Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

xxlch

Naprosto nezapomenutelná balada ožralcova a skvělý návod na narkózu při ošetření prstíku páně Šléglova.Tomudle filmíku se jistě budou chechtat ještě mnohé další a další generace, jako jednomu z největších skvostů Vlastíka Burianů a naší kinematografie. ()

dol2004

Myslím že lidé před sedumdesáti lety musely puknout smíchy, protože já jsem se skvěle bavil i po této době. ()

macetoma

Prostě zdravotnictví je stále stejné. Už 70 let. V reálu žel už snad k pláči. V tomto filmu naštěstí k smíchu. Takže 5 hvězd. ()

Kubi21

Nejlepší Burian. Naprostá klasika, která léty zraje jako víno. Christofórum, Christofórum. Já mám zubů plnou hubu. Kde je moje bahno? ()

greymon

Vlasta Burian je opravdu nezapomenutelný komik, který dokáže rozesmát každého v jakékoli komedii, ve které hrál. Tento film dokazuje, že Vlasta Burian opět zabodoval v humoru a herectví. Skvělá komedie s Vlastou Burianem, která nepotřebuje delší komentář. ()

Hermione02

Jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana, který dokáže pokaždé rozesmát. Nezapomenutelná scéna s řezáním palce (7+5 je 12) a pití zdravé vody v lázních. V. Burian, ale i J. Marvan, který mu zde zdatně sekundoval, zazářil. ()

MaxForValue

"Čí je to lebka?" - "Toho jsem taky operoval!" "Ráčte ke kořenu!" - "Ale mne říkali, abych šel k vám, Takže vy ste kořen?" Vlasta Burian vo svojej nezabudnuteľnej úlohe Kryštofa Rozrucha, ktorý budí rozruch všade kam príde. Je to skutočne mimoriadny film, len na môj vkus trošku zdĺhavý. Ale hlášky sú skutočne nezabudnuteľné! ()

sniperjozef

Krystofórum, Krystofórum, Krystofórum, ... Super Burianovskej film! Bavil jsem se od začátku do konce. Hlášky, vtipy, obličeje, děj, zápletka... Všechno skvělé a zábavné. Rád na tenhle film koukam...:) ()

Katka232

Kouzlo prvorepublikových filmů se mi nikdy neomrzí.A nepochopím, jak v té době se daly filmy natočit za dva dny až týden. ()

Ferenzo

U pokladny stál je pro mě nejlepší Burianova komedie, v jaké kdy hrál. V tomto filmu předvádí tak neskutečný výkon, že se mi nechce věřit, že tento humor herci nebyl vlastní, a byl to spíše tichý až mrzutý pán. Hlášek je ve filmu tolik, že nebudete vědět, kterou si dříve zapamtovat (jablon, cisterna, zuby, cubo). Prostě neskutečný nářez a skvělý příběh který se neskutečně krásně zamotá. A finální scéna s operací palce, to je legenda. 100%. ()

JosefTomas

Opět perfektní Burian, který díky svému komediálnímu hereckému podání, povznáší celý film. Ostatní mu skvěle sekundují a vytváří jednu z nejlepších komedii v Československu. ()

LukeKiller

Moja prvá skúsenosť s Burianom a samozrejme som dostal doporučenú aboslútnu perlu. Tie slovné hračky, zápletka, herecké výkony. Nikdy by som neveril, že film starý viac ako 70 rokov ma tak neskutočne rozosmeje. ()

donnovann

Takové pány herce jako Burian a Marvan budeme dneska hledat asi těžko. O to víc jsem si užíval ten herecký koncert.Já se výborně bavil i když už půjde o neuvěřitelných 80 let starý snímek. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 97,6% | "Máte nepravidelný tep. Pijete?" "No ano, docela pravidelně" a "Byl jste někde na poradě?" "Já jsme byl za naším panem lékárníkem" "To by mě zajímalo, jakou blbost vám poradil." "Abych šel za váma". A teď už fakt poslední: ..... "Jakej budete chtít spánek, železnej nebo dřevěnej." "A jaký je v tom rozdíl?" "No ten, že dřevěnej je paličkou, ale železnej je kladivem"....... Rozhodně nejlepší Vlasta Burian a Jaroslav Marvan v naší nejvtipnější a nejgeniálnější předválečné komedii!! 100% ()

ostravak30

Přednosta stanice, Ducháček to zařídí, To neznáte Hadimršku a U pokladny stál. Čtyři nejlepší Burianovy filmy. Zde samozřejmě navíc okořeněný Jaroslavem Marvanem. Nemá cenu vyjmenovávat slavné scénky či hlášky. Já osobně miluju nejvíc tu poslední s operací prstu. Ostatně Čeněk Šlégl je také vynikající. Parádně využitých 99 minut a více netřeba dodávat. Rád se na film znovu a znovu dívám a pořád se bavím. ()

PAVLIS

Taškařice, kterou si krade Burian celou pro sebe svou rolí hubatého chlápka zralého tak akorát na pár facek, a která je otravná jak ve své zápletce (pitomá záměna postavy), tak ve svém stylu humoru (až na pár výjimek). A ještě k tomu líně natočená stylem postavím tu teď na tři minuty zapnutou kameru a hrajte. Jestli je tohle jeden z nejlepších filmů Buriana, tak už žádný jeho další vidět nechci. ()

Pete

Já teda tohlento, viděl jsem až teď poprvé tuhlentu klasiku, jak se řiká. A je to řachanda jako trám, hehe, když jsem se na to naladil, tak jsem se řehtal, až mi tekly slzy. Tak strašně pitomý, až je to geniální. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011