Dallas 63

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

FIGO.K

Nedokážu pochopit lidi co sem dají odpad a tak ničí dobré hodnocení tak dokonalé minisérie. Franko konečně hraje to co má hrát a né nějakého troubu pro puberťáky. Za to dávám velkej palec nahoru.Dobová atmosféra a venkovští burani jsou úchvatně odehrané. Atmosféra houstne a já si užíval špionství v době, která se mi tak moc líbí. Krásná auta, nádherné ženy v kouzelných šatech. Frajeři v klobouku a kravatě. Má to úchvatné kouzlo. Nebyl žádný díl, který bych nehltal. Naopak jsem se nemohl dočkat na další. Série je to krátká a s blížícím se koncem jsem trnul, že už bude konec. Musím říct, že to je ale dobře. Délka je přesně taková, aby to nezačalo nudit, nebo aby se to nepřehnalo do velkých extrémů. Co bych ale uvítal je příběh o člověkovi, který pronásleduje Franka po celou sérii. Týpek v klobouku je pro mě záhadný pořád a zajímal by mě celkově jeho příběh. Pokud se vyskytují v serialu postavy, které v knize nejsou tak mi to nevadí. V serialu nebylo nic co by mi vadilo. Tento serial bych sám ohodnotil na 90% a možná i více. ()

Mariooo

Ačkoliv jsem knihu nečetl, a nemohu soudit, zda se drží předlohy, seriál je dokonale ybudován v prostředí sedmdesátých let. Kostýmy, auta, cokoli, na co si vzpomenete. Samostatně se jedná o vcelku poutavý příběh, kdy se hlavní hrdina dostane do roku 1960 a musí během tří let zjistit, kdo zavraždil budoucího prezidenta Kennedyho a tomuto činu zabránit. Pokaždé, když se snaží změnit budoucnost, minulost se mu v tom snaží nějak zabránit. Nakonec se mu to povede, ale zjišťuje, že změnit minulost s určitým záměrem nemůže dopadnout dobře, změní se mnoho jiných věcí, které mohou ve výsledku být daleko horší – viz apokalyptický svět na konci série. Co bych však vytknul je docela rychlý spád děje v posledních dvou dílech, kdy čas kvapí a přeskakuje se poměrně dost časově, stačilo by natočit o pár dílů víc. Ale i tak slušná minisérie. ()

teekanee

Knížku jsem četl, ale nedočetl. A to mám prosím Kinga hodně rád. Přišla mi moc rozvleklá a nudná. O nějaký ten rok později jsem si tedy řekl, že zkusím seriál. A musím říct, že jsem nadšenej. Nějaký změny o proti knížce tam jsou, ale tom mě tady upřímně vůbec nezajímá. Hlavní je, že to má skvělé tempo, sedmdesátkovej feeling, skvělý příběh a hlavně skvělýho Franca v hlavní roli. Tenhle chlap je prostě svůj, takže občas točí nějaký ty ptákovinky se svým kámošem Rogenem, ale když chce je z něho áčkovej herec, ale i režisér. Dokážu taky ocenit skvělou romantickou linku s Sadie, kterou ztvárnila asi nejkrásnější herečka současnosti. Nebojí se přiznat, že na konci seriálu jsem měl lehce vlhký oči. Jednoznačně doporučuji a jsem si jist, že si tuhle sérii dám s radostí někdy znovu. 88% ()

Fibonacci

skvostná ukážka toho, ako jednu z najotrepanejších nápadov na sci-fi (cestovanie časom) ide stále urobiť atraktívne a jedinečne. prekážalo mi ale, že koniec etudky spadal príliš do romantična, ale nemení to nič na tom, že takmer každá epizódka je spravená koolovo s istým vtiahnutím do deja. a to vdaka francovi ()

potok.009

"Nežádali jsme o tento pokoj nebo o tuto hudbu. Byli jsme pozváni. A tudíž, protože nás obklopuje tma, obraťme své tváře ke světlu. Překonejme útrapy, buďme vděčni za hojnost. Byla nám dána bolest, aby nás radost oslnila. Byl nám dán život, abychom popřeli smrt. Nežádali jsme ani o tento pokoj, ani o tuto hudbu. Ale protože jsme tu, pojďme tančit." ()

KcarlosK

Pevně doufám, že kniha bude o několik levelů lepší. Tahle trapná a nelogická telenovela mě zbytečně obrala o několik hodin života a bohužel ve skříni mám jenom hadry. ()

nomak

Nevim no, uplne mi tam chybelo nejake napeti, cely dej je az prilis zjednoduseny a naivní, nevim proc Mimi a byvalka musela byt cerna, nudil jsem se u toho, knizka byla skvela, tohle je takovy prumer. ()

JenTR

Filmy, kde se cestuje v čase, jsou samozřejmě většinou skvělé. Je to prostě dobrý nápad a lze se tu vyřádit. Tohle je ale neskutečně natahované až nudné, trvá to hrozně dlouho. Stačilo by to rozsekat na tři díly. ()

pallok

Stephen King je nepochybne najväčším americkým rozprávačom – diela žiadneho iného spisovateľa nie sú adaptované tak často a pravidelne ako tie jeho. Kingovo romány, novely a poviedky sa stali predlohami celkom šesťdesiatich piatich celovečerných filmov a tridsiatich televíznych filmov a seriálov, ktoré ležia v samom srdci hollywoodskej zábavy. Tieto diela predstavujú podstatu hororového žánru a zároveň predkladajú divákom panorámu amerického života. Knihu som čítal asi pred 10 rokmi a pamätal som si o čom zhruba bola, jej adaptácia na 8-dielny seriál ma milo potešila. Potešila mystifikácia cestovania časom, výborný scénar a dialógy, skvelý výber hudby, fandil som hádam každej postave seriálu, napínavý dej a ako vždy potešili nádherné cadillaky, buicky, a ďalšie oplutvené nádhery. Za mňa 95%! ()

r6AndrEw

Bylo to dobré, ale takové nějaké nemastné neslané. Ta romantická linka mě vyloženě štvala, týpek má hyperdůležitý úkol, ale místo toho běží za buchtou a samozřejmě se něco posere. A dělá to opakovaně. Tak ale jo, i seriáloví hrdinové mohou být hloupější:) ()

MatoPalkes

Ani ma tak nebrala hlavná linka s JFK ako príbeh Jakea a Sadie, ktorý bol fakt skvele zahraný hlavnou dvojicou. Inak už klasicky ma King najviac baví, keď nie je hororový. ()

Eridan_

Naprostá pecka. Knihu jsem četl a je v mnoha ohledech hlubší. I co se týče cestování časem. Seriál to v mnohém jen naznačí nebo přeskočí (třeba narážky na "To" a Derry). Nicméně plně to chápu. Musel by mít dvojnásobnou stopáž. O nic zásadního nepřijdete. Naopak některé scény jsou pusobivejsi v seriálu. Třeba dějová linka s Harrym nebo Dunningem. Nebo vizual 60.let. Seriál se hodně povedl. Za mě jedno z nejlepších sci-fi o cestování časem a Butterfly effectu ever. Totálně mě pohltil a musel jsem se na něj koukat v podstatě v kuse. Nemohl jsem se odtrhnout. ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)