Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

Sadova302b50

Moji nejoblíbenější epizodou je jednoznačně arcibiskup. Celkově se mi však první řada seriálu příliš nelíbila, především proto, že srovnávám s tím, co se na nás vyvalilo bezprostředně po ní. Proto „jenom“ za tři hvězdy a 65%. Ovšem počínaje Alžbětou... no prostě geniální skvost. ()

myself24

Tato miniserie s R. Atkinsonem je tim pro me nejlepsim, kde jsem ho videla hrat. Nemam rada jeho Mr. Beana, ale toto je ukazka skveleho cerneho anglickeho humoru, kdy se musim smat od zacatku do konce, kdy mu skvele sekunduje slabomyslny Boldrik, ktery mu v dobe valky dokaze v zakopech udelat kavu s cukrem a dokonce i mlekem a neptejte se, z ceho to dela!? ()

IceFraud

První série skvělého seriálu je skvělé zabití času. Není tak dobrá jako zbývající série, tvůrci si nejsou zcela jistí co dělají, to jde vidět na změně IQ Baldricka a Edmunda v dalších sériích. Doporučuji. ()

Welington

Rowan Atkinson podruhé na scéně. Ano, je to tak, seriál tak humorný, že zamává klidně i s dějinami, mezi kterými prostupuje ladně a vesele si našlapuje a nezapomíná si utahovat ze všeho, co jen zpozoruje, je již klasickou, srdeční záležitostí. Je to sarkastické, až hanba, ale to je právě to, čím seriál zkrátka strhne a nesmírně baví. ()

Nereida18

První série mě upřímně nikdy příliš neoslovila. Dobu středověku nemusím a tudíž mi první série příliš neimponovala. Nepočítaje, že já a anglický humor jsme nikdy nebyli velcí přátelé. Po několika (hooodně) letech jsem se čirou náhodou k seriálu vrátila a byla vidět opravdu změna. Vyrostla jsem natolik, abych pochopila tento specifický druh humoru a nejen, že ho už (konečně) chápu, ale i ze srdce se nad ním zasměji. Co se týče příběhu, středověku jsem nedorostla, navíc ani britské středověké dějiny nemusím. Přesto však seriál pro mě nabízí opravdu mnoho. I když přiznávám, že nedoceňuji promyšlené historické detaily (které jsou také součástí humoru), dokáži se i přesto náramně bavit. Rowan Atkinson v první sérii Černé zmije sice připomíná námi milovaného Mr. Beana, za což Atkinson sklidil kritiku, nicméně mně jeho komika vyhovuje a jeho výrazy mi vždy vyrvou slzičku z oka (a prasečí smích z hrdla). Rozhodně patří mezi klasiky britské televizní práce. ()

mato331

Percy, have you ever wondered what your insides look like? Sometimes, My Lord, yes. Then I'd be perfectly willing to satisfy your curiousity! Is that clear? Is it? Najslabšia zo všetkých sérii, pretože účastníci sa ešte držali na uzde. Aj tak však patrí medzi to najlepšie v seriálovej tvorbe. ()