Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

Bohemák

Ano, první série je nejslabší, ale pořád se jedná o jednu z nejvtipnějších záležitostí, které se na Nově objevily. Středověká konverzačka se spoustou vulgarit, ale i geniálních nápadů. ()

Paity

Jak už jsem psal v komentáři na jinou sérii Zmije. Ta první mne ani tak moc neoslovila. Je to však tou dobou, špína, smrad a svrab není to, co bych musel v TV vidět. Vím, že je ten seriál úplně o něčem jiném, ale prostě pro mne je příjemnější až druhá polovina této seriálové ságy, přesto dávám maximum hvězd. ()

Junglista

Tak v porovnání s ostatními sériemi je ta první opravdu HODNĚ slabá... kromě posledních dvou dílů, ale málem jsem se k nim ani neprokousal. Druhá, třetí i čtvrtá jsou neporovnatelně lepší. ()

Hanys_

No jo, Atkinson už pro mě nebude jen Mr. Bean, ale taky vychytralý princ Edmund aka Černá zmije. První sezona dost dobrá (o to víc jsem rád, když je údajně nejslabší), hlavně druhá půlka série jede na plný plyn. ()

defagoo

Na první pohled seriál jasně kráčí ve šlépějích Pythonů. Had jako had, že? A agresivní humor je doprovázen pro britcomy tak typickým poutavým a "napínavým" příběhem. Škoda jen, že kvalita díl od dílu klesá... ()

Lionheart

Slabota. Podle komentářů jsem čekal vtipem nabušených šest historických dílů, ale líbily se mi vlastně jen tři (Věštba, Arcibiskup a Lovec čarodějnic). Ostatní nebyly úplně nevtipné, ale byly trapné. Edmund je zde fakt příšerný... ()

Prochy38

Bohužel, ale 4* dát musím. Normálně bych o 5ce vůbec nepochyboval, ale ve srovnání s tím, co přijde v dalších sériích, je to pouhý odvar. R. Atkinson mile překvapil. Že je vtipný i když mluví, a dá se říct, že když jenom mluví. Špinavost středověku pěkně udělána, Adder je fakt slizoun, ale vtipné to opravdu je :). ()

TERRORDROME

Vždy som mal rád Mr. Beana, ale potom som narazil na Čiernu zmiju a odvtedy mi Bean pripadá len ako infantilný pako. Pravda, všetci sa zhodujú v tom že prvá séria Zmije, odohrávajúca sa v stredoveku, je celkovo najslabšia a ja sa tiež pripojím. Trpí to hlavne svojou teatrálnosťou a Atkinsonovými jalovými pokusmi o protopitvorenie. Tie jeho ksichty ho síce preslávili ako Beana, ale v Zmijákovi sú úplne mimo. On je tu Edmund vôbec taký odstrkovaný a vyjukaný chudáčik, ktorého jeho šialene vytlemený kráľovský otec stále volá Edgar. Keď však pominieme tieto začiatočnícke chyby je to stále nálož typicky britského zádrapčivého, silno čierneho až morbídneho humoru a ostrých hlášok. Predovšetkým potom posledné dve epizódy o lovcovi čarodejníc a bande rapavých zabijáckych vagabundov sú poriadne drsne našlapané. Taktiež oproti ďalším sériám je tu Edmundov sluha, smrdutý hajzlipuciar Baldrick dosť inteligentný. Zato lord Percy Percy je hneď skraja dokonalý vôl. Mňa to chytilo a ďalšie série už boli len lepšie a lepšie. ()

mota

Černá zmije je zde zatím spíš komickou figurkou a Boldrick nezvykle bystrý. Humor tvoří sice víc postav, přesto mi přijdou vtipnější následující série s dominujícím Zmijákem. ()

Delaney

Rowan Atkinson v roli naprosto bezchybné svině. Seriál, který se ne každému může líbit, ale já ho jako většinu Britských sitcomů žeru:) ()

tom.cube

Vzhledem k tomu, že následující série považuji za absolutní top britcomů, je tato první série velmi špatná. Humor je příliš vulgární a "Beanovský", ne tak sofistikovaný a vypointovaný jako v následujících sériích. Za opravdu dobrý považuji pouze díl "Lovec čarodějnic" a pak také legendární theme song. ()

laFei

Rowan Atkinson v jedné ze svých nejbrilantnějších rolí. Je docela zajímavé, že takto sofistikovanému a vzdělanému člověku sedí role naprosto opačného rázu. Černá zmije jako celek je výborná exkurze po anglické historie netradiční cestou, plnou zvráceně černého humoru (hlavně první série má hodně blízko k Monty Pythonům). ()

Ulrich

Ze vsech ctyr serii moje nejmene oblibena, ale stale jde o dokonaly pocin britske situacni komedie. Rowan Atkinson se zde sice vice pitvori, nez hlaskuje (oboje mu jde ale skvele) a Baldrick zde neni tak tupy, jako v dalsich seriich, ale spousta skvelych hlasek a komickych situaci nenecha ani tuto serii spadnout do prumeru. ()

Gastovski

Jednoznačně nejhorší série ze všech. Ani jeden díl není napěchován vtipem, ale bohapustou trapností. Všichni (vyjma krále) se tu jen pitvoří, pronáší trapné vtipy i bonmoty - hrůza. Štěstí, že jsem nejdříve shlédl 4. sérii, protože po tomto zážitku bych se zdráhal pustit si další série, což bych udělal velkou chybu. ()