Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

Blazkowicz

Většinu času trapné než vtipné i když pár dobrých momentů se našlo. Britský humor ještě není úplně můj šálek dobrého čaje. 2+* ()

Max Q.

Jednoznačně souhlasím s Douglasem - geniální věc. Já ani nevím, co k tomu víc napsat, citovat hlášky bych mohl donekonečna. Škoda, že hodně lidí nezná Atkinsona z téhle stránky, ale pouze jako debílka Beana. ()

CZECHYa

Edmund "Černá zmije", patří do zlatého fondu, první série tohoto britského seriálu je sice nejslabší, ale pořád vynikající. PS: Nedívejte se na seriál s dabingem od TV NOVA je STRAŠNÝ! Koukněte se radši na originál z tituly, protože britský humor přeložený do češtiny tomuto veledílu vůbec nesedí. Pokud jste již měli "štěstí" vidět tento seriál v češtině ubere dvě hvězdičky. ()

Adam's

Slabší než následující série, ve kterých se Edmund stal neodolatelně sarkastickým záporákem a Baldrick ještě neodolatelnějším podčlověkem. Základní znalost dějin středověké Anglie poměrně nutná. ()

Yuksek

Prvních pár dílů mi moc nesedlo, ale pak už je to palba neskutečných hlášek, květnatých přirovnání a nečekaných metafor ve zběsilém tempu. Povinnost pro všechny britofily:-) ()

Pajela

Nehodnotím pouze tuto řadu, nýbrž celý seriál. A jedním slovem: LUXUS. :-) Ráda jsem se utvrdila v tom, že Rowan je pan herec a nemusí jen tajtrlíkovat se svým vypelichaným kamarádem Teddym :-) ()

Plague.

První serie je jednoduše pokus. Pokus být jinými než současné sitcomy (hlavně Fawly Towers). V tomto ohledu se jedná o naprostý úspěch. Ale zároveň tak vznikla naprosto nevtipná a trapná série, protože takovou vtipnost dělaly divadelní kroužky na základní škole. Ještě že jsem zkusi i série další, které opravdu stojí za to. ()

muti

cim neskorsia seria tym lepsie vtipy. Adder je skvela postava, ktora navyse ukazuje ze Atkinson nie je ten priblbly nemy komediant ale aj inteligentny velmajster uskokov a politickych machinacii. Slabšie štyri ()

SheldonShamy

Anglická špetka humoru. Rowan Atkinson se projevuje v roli jiného "blbečka" než v jaké ho známe v Mr. Bean. Potěší a vyvolá úsměv na tváři. Nejvíce mě zaujala 2. série a upištěná královna s dětisnkým chováním, ale ostatní určitě taky stojí za shlédnutí =) ()

koza3

Pro okolotřicátníky, kterým není cizí britský humor je tohle sůl na chleba. Mě tento humor cizí není, ale řekl bych, že mi chybí nostalgická nota. Vnímám to podobně jako českého Cimrmana. Pokud jeho kouzlu propadnete v dětství, můžete na něj koukat celý život a budete ho milovat. Pokud se na něj poprvé podíváte v dospělosti, tak se Vám bude líbit, ale své srdce mu nedáte. Já to mám takhle s Červeným trpaslíkem. Od dětství znám všechny hlášky a každý díl miluju. Černou zmiji jsem ale jako dítě viděl jen z rychlíku (snad jeden díl) a proto mi je cizí, nemám tam tu nostalgickou slzu a tak je pro mě lehkým nadprůměrem. Těším se na další série, ale do svého top ten to asi nedám. ()

ElFifo

1.série Černé zmije je podle mého nejslabší. Beru ji jako takový rozjezd a příslib do dalších dílů sérií následujících. Na dabing (jedná se o dost silné slovo neboť se jedná o paskvil jehož kvalita je na úrovni jednohlasého tlumočení na zkopírované videopásce z let 80tých) toho tady je nakydáno spousty a nezbývá než doufat že u nás třeba vyjde "The Black Adder" v originál znění na DVD.| Jop, v originále je to úplně jiné kafe. 6/10 ()

aannemer

Parádní číslo Rowana Atkinsona i všech dalších zůčastněných. Kdybych to ale viděl jen dabované, v životě bych už to podruhé vidět nechtěl. V originále si to mohu pouštět každý rok znovu a znovu. Píše se rok 2024 a jedu Zmiji znovu. Ne, to se fakt neokouká! ()