Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

Amaranta

Všechny série Zmijí jsou skvělé, a tak tu uvádím první jako zástupce - a to ctihodného! První, ještě nespojený, The Black Adder mi vůbec nepřijde příliš nedokonalý, je jednoduše příhodný době a taky se mi asi víc líbil ironicky vychytralý Baldrick. ()

SelfishMan

Pozor, pozor, středověkem se začíná šířit epidemie černého (hu)moru. Intriky, pletichy, sarkasmus na pozadí špinavé a drsné doby. Rowan v jeho pro mě nejlepší roli. (příjemná změna oproti Mr. Beanovi) Baldrick je úžasný. Následující série mi ale sedly lépe. 90% ()

dthwinter

První řada se kvalitou ani zdaleka neblíží těm následujícím, ale přece jen představuje start výborného britcomu. Přijde mi, že v první řadě jako v jediné dokázal Atkinson uplatnit svůj Mr.Beanovský talent, který ale pro mě osobně není tak zajímavý jako jeho ostrovtip a sarkasmus v řadách ostatních. Ačkoli tedy hodnotím níže, zejména druhá polovina řady opravdu stojí za zhlédnutí. 70 % ()

o.n.d.r.a.

Je to skvělý seriál, ale přijde mi, že první série je horší než ty pozdější (a přitom obvykle to bývá naopak). Vadí mi ta Edmundova šišlavá ukvičenost a kriplovitost - ta ale naštěstí v dalších sériích zmizí. Black Vegetable! ()

Filipaldi

1.- 3. díl byl výborný. Ale potom se koukám na ostatní díly, pořád se to opakuje a ztrácí to originalost. 1.- 3. díl: 5 hvězdiček, ostatní ztěží 2 hvězdičky. ()

Merenre

Pozdější série mě bavily víc, ale pořád je to obrovský nadstandard. Zajímavé, že Baldrick je zde ještě nejchytřejší z osazenstva a dosti tupému Edmundovi neustále radí, přičemž v dalších sériích dochází k totálnímu obratu... ()

Wade W.

Rowan Atkinson v najlepšej forme, ešte zaujímavejši seriál ako neskôr jeho Mr. Bean. V podstate vtipne parodované rôzne historické obdobia, pričom sa divák popri sledovaní aj čo to naučí o tom ako to približne chodilo v danom období. Popri sledovaní každého dielu sa vyskytne pocit že hrozí postavám skryté nebezpečenstvo, ktoré vždy prekvapivo vyvrcholí na konci každej sérií. Okrem hlavného predstaviteľa sa v tretej sérií objaví i Hugh Laurie, pričom neustále podpichovanie medzi jeho postavou a Atkinsonovou je to hlavné čo udržiavalo zápletky a atmosféru jednotlivých dielov. ()

Themyth

Čím bol Rowan Atkinson pred Mr. Beanom? No predsa Čiernou zmijou. Výborne slizke, kopec čierneho humoru. Fakt iba od min 14 rokov. ()

luke4ever

Na poprvé mě tato série příliš neoslovila, ale po druhém a třetím shlednutí jednotlivých dílu sem si ji přímo zamiloval. Zbabělý a úlizný Edmund je v podaní Atkinsona přímo famozní. Doporučuju původní znění, ale i dabing je v celku ucházející a autentický. Dodnes nezapomenu na hyhňající smích Edmunda, který místama prosákne vedle českého dabingu. ()

HMTD

I když první série byla nejslabší,stejně jsem upadal do záchvatů smíchu.Zvláštní že zdejší Baldrick se my zdá chytrý na rozdíl od třetí a čtvrté série.Naopak blbce tu hraje Percy.Vyděl jsem jeden díl a hned jsem stahoval všechny další. ()

jonny.net

Seriál na jehož humor se musíte připravit, ale opravdu stojí za to. Rowan Atkinson v jiné pozici než ve které se víceméně proslavil ve světe je dokonalý zvláště ve 2. a 3. sérii, které jsou podle mě vrcholem seriálu. Pokud máte rádi britský humor pošmáknete si :) ()

Reyak

Všechny série Černé zmije mi přirostly neobyčejně k srdci. Ze začátku chvilku trvalo, než jsem se vžil do zmijáckých fórů, ale pak jsem hltal jeden díl za druhým. Atkinson hláškující jako o život, Robinson jako smradlavý prosťáček s tuřínem :) . Můj nejoblíbenější díl: Vánoční koleda u Černé zmije. ()

Mort09

První série sice trpí některými neduhy, které se později povedlo odstranit, ale i tak se řadí mezi seriálové skvosty. Typický britský sitcomový humor, okořeněný notnou dávkou vulgarismů a zasazený do období vrcholného středověku vytváří neopakovatelný dojem, který stojí za to vidět. Pozor, je důležité sledovat v originálním znění, dabing naprosto ničí vyznění mnoha vtipu a degraduje seriál na 2*. ()

Tackleberry

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy měl tu čest vidět... Rowan Atkinson není jen "geniálně" nablblý Mr. Bean, je především důmyslně promakaný Edmund Blackadder, cynický, slizský, sarkastický a brilantními hláškami sršící postava dějepisné série :-) ()