem a bohužel ta atmosféra tu není tak přenesená,takže mírné zklamání .Ale věřím,že ten kdo to nečetl si těžce pošmákne!!! ()

viewer

Během pilota: Super, cestování časem, to je něco pro mě. Amerika v šedesátkách, Kennedy, no že váháš. Navíc to Francovi sedí jako prdel na hrnec. Spisovatel. Dobrý. Po druhé epizodě: Hm, v čase se už docestovalo, nahodit účes, osedlat velký styl a pořídit dobový machrovátko, pobavit diváka Iphonem. James, to je ale držák. Po pár dalších dílech: Minulost začíná vyjebávat. Pěkný. Zase se cestuje v čase, tentokrát během jednoho střihu. Jen o necelé tři roky kupředu. Scifi je ta tam. Velká sledovačka. Franco se nepouští a sám režíruje. Po dalších několika epizodách: Jamesi, prosím, vykašli se na ten osobní život, já začal koukat kvůli Kennedymu. Tohle je pro holky. Velká sledovačka už je trochu nuda. Případ se zdá být pověšen na hřebík. Minulost sem tam vyjebe. Poslední díl smutně okoukává ten před ním. Očekávání do dalších kousků: Pojďme se zase posunout dál a přijít té patálii na kloub, nebo aspoň na kloubek či chrupakvu. Jinak si ji u pokračování hodím sám. ZzzzZZZzzz. Tak prosím. Ps: Franco je herec ()

JackBauer

Po úvodných skvelých dvoch dieloch ide logika a kvalita každou pribúdajúcou minútou rapídne dole. Dejové mrtvice pribúdajú a človek sa prestáva sústrediť, pretože premýšľa nad tým aký idiot písal scenár a čo ho nútilo napísať konkrétne scény tak ako ich napísal... zo začiatku som priadol, ale po 6 epizóde mi je jasne, že túto hlúposť už nič nezachráni. Update: Posledný diel bol geniálny! *** ()

folkos

Seriál je skvělý. Jen škoda, že se točí okolo americké politiky. Tam je to jedna špína za druhou. Čekám na podobný seriál z ruské produkce. ()

maxi_tom

Rozjazd to má parádny. No potom to naberie pomerne rýchly dejový spád a vykreslenie charakterov je osekané na minimum. Škoda, mať to o tých 5 dielov viac, išiel by som s hodnotením vyššie. Záver bol fajn, no popravde som čakal zaujimavejšie a prekvapivejšie rozuzlenie vzhľadom na to koľko rôznych teórii arentátu na JFK existuje ako aj na samotnú problematiku cestovania v čase. Na druhú stranu je však pravda, že samotný dej seriálu inklinuje takmer výlučne k relatívne najpravdepodobnejšej teórii a cestovanie v čase tu nehrá až taký prím akoby sa mohlo na prvý pohľad zdáť. Celkovo určite kvalitný mysteriózny seriál, ktorých v televíznej produkcii nie je veľa. Plusové body samozrejme idú aj za šesdesiatkový retro feeling. 4* (8/10) a chystám sa prečítať knižnú predlohu. ()

bobo81

Škoda.Prvé tri diely boli fakt dobré, zaujímavé a originálny námet tam isto bol. No od 4.dielu to len ide dolu kopcom...pozeram len šiesty diel ale uz ma to vobec nebavi a dopozeram to možno len pre to že som zvedavy jak sa to skončí..uz sa riesia len romantické linky a absolútne nezmyselné chovanie sa hl.postáv...neviem co sa stalo tvorcom po 3.dieli ale uz je to neuveritelná sračka...dve hviezdicky za franca a prvee tri diely... ()

madline24

Ale jo, libilo se mi to. Bohuzel /nebo mozna nastesti/ jsem cetla prvni Kingovu predlohu, ktere se film nemuze vubec rovnat. Ten "wow" efekt, ktery jsem mela, kdyz jsem po nocich hltala knizku, se tady nedostavil. Jsem presvedcena, ze kdybych videla serial prvni, moje hodnoceni by bylo vyssi. ()

Farao607

Velmi pěkně natočené. Příběh opravdu povedený. Z původních 5 hvězd snižuju na 4 za to finále, které mi prostě nesedlo (ale to nic nemění na tom, že jde o velmi dobrý seriál) ()

Googooplexer

Neviem prečo Chamés Franko, asi to nik iný nechcel hrať. Ak by JFKeja hral Seth Rogen, tak je taký kásting v poriadku. Ale J. Franco vyzeral v tejto úlohe ešte aj v obklopení tých poloprofesionálnych hercov ako Eric Roberts pri preberaní oscara. Používal len 2 výrazy: jeden jak druhý. A to si ho inak rád pozriem, ale preboha toto... 2 hviezdy len preto, lebo som to pozeral s napätím a s nádejou, že to predsa len zaniečo bude stáť ale nakoniec to dopadlo ako všetky Kingove knihy: slušný námet, priemerne napísané, s tuctovým príbehom, a koniec ako vždy len aby sa skončilo utrpenie čitateľa/diváka. Kingovým príbehom vždy chýba to niečo naviac, niečo nenapísané, nie je to žiadny Jack London, a Francovi tu chýbalo asi úplne všetko. A vždy sa nechám jakotakýchuj nachytať. Jak chcete, tak pozerajte osemdielnu romantickú sledovačku, aby ste na konci zistili, že celé to sledovanie bola len taká vata na vyplnenie džury medzi ničím a ničím.. ()

Lady_Gaga

Člověk se tak zamyslí co by sám změnil kdyby mohl cestovat zpět v čase - byť stále do stejného dne. Začátek super, pak to pokulhávalo a konec takový uspěchaný. Škoda toho. Horší čtyřhvězda. ()

Socirel

Zajímavý projekt se sympatickým obsazením, který sráží místy pomalé tempo a nějaká ta nelogičnost, jak už to bývá u seriálů nebo filmů s tématikou cestování časem pravidlem. Seriál se rozjíždí pozvolně, ale poslední epizody poskytují uspokojivé zakončení. ()

BStone

Seriál v produkci J.J. Abramse a S. Kinga? Lahůůůůdka!!! Skvěle natočeno, šedesátky naprosto úchvatné, perfektní soundtrack - takový delší celovečerní film rozdělený na osm částí... Moc dobré... 90% ()

Bmarjenka

Pre mňa jeden z najzaujímavejších seriálov roku 2016. Obľúbený Franco, sympatická Sarah Gadon, vedľajšie postavy, zaujímavý záporáci a tajomný muž v klobúku. Krásne prostredie zo 60.tych rokoch a dobová hudba na mňa okamžite zapôsobili. Príbeh zaujímavý aj keď sa mu seriál mohol venovať viac. Tieto všetky aspekty, ktoré som spomenul dokopy hrajú dokonale a tvoria vizuálne a príbehovo kvalitný seriál. Seriál má aj menšie chybičky, ale ja osobne som si ich všimol len zriedka. Koniec vo mne zanechal aj smútok aj radosť, každopádne som bol veľmi príjemne potešený a s radosťou nechávam 5 hviezd. ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)