Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Titus

165 minut bylo na můj vkus až příliš. Nehledě na to, jak to NOVA rozdělila do dvou dílů. Ale je to fakt klasika. O hudbě se snad ani nemusím zmiňovat. ()

Fido

Film, který mne jako milovníka westernů přibil do křesla a stal se nutným doplňkem mého života a později i filmotéky. Nelze vyjmenovat všechny superlativy (režii Sergia Leoneho, herecký koncert všech a nejen hlavních hrdinů, Morriconeho motivy, kameru, scénář, jemuž nechybí ta pravá špetka humoru aj.), nezapomenutelné scény a hlášky, zkrátka mých TOP 5! ()

Solly

Jedná se jednoznačně o jednu z perel světové kinematografie. Každá složka filmu je sama o sobě nezapomenutelná. ()

Trixi

Na westerny moc nejsem,ale tenhle je fakt dobrej. I přes pomalejší vyprávění je to neuvěřitelně strhující podívaná. No a ta hudba......hmm........ ()

Aldamir

Herecký koncert pro nezapomenutelné kvarteto aneb dokonalej záporák Fonda, nečitelnej Robards, mlčenlivej Bronson a náderná Claudia Cardinale, který ty dnešní hollywoodský vyzábliny nesahaj ani po kotníky... A psát o tom, jakej je Morricone hudební Bůh, to by asi bylo nošením dříví do lesa, co? ()

arkie

Je to kurevsky dlhé a po rokoch si už ani neviem spomenúť, ako to vlastne skončilo, len že sa mi to dosť páčilo. ()

jojo-Jozin

Každá složka filmu je dovedena do takové geniality, že mě přes svou stopáž tento umělecký počin nikdy nepřestane bavit. K hodnocení se mi nedostáva dostatečný počet hvězdiček. ()

Peteb

Vybral jsem si tento film pro svůj první komentář. Bohužel jsem jej odeslal někam do diskuze.... Pro mne je tento film etalonem žánru western. Jeho nedílnou součástí je jeho velmi působivá hudba. U žádného jiného filmu se mi hudba nedostala pod kůži do takové míry, že při jejím samostatném zaslechnutí se mi v mysli odvíjí příslušné scény z filmu... Hodnotit jednotlivě scénář, režii, herce, hudbu atd. je nošením dříví do lesa, když celek je za 100%. Každý z tvůrců k tomu přispěl svým dílem a za to jim patří dík...... Za vysílaní tohoto skvostu v ořezu 4:3 a rozděleném na dvě části se někdo bude smažit v pekle hned vedle Franka. ()

Syl Wes Ter

Majstrovsky spracovaný film o pomste od Sergia Leoneho. Asi najsympatickejší záporák vo filmovej histórií je postava Franka v podaní Henryho Fondu. Morriconeho hudba je opäť geniálna. ()

Zahartof

Co se k tomuhle dá ještě napsat? Jako malý kluk jsem westerny žral a nejradši jsem měl Sedm Statečných...dokud jsem nespatřil Once Upon A Time In The West. Henry Fonda je chladnokrevný střelec, Claudia Cardinale neuvěřitelně půvabná dáma s železnými nervy, Robardsovy vtípky mi pravidelně dávaly K.O. a Bronson střílí stejně dobře jako hraje...Muzika je od mistra Morricona, kdo neslyšel, nepochopí....Nejlepší western všech dob. Edit 13/12 2009 Jak na člověka asi působí dvacátá pátá projekce v životě, navíc filmu, který zná natolik, že by jeho hlášky dokázal vysypat z rukávu ve tři ráno? V případě tohoto filmu pořád stejně. Navzdory tomu, že hrdinům odezírám ze rtů, je atmosféra stále stejně neuvěřitelně absolutně skvělá. Tohle dílo je nesmrtelné. ()

Poker_Face

Spolu s Barbarem Conanem pro mě nejlepší soundtrack. Tady možná ještě o kousek lepší. Do filmu mě prvních 10 minut naprosto vtáhlo a už nepustilo. ()

spacylemon

Strašně rád se vyhýbám klasickým starým westernům a ještě radši se jimi pak nechám překvapit... Tak snad jenom - zdlouhavé protahované záběry na detail, nejlíp na detail obličeje, občas sice můžou pomoct zvýšit napětí, ale aby z toho pak vylezl tříhodinový film? No to snad ani nebylo třeba, ne? ...původně jsem chtěl jít proti proudu a dát za 4, ale asi bych lhal sám sobě... ()

Bobšule

Mám ráda původní, nezkrácenou verzi. Vychutnávám si každý ze záběrů a jsou pasáže, které přímo miluji a mohla bych je citovat a se vší precizností popsat třeba i o půlnoci. Temporytmus jendotlivých scén je přímo magický. Tenkrát na západě je prostě archetypem svého žánru a zároveň jeho vrcholným dílem. Nic, co bylo v oblasti westernu natočeno před nebo po tomto filmu jej už nemůže překonat. S trochou antropomorfismu lze říci, že Tenkrát na západě patří k těm nemnoha filmům, které naprosto a do puntíku splňují ideál antické krásy, čili že kvalitě filmu zcela přesně dpovídá kvalita hudby. Neslyšet tento Morriconeho opus znamená nepoznat jeden z úhelných kamenů filmové hudby. ()

Arequipa

Král westernů - Morriconeho vrcholný soundtrack, charismatický Bronson, záporák Henry Fonda, nádherná Cardinale a příběh, jehož pointa - včetně symbolického kousnutí do jablka - patří k vrcholu dějin kinematografie. ()

simplejack

Tenkrát na západě považuju za nejlepší film všech dob, i když ne můj úplně nejoblíbenější. Nicméně pár superlativ: Hudba a její propojení s obrazem nemá v kinematografii obdoby. Finální rozstřel je nejlepší filmová scéna, kterou jsem kdy viděl a po herecké stránce je film v samostatné kategorii jménem Über. ()

Jablek

Ty scény vypadaj snad ještě líp, než by vypadaly ve skutečnosti a herci se pro ten film museli narodit. Tohle je jeden z těch případů, u kterejch je vám na konci vázně smutno, protože zrovna skončilo něco legendárního... ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone