Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

Kuny27

Vlasta Burian ve svém jednom z nejlepších snímků. Humor se zde jen hemží. Nejraději mám pasáž, kdy Rozruch příjde do nemocenské pokladny, a ,,stírá" tam jednoho doktora a zaměstnance za druhým. Jednou jsem někde četl, že s Burianem nikdo nechtěl hrát, protože si vymýšlel vtipy na místě, a tomu docela i věřím. ()

Cracker

Vytrvalým sledovaním všetkých filmov z Top-ky som sa dostal aj k tomuto dielu. Nikdy som nebol na tieto "starinky" a až teraz som zistil že som si nemal nechať ujsť ani jeden takýto film. Burian by dokázal tým svojím kecaním prehovoriť mŕtveho, nech zas ožije. Film mi padol presne do pohody a bol príjemný a vtipný. Naštvala ma jedna vec, asi mali slepého kameramana, pretože vo väčšine záberoch hercom chýbala polka hlavy a vy ste sa dívali len na ich otvárajúce sa ústa. Toto mi pri filme dosť ohrozilo plný počet, našťastie bol celkový dojem dosť dobrý a to sa nedá ohodnotiť nijak inak ako plným počtom! ()

Billie777

Jako malá jsem poprvé viděla tento film a v hlavě mi utkvěla skvělá závěrečná scéna, kdy Burian léčí Šléglovi prst a pak jsem si za pár let nemohla vzpomenout, v kterém prvorepublikovém filmu to bylo. Tahle scéna je prostě nesmrtelná. Nakonec jsem si vzpoměla na tento filmový skvost a nemohla pochopit, jak jsem jen mohla zapomenout. Jednoznačně jeden z nejlepších prvorepublikových filmů a nejlepší film Karla Lamače. Herecký koncert Vlasty Buriana (moje vůbec nejoblíbenější Burianovka) a další skvělé herecké výkony v podání Jaroslava Marvana a Čeňka Šlégla. ()

Zagros

Dle mého je U pokladny stál… nejlepším z klasických Burianových filmů. Vlasta Burian je ve vrcholné formě a v jeho scénách prakticky není hluché místo. Navíc tentokrát nejde jen o situační komiku, ale slušně se strefuje i do celého systému zdravotní péče v čele s pojišťovnami. K Burianovi se konečně přidávají výrazněji jeho herečtí kolegové. Z většiny jeho filmů si ostatní postavy moc nepamatuji, ale tady excelovali také Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl a Marie Blažková se svojí jabloní. :-) Bravo všem a pět hvězd k tomu. ()

risker

„Ten je tak nalitej optimismem, že by doved i umírajícímu dodat tolik chuti k umírání, že by člověk měl chuť umřít taky!" ()

wosho

Nejlepší film Karla Lamače a Vlasty Buriana-vrchol čs. komedie s nesmrtelným humorem v celé své šíře.Takových scénářů napsaných na tělo přímo Burianovi je poskromnu a on sám jej využil do poslední kapky.Tvůrci skrátka tvořili pilíř naší komedie,který ani oni sami nedokázali překonat. ()

The_Second

U pokladny stál je film u kterého se pokaždé směju tak že se popadám za břicho. Vlasta Burian hrál ve spoustě vynikajících komedií, ale lepší než U pokladny stál nenatočil. Rozhodně tomu pomohli i ostatní herci. Spoustu nezapomenutelných scén a gagů z něho dělá nejlepší český/československý film. ()

Paity

Nebojím se říci, že U pokladny stál.... je jedna ze tří nejlepších komedií Vlasty Buriana. Stejně tak se nebojím říci, že takový přívlastek si zaslouží jen proto, že ve filmu hráli s Burianem ještě Jaroslav Marvan a Adina Mandlová. Válka sice v tu dobu začínala, ale v tehdejších biografech muselo být neskutečně veselo. ()

Dixiee

Úžasný český film z doby kdy ještě české komedie byly komediemi a ukázka toho, že některé věci se ani postupem doby nemění. ()

ti88na

Zatiaľ najlepší film s Burianom, ktorý som mala možnosť vidieť. A hoci je on kráľom scény aj v momentoch keď tam nebol, film nestrácal nič zo svojej kvality a vtipu. Scenár je naprosto bezchybný, s nádhernou pointou a miestami kruto pravdivý a platný aj po mnohých rokoch. Tlieskam tejto krásnej predvojnovej filmovej tvorbe. ()

Ynés

"To mně příště dáte skleněný voko a já abych si na čele kuli tomu vydlabal extra důlek."..i já se přidám do dlouhé řady obdivovatelů tohoto komediálního veledíla, které uchvacuje i po téměř 70 letech... ()

Prochy38

Další z řady Burianových nezapomenutelných komedií. Kryštof Rozruch se postaral o další hoďku a půl příjemné zábavy. ()

Hanes88

Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších komedií od Vlasty Buriana. Hlášky zde byly skoro všude a kromě od Buriana skvěle zahrané role Kryštofa Rozrucha, byly i ostatní herci opravdu skvělí. Závěr byl taky pěkný, takže za mě jednoznačně 5*. ()

Dzonysek

"Člověk teda může bejt notorickej alkohollk, ale jak pro to má vědeckej podklad, tak mu to hned u veřejnosti projde." Vlasta Burian v jedné ze svých nejznámějších rolí. ()

Mirah81

Jako malej jsem filmy s Burianem měl fakt rád,ale když jsem se na to koukl teď,tak jsem odvařenej zrovna nebyl.Ani ty herecký výkony mě úplně nenadchli,třeba primář Marek mi vůbec nesedl.Za mě průměr.Ale třeba do toho zase dorostu a ocením to víc :-) A aspoň jsem se dověděl jak to bylo dřív s naším zdravotnictvím,pokud to takhle nějak bylo.To bylo zajímavý. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011