Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

gizi

16.9.12 jsem se podíval na první díl, občas se i zasmál, ale nadšený rozhodně nebyl, tak na 70% max a 3*. ()

IlMagnifico

Výborné. Atkinson herecky přímo září a stejně tak se McInnerny a Robinson výborně chopili svých rolí dvojice povedených sluhů. Blessed jako šílený král Richard IV. mě doopravdy fascinoval. Celý seriál srší vtipem, nápaditostí a originalitou. A dokonce přišel i důstojný (leč trochu plačtivý) závěr první série. Původní český dabing byl příšerný, ale tato chybička se nyní s novým odvysíláním v České televizi také vytratila (v rámci možností). Nemůžu dát jinak než pět hvězd velkých jako stodola. ()

Monini

Zapomeňte na Mr. Beana, Rowan Atkinson je v Černé zmiji lepší... co lepší, on je tam úplně geniální :) ()

LudwigG

Nemusím moc seriály - jsou svým způsobem svazující a zavazující. Ale tenhle takový není. Každý díl je samostatným kamenem v hradu. A britský humor je ten z nejlepších......i když v první sérii spíš brutálně prvoplánový, prdící a krkající. Proto tři hvězdy. Atkinson, Laurie, Robinson - každý jednu. Až v dalších sériích přibude další za konverzačku.... ()

Flashheart

Nevím, 4 nebo 5? Na první pokus jsem uvažoval o dost níž a nezasmál jsem se tak často. Podruhé jsem se smál častěji, po třetí ještě častěji. Občas tam jsou slabší chvilky, ale myslím, že je to jeden z těch složitějších sitcomů, toto nejsou Přátelé, tady je cesta k plnému pochopení mnohem trnitější, a pokud ji vzdáte, nemám vám to za zlé. K plnému vychutnání bude potřeba minimálně 1. originál a dobrá znalost jazyka, nejlépe britské verze, 2. přijetí britského humoru, 3. znalost a zároveň pochopení historických souvislostí, 4. pochopení Edmundovy osobnosti a zároveň připuštění, že takoví zdegenerovaní jedinci byly a jsou reálnou součástí britské společnosti a šlechty v neposlední řadě též, tím spíš v kontrastu s prostým Baldrickem, 5.,6.,... taky možná ještě mám co objevovat. Parodie na 7 statečných byla boží, arcibiskup taky, první díl se mohl zdát poněkud slabší, ale příběh krále, Henryho Tudora a Black Vegetable jsou naprosto legendární perličky. Jako spoustě ostatním i mně se možná ze všech nejvíc líbil král Brian Blessed, největší týpek! Nicméně Atkinson se prokázal jako naprostý génius, mistr herectví a možná i psaní, byť nám jeho role nemusela úplně sednout. Jeho herecký výkon mi v této řadě přišel mnohem propracovanější a náročnější, než např. v ostatních řadách, kde, ano, zahrál jako vždy výborně, ale jeho konstantní povýšenecká póza zas tak nesmírnou hereckou kapacitu nevyžadovala. Jednou z x postav, kterou jsem si v této řadě také oblíbil, byl vypravěč. Jak už také někdo zmínil, historický sitcom se jen tak nevidí, moderní sitcom točí kde kdo, ale tohle chce kumšt. Bravo! ()

ado7

Atkinson tu zo seba nerobí blba. Výborný seriál postavený na dialógoch, z ktorých niektoré sa nedajú zabudnúť ()

ccaaggii

Jestli něco nemám rád, je to svéráznost poddaných Velké Británie. Tohle mě však příjemně šimrá na bránici i u srdce. Mr. Bean (omlouvám se všem, kdo ho považují za výborného), je podle mého názoru neuvěřitelně trapný a bez inteligence. Tohle je naopak Atkinsonova parketa. Sarkastický, chladně ironický, nadmíru inteligentní chlapík. Jen ta první série se jim moc nepovedla. Zaváněla oním zmiňovaným Mr. Beanem. Nicméně tu hvězdičku dolů nedávám za to. Hodnotím tím neuvěřitelně nevtipný, nadmíru neinteligentní český dabing, který má na svědomí určitě nějaký zarytý nepřítel Anglie. ()

Brky77

tu vidieť že Atkinson je seriálový herec..prvá séria za 4* ale ostatné tri za 5...najmä štvrtá séria za 1.sv vojny ma niečo do seba naviac... ()

Jasmín

Pro mě je tato série nejslabší, ale i tak se po těžším rozjezdu blýská na lepší časy. Možná to bylo i tím, než si člověk zvykne na trochu specifičtější humor a hlavně ten naprosto zoufalej nováckéj dabing. Kdo tohle spáchal by si měl jít dobrovolně potřást rukou s nejbližším ledním medvědem... ()

burg

Abych pravdu řekl, tak první série se mi líbí ze všech čtyř řad asi nejméně. Černá Zmije je tu víc než co jiného jen trouba a slizoun, k ničemu se moc nedostane. Přesto je to ten nejlepší sitcom, co se kdy dostal na televizní obrazovky. Nejlepší díl je určitě Lovec čarodějnic. ()

RADX1

První série mi přišla opravdu mizerná (oproti těm následujícím) a nechápu to vysoké hodnocení (sledoval jsem v originálním znění). Snad mě jen napadá že lidé dali zde na webu vyhledat černou zmiji a hned všemu co našli s tímto názvem dali vysoké hodnocení. Humor je místy slabý nebo dokonce v nějaké delší části některých dílů chybí. Fórky mnohdy nedotažené, obecně jde vidět, že chybí hodně detailů po všech stránkách co film může mít - jako by to bylo šito velmi horkou jehlou. Některé chvilky to zachraňují, takže u mě 3 hvězdy jen tak tak. V procentech tak okolo padesáti. ()

2kocour

Tento seriál je pro mě velkým zklamáním. Přes moje očekávání ... Rowan Atkinson v hlavní roli sitcomu odehrávajícím se ve středověku ... mě to však přišlo velmi slabé až trapné. ()

nemkatuli

Tenhle seriál mi totálně pozlobil bránici, musím smeknout před smrští břitkého humoru Mr. Edmunda a jeho poněkud anomálního společníka Baldricka. Nádherná ukázka absolutního humoru ze "středověkého" prostředí. ()