Dallas 63

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

Wixenn

!Spoilers! Už dlho som neodpočítavala dni do ďalšieho dielu nejakého seriálu. 11.22.63 ma dostal už v prvom dieli a hneď som mu ,,šľahla" plný počet hviezd. A určite to nehodlám zmeniť po skončení 8. dielu. PS: Všimli ste si v ôsmom dieli nápis REDRUM (murder) na stene ? Ten istý ako vo filme The shining ( Tiež Kingova predloha) ()

Lillyilly

Super super, mně se seriál moc líbí. Jednak téma cestování časem mám hodně ráda a je to fakt parádně zpracovaný. Příběh, prostředí, hudba - super. Jediný co mě trochu pobavilo - vchod do minulosti přes skříň. A v prvním díle jak parkuje u motelu, jsou tam na zemi zažlucené patníky na auta, kam max mohou zajet. Tak u toho mě napadlo, jestli se opravdu už v 60 letech v ameru používali. ()

durdos

Premrhaná príležitosť. Dobová atmosféra skoro dokonalá. Franco a Gadon-ová na jednotku. Scenár kríva na všetky štyri a miestami máte chuť skočiť do deja a prefackať ich za tie nelogické a iné hlúposti. Zéver silno predvídateľný... Premrhaná príležitosť ..:( ()

kyblik2

Super :) 8 dielov akorát. Seriálové prekvapenie :) King je King. Dobová miesta sú spravené super, dalo to hodne práce. ()

SinisterBlac

Úžasné... jeden z najlepších seriálov čo som kedy videl. Perfektný (James Franco) neskutočná (Sarah Gadon) kopec easter eggov a vpliv Kinga na serial sa vyplatili. Pevne dúfam v druhú seriu ktorá je vraj možná **** +* za znelku. ()

Lockdown

Konečně! Stephen King je brilantní spisovatel a vesměs každé jeho dílo dřív nebo později končí na filmovém plátně. Bohužel ve většině případů tyto filmové, či seriálové kousky dopadají tragicky a tudíž jsem byl před sledováním poněkud nervozní jak si tvůrci s touto skvělou knihou poradí. A výsledek je báječný! Herecké obsazení táhne výborný James Franco a neméně skvělá je zde i Sarah Gadon. Jediné, ale opravdu malé mínus seriálu je zde poněkud uspěchaný konec, který by si zasloužil protáhnout minimálně o ten jeden, až dva díly navíc. Silných 80% ()

Sathine

Bylo to opravdu úžasné... Když se na to člověk zpětně podívá, tak vlastně všechno, co se v seriálu stalo, bylo úplně zbytečné :-) Ale i tak to ve mě zanechalo hluboký dojem... a ten konec, už dlouho (možná nikdy) jsem si u seriálu nepobrečela. Nemohla jsem si pomoct, slzy tekly samy, bylo to opravdu silné. Ale všechny epizody utekly poměrně rychle, sem tam byly slabší chvilky, ale pak to člověk stáhlo do děje a musel se hned podívat na další díl. A nakonec, jsem ráda, že to byl jasně daný seriál s konečným počtem dílů, který se nebude natahovat donekonečna. ()

Insomnia.k

Ačkoliv knižní předloha kterou jsem četl je v mnoha ohledech jiná a spousty věcí je zde vysvětleno detailněji tak i přesto je to jeden z nejlepších seriálů letoška. Možná se mi to zdá ale režisér, tedy spíš Steven King se zde trochu inspiroval Návratem do budoucnosti, jen to udělal víc vážnější:-). nicméně příběh a téma je originální, skvělé, napínavé, Jamese Franca jsem tu viděl asi v jeho nejlepší roli, Sadie je ohromná kočka, Lee pošahanej, osobitej blázen. vypíchnul bych snad jen to že ve větší části filmu je řešen vztah dvou hlavních hrdinů než samotný hlavní děj a také by nebylo na škodu větší vysvětlení některých situací. ()

revere

Stephen King dozrál. Dospěl až k existencionálnímu dramatu. To se mu, za současného zachování přiměřené dávky tradičních kingovských prvků, velmi vydařilo. A filmové pracování dopadlo po všech stránkách nečekaně znamenitě. ()

