Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

Kvasekus

Myslim že tohle veledílo(všechny řady) nepotřebuje kometář. Velepředstavení skvělého anglického suchého humoru a skvělých herců v čele s panem Atkinsonem je snad vůbec to nejlepší co lze shlédnout. ()

RajAthen

Vtipný, britský seriál z časů před mým narozením. Tato první série trpí dle mého poněkud rozdílnou kvalitou jednotlivých epizod. Nejvtipnější pro mě byl jednoznačně díl s tahanicemi o poslední vůli. ()

FireTight

První díl: No, beru to jako takový rozjezd, i když je pravda, že jsem už teď měl párkrát pořádně namále, hlavně na konci, když Edmund hledá schovaného Jindřicha a duch Richarda na něho dělá svoje "baf"... :D Vyhlídky do dalších dílů však vypadají víc než dobře! *** a půl Druhý díl: Po nadějném začátku přišlo s druhým dílem trochu vystřízlivění. Ano, pořád je to super a občas se povedou docela zabijácké hlášky, ale bohužel jich bylo výrazněji méně, než v prvním díle. ** a půl Třetí díl: Tenhle díl není až zas tak vtipný, jako bohužel smutně pravdivý - kritika církve sedla jak prdel na hrnec ("Mám tady relikvie z doby, kdy byl Ježíš ještě truhlář..."). Další díly budou prý už jenom lepší, tak uvidíme! *** Čtvrtý díl: Už od první hlášky "Pojď, a ponoř svůj jazyk do hradního příkopu mých úst." jsem věděl, že čtyřka bude znamenat velké zlepšení. A taky že ano, už jen to první setkání Edmunda a Infanty! Nebo ten předkladatel s tím svým monotónním hlasem!! :D Fakt, super díl a konečně pořádná dávka toho správného anglického humoru. **** a půl Pátý díl: Další zesměšnění církve (když si představím, že ty procesy vážně takhle probíhaly, je mi z toho docela zle) a samozřejmě další skvělý díl plný skvělých hlášek a scének. ***** Šestý díl: Od závěrečného dílu jsem čekal hodně a částečně se mi má očekávání splnily. Není to sice až zas takový příval humoru jak ve čtvrté nebo páté části, ale občas se nějaká ta podařená hláška taky povede. Jen je škoda toho smutného konce... :( **** Celkové zhodnocení (průměr 3,75): První Černá zmije je přes svojí trošku slabší první polovinu dosti podařeným sitcomem plným občas divného, ale hlavně zábavného humoru. Popravdě pokud se autoři touhle sérií jen tak zahřívali, nedokážu si ty další ani představit! Ale těším se na ně, to určitě! P.S.: Sehnal jsem si verzi s originálním dabingem a tak tedy nemůžu ohodnotit ten český, ale řekl bych, že ten původní se nedá překonat! ()

Shakaar

Začátek ságy Blackadder je možná ta nejhorší řada ze všech. Nedovedu si to nijak vysvětlit ale Atkinson mi zde spíše připadal jako Mr. Bean. Ostatně všichni protagonisté na mě tak působili. Nicméně nějak to muselo začít, přes to jen trochu snižuje zážitek tohoto možná až překvapivě ne moc známém sitcomu. ()

jaki96

Rowan Atkinson v další povedené roli. Nutno říct, že právě on se z 90 % procent stará o vtipné scény a hlášky, ale i jiní mají na tom zbylých 10 % zásluhy. Dalším kladem seriálu je vytvořené prostředí staré Anglie. Při shrnutí těchto všech kladů a minimálních záporů dávám 5*. ()

nenet

Rowana Atkinsona jako Mr. Beana zrovna nemusím, takže mě Černá zmije poměrně dlouho míjela. Ale byla pro mě nakonec velice příjemným překvapením. Některé díly jsou sice slabší, ale občas jako příjemný večerníček skvělé. ()

Zeldur

Rowan Atkinson v nejlepší formě, jeho oplzlý Edmund se opravdu povedl. Skvělý seriál z prostředí temného středověku. ()

hamir0

Místní hodnocení možná trochu zkresluje fakt, že jsou tu každá ze čtyř řad Černé zmije vedeny jako samostatný seriál. Tato první řada si u mě relativně nízké hodnocení vysloužila tím, že je zkrátka ze všech nejslabší. ()

Uesbe

pozrieť si to po Trónoch je skvelý odľahčený dezert, mladý Hugh Laurie je prekvapivý bonus, škoda, že už nerobí takéto historické komédie ()

GordonCZ

Jednoznačně nejslabší série z celého seriálu. Hlavní hrdina Edmund Černázmije zde působí dojmem neschopného skřeta a jakéhosi šaška, jehož jméno si nepamatuje ani vlastní otec. Hodně rychle mi tato série zhořkla právě díky tomuto pojetí, naštěstí mě ale neodradila od dalších tří sérií, které jsou už opravdu o HODNĚ lepší. ()

anyonecek

Vynikající start pro Rowana Atkinsona jakožto Black adder postavu ;). Nahrávky jsou v docela bídné kvalitě i na to, že to bylo v roce 1983. Setkáme se zde s prvními postavami, které nás doprovázejí od první až po poslední sérii a mění postupně role a jejich funkce. Jediné postavy, které zůstávají nedotčeny jsou pokaždé Black adder a jeho sluha Baldrick. Takovéhle kvalitní seriály s kvalitním anglickým humorem mi v dnešní době poněkud chybí a bohužel nic je nemůže nahradit. ()

maoc

Rowan mi nikdy neseděl. Tady je snesitelný. Vlastně je to celé docela dobré, ale nesmál jsem se. S první Černou zmijí nejsme kompatibilní. Další série jsou o mnoho lepší. ()