Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

Autogram

Konverzačná komédia so zámenou postáv by fungovala, ale kazia ju burianovské nevtipné vtipy a trápne scény, ktoré sú občas naťahované nad rozumnú hranicu. ()

Dagoussek

Burian mě vždy zvedne náladu a snad nikdy neomrzí. Jeho hlášky a zamotané situace patří zkrátka k němu. Líbí se mi jak na začátku vytrvale se snaží získat bahno a na konci filmu je nejlepší scéna filmu- operace palce. "Kolik je 7 a 5? 12 nebo 13?" Čí je to lebka? Toho jsem taky voperoval" ()

pfa

Tak to je snad můj vůbec nejoblíbenější film. Paráda, mega komedie, v podstatě založená na banální zápletce a hlavně neskutečně pružné češtině! Tu mužu vidět na stotisíckrát a stále se v smíchu topím. :o) PS: Kristofórum, to Delirium Tremens je nezapomenutelné! [1O/1O] ()

P1tr

Burian. K jeho snímkům nelze nic jiného napsat. Specifický humor, vtipné situace a hodně improvizace. Česká komediální klasika, kterých natočil několik. ()

Smileface

Mistr komediálního řemesla a čerstvý doktor :-) Vlasta Burian operuje prst v jedné z nejlepších scének české kinematografie.Film zářící vtipem a skvělými herci. ()

solskjaer

Ač tento žánr filmů bytostně nesnáším, tento se mi líbil a vydržel jsem se na něj dívat, a dokonce jsem se i dobře bavil. Vlasta Burian zde hraje svou životní roli. ()

BMAJTZ

Vlasta Burian v jedne ze svych nejklasictejsich a nejlepsich roli. At uz byl Vlasta jaky chtel tak dokazal na tvari vzdy vykouzlit usmev a tenhle film jako cela rada jinych je tomu jasnym dukazem. Vice nez zdatne mu zde sekunduje Jaroslav Marvan a vlastne cela rada dalsich filmovych hvezd tehdejsiho platna. To vse dohromady klape jako hodinky a vysledkem je vyborna ceska komedie. ()

Houda666

Tento film nestratil rokmi ani zrnko svojho lesku. Burian sa tu ukázal ako pravý kráľ komikov a spolu s Marvanom predviedli skutočne vtipné a milé predstavenie. Niektoré dialógy sú nezabudnuteľné: „Poslechni kamaráde, a pěstuješ ty hodně dlouho toto vnitřní vytápění?“ alebo „Já nemám čas, já tam češu jabloň.“ Hodnotenie: 90% ()

slovan1

Vrcholná stará komedie. Vlasta Burian táhne celý film. Jeho hlášky a scény s ním jsou prostě vynikajíci a velmi vtipné. Nejsem znalec filmu pro pamětníky ale tohle je určitě velmi povedené dílo. ()

Sdoom

Nikdy bych si nemyslel, že se mi bude líbit 70 let stará komedie, ale nakonec jsem se odhodlal a pustil si svůj první film s Vlastou Burianem a - nelituji ani trochu. Tenhle druh inteligentního situačního humoru je totiž nestárnoucí a Vlasta Burian nemá titul Král komiků náhodou. Navíc pointa je vskutku kouzelná. Jen ten děj je takový zvláštně poslepovaný, ale ve výsledku to zas tolik nevadí, protože důležitý je humor a toho se divákovi dostává měrou vrchovatou. Absolutně nezapomenutelná je scénka ošetření hnisajícího palce pana rady. Hodně silné 4 hvězdičky. ()

netahlo

Neuveritelna vec!!! Vlasta s Jardou nam opet serviruji menu, ktere nekompromisne utoci na nase branice! Mozna jen konec byl slabsi, ale celkovy dojem to nemuze zkazit. Vlastova Balada o Deliriu tremens fenomenalni, stejne jako vykony dvou hlavnich protagonistu. Nesmrtelny pocin, u ktereho budu brecet smichy i na smrtelne posteli. ()

vitekpe

Ne uplne nejlepsi, ale i tak vynikajici Burian (a ostatni tez, samozrejme). Treba balada o deliriu, nebo operace palce, nema chybu... :) ()

klúčik

V protektoráte vznikol film , ktorý je jeden z najlepších komédií. Burian a Marvan sú fantastický. Záverečná operácia je to najlepšie v dejinách českej komédie. Je to paráda......95%. ()

iXtr3m3

Jeden z najväčších klenotov niekdajších "Filmov pre pamätníkov". Pre skutočného fajnšmekra nutnosť, pre súčasného popcornového človeka zbytočnosť. Som rád, že popcorn síce môžem ale nasilu nemusím... :-) ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011