Broen

Po dlouhé době seriál, který mě chytil. Cestování v čase je dobrá věc, ale nabízí se otázka,jestli jde osud, nebo minulost,opravdu změnit a když to zkusíme, jaké to bude mít následky v budoucnosti. Šedesátá léta jsou podmanivá a James Franco je fakt slaďouš. I celá otázka ohledně atentátu na JFK je zajímavá, je to zase z jiného soudku. Což jsem asi poslední dobou potřebovala, protože ne a ne najít seriál, kterej by mě fakt chytil. Konec byl užasný. Tak nějak si začnete uvědomovat, že osud se změnit nedá a jestli se to někomu podaží, může to mít nedozírné následky. ()

Tumbik

Zajímalo by mě, kam Stephen King chodí na nápady, protože vymyslet něco takového a sepsat o tom knihu, po které se natočí tak úžasný seriál - to se jen tak někomu nepovede. Šedesátá léta jsou dokonale převedena na filmové plátno do nejmenších detailů - od tehdejší módy a atmosféry po auta, dobovou muziku i životní styl. Herecké obsazení se opravdu povedlo - James Franco v roli Jakea zazářil, tato role mu sedla na výbornou, Sarah Gadon jakožto Sadie byla taktéž úžasná, o ostatních hercích nemluvě... Vynikající scénář Quintona Peeplese je propracován do nejjemnějších detailů. Bylo jistě velmi těžké vymyslet nějaký dobrý konec, avšak Stephen King prokazuje, že je nadčasový spisovatel s velkou dávkou talentu a fantazie... Vynikající a velmi dojemný konec - neboli epizodu 8 - považuji za nejlepší díl seriálu (v těsném závěsu jsou díly 1 & 2). Téměř bezchybný rozjezd seriálu - první dva díly - vystřídaly "nejhorší" díly - 3 & 4. Od páté epizody se tempo seriálu stupňovalo a vyvrcholilo skvělou osmou epizodou. Povedený kousek, doufám, že se Franco objeví ještě v nějaké podobně zajímavé roli. ()

stalkicz

Na serial (zvlast Sarah Gadon) se dobre kouka a pres velke slabiny sem to dokoukal cele. Uvodni premisa je dost jednoducha a na urovni slohove prace zaku sedme tridy. Taktez mi nejak uniklo proc hned v prvnim dile Jake (nebo jeste lepe Al) Leeho nezabil, nevratil se a nezjistil zda byl skutecne on ten atentatnik. A v pripade ze by nebyl tak by udalosti zresetoval. ()

LaaN93

Kvalitný mini-seriál, fakt, videné všetky časti v jeden deň :) Hlavne parádna muzika v 60. rokoch je pre mňa TOP. ()

xsilence8x

Měla jsem tušení, že to pro mě nebude to pravé ořechové, a taky že jsem se nezmýlila. První a druhý díl super. Je to napínavé a tajemné, nevíte, co se bude dít. Avšak od trojky se děj trhá do všech stran.. a kam nemůže čert, tam nastrčí ženskou. Stává se z toho dojemná love story, kvůli které jsem tento seriál sledovat nechtěla. Pídění se po stopách budoucího vraha JFK mi přijde chaotické a nepropracované. Končím tento seriál 4. dílem. ()

Kulivier

Po prvních třech dílech jsem byl nadšen, bohužel mi nadšení nevydrželo a zbytek série jsem dokoukal už spíše z povinnosti, abych se dostal k onu datu 11.22.63. Přiznám se že knižní předlohu od Kinga neznám, ale nápad zajímavý, první tři díly příjemné lehce temné napětí, které přešlo do vykreslení života v 60. létech a zde probíhající love story. Vizuálně hezké ztvárnění, čekal jsem však více, zvláště co se napětí a hororových prvků týče. ()

Lacro

Kdybychom mohli změnit minulost a změnili ji, byla by současnost lepší, nebo by byla horší ? Pokus změnit historii s jasným cílem. Naštěstí to nebude tak jednoduché, čeká tam plno nemilých situací a začne se to dost komplikovat. Chuť 60. let se mi tu zamlouvá a učitel James Franco je skvělý. ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)