V době svého uvedení byl tento film dosti přezírán, protože ona válka v názvu snímku, je II. světová válka, tedy válka spravedlivá a nezbytná. V té době byla v plném proudu válka ve Vietnamu, ale neprotestovalo se proti ní v takové šíři, jak by bylo záhodno. I tak publikum předpokládalo (zřejmě správně), že v tomto filmu se zesměšňuje právě vietnamský konflikt. A to byla (a je) škoda, protože tyto okolnosti odvedly diváky od skutečně odvážného filmařského počinu. Lesterův frenetický styl už byl všeobecně znám, ale v tomto filmu do svého filmařského slovníku přidal cosi nového - nejvýrazněji se to projevilo tím, že každý zabitý voják se vrací do filmu, a to v jiném světle a barvě (je těžké to popsat, to byste musíte vidět).

Ohlas dobového tisku: John Lennon ve filmu působí namíchnutě a zároveň vtipně a duchaplně. Těch několik málo lidí, kteří se přišli na film podívat, vlastně přišlo kvůli němu. Velmi rád bych tento film viděl znovu. Byl bych také rád, kdyby jej všichni lidé, kteří na něj tehdy nešli (ať už z jakéhokoliv důvodu), shlédli poprvé. (oficiální text distributora)

lioncel

.. natočeno podle naprosto skvělého románu .. Patrick Ryan : _ Jak jsem vyhrál válku _ ... snad nejlepší knižní válečná satira, která kdy spatřila světlo světa ... (samozřejmě spolu s naším Švejkem) ... ... ... u knihy jsem se řezal smíchy od začátku až do konce .. ale tady uznávám, že přenést toto dílo na plátno byl úkol téměř nesplnitelný .. přesto to má občas místa genialitě knižní velmi podobná ... ()

hans500

Skvostná válečná satira. Knihu jsem nečetl a film předčil má očekávání. Absurdita války je ve filmu dostatečně zdůrazněna, film je dost vtipný, ale i smutný, veselé scény se střídají s vážnými. Precizní scénář, flashbackové scény, výtečná režie (Richard Lester). Příjemně mne překvapil perfektní herecký výkon Michaela Crawforda, jeho Goodbody má optimismu na rozdávání i v těch nejvypjatějších situacích a přitom nepůsobí směšně, ale i ostatní herci za ním moc nezaostávají. Není to ten typ komedie u které se smějete od začátku do konce, a spousta scén je směšných právě diky jejich absurditě. Snímek je velmi originální, především v návratu zabitých vojáků v různých barvách. Celé vyznění filmu je výrazně protiválečné a pro mě je "Jak jsem vyhrál válku" ještě lepší než žánrově podobná Nicholsova "Hlava 22", o nepovedeném Altmanově "MASHi" nemluvě. ()

squader

Knihu jsem četl a náramně jsem se u ní bavil. Také proto jsem šel do tohoto filmu, avšak nevím co si o něm mám myslet. Z knihy toho zde moc není, což je podle mě škoda, protože by to mohlo dopadnout o poznání lépe. Takhle je to akorát něco co mi vzdáleně připomínalo Monty Pythony, nebo spíš jejich slabý odvar. Ale na obhajobu filmu musím podotknout, že jsem párkrát zasmál, takže svým způsobem to účel splnilo. ()

Rousse

A kam se poděli lstiví Afgánci?! Z geniální knížky, u které jsem se za břicho popadala nezůstalo téměř nic...a nezachránilo to ani křoví tvořené Johnem Lennonem. Chaos, zmatek, panika, nevtip - a pro mě osobně jedno velké zklamání. ()

prezdivaka

Ke konci filmu jsem si sumíroval, co bych k filmu napsal a pak zjisil, že to samé už napadlo Igiho B. Asi bychom si rozuměli a ovlivnil mé váhání zda 4 či 5 hvězd. Nicméně tento humor není pro každého, je specifický, sarkastický, řádně černý, taky se mi vybavila Hlava 22, moje oblíbená kniha. Chápu úspěch Monty Pythonů a britského humoru s Červeným trpaslíkem až k Mr. Beanovi. Je to tak nabité gagy, až mě zaráží některá mizerná hodnocení. Na druhou stranu, když uvážím, že komedií století zvolili diváci S tebou mě baví svět... není se čemu divit. ()

Chajimwitz

Při vší úctě k Beatles a J.Lennonovi musím konstatovat,že se jedná o jeden z nejslabších válečných filmů,které jsem kdy viděl a moc dobře si pamatuju na zklamání z jeho zhlédutí,i když od té doby již nějaký pátek uplynul.Jednoznačně Lennonův úlet. ()

KM Phoenix

Skvělá kniha, příšerná adaptace. Když už tam dávají věci co v předloze nejsou, tak by aspoň mohly dávat smysl. Celkový dojem z filmu je chaos a křečovitý pokus o humor s jistou dávkou poselství, že válka je vlastně špatná a děsivá věc (což by ani tak nevadilo, kdyby to tam nebylo jak pěst na oko). Zmatečnost, nedotaženost, křečovitost to jsou tři věci které z plátna ani na chviličku nezmizí. Přidejte nudu (v kombinaci se skoro dvouhodinovou stopáží smrtící) a absenci zásadních scén z knižní předlohy (boj o flašku, kriket v Řecku, operace Zlaté Rouno, apod. ) a výsledkem je tohle "dílo". ()

Vesecký

Nějak jsem ten film nepochopil, ačkoliv jsem knihu kdysi dávno četl a líbila se mi. Jenže tohle byla doslova slátanina, v níž se zachvěl sem tam nějaký povedený vtípek. To střídání několika rovin vyprávění, vlastních dějů a míst, kdy se člověk nevyznal v tom, co je skutečnost, vlastně to nemělo žádný děj, snad trochu vypovídající hodnotu, to ano, ale nic víc. Jako by nějaká absurdní komedie, hrozně zamotaná, přitom hvězdně obsazená. Ano, válka je svinstvo a zabíjí nevinné. To film řekl - ale nic víc. ()

krabatt76

Tak co nám píše odborná literatura o Castello Montepico 1892: Velkolepé...rozplýval se major Arkdust....Ta výmluvnost...ta lahoda...Je stříbřitě suché a přece plnoštíhlé..Královské víno!..Skvělé ....vrkal kapitán Tablet...Jaká jemnost!....Opravdovské víno!...Ten oheň...Ta vůně..To víno přímo zpívá...Poslali pět soudků na základnu do plukovního skladiště a Montepico´92 pak sloužilo za slavnostní nápoj při každém důstojnickém shledání.Dokud nedošlo,pravidelní účastníci tvrdili,že medicínské účinky takového mušketýrského večírku se daly srovnat jenom s výplachem střev. (Patrick Ryan-Jak jsem vyhrál válku) Mimochodem , tak jak je kniha geniální,tak je film propadák.Okamžitě po jeho shlédnutí jsem se intenzivně snažil na něj zapomenout.No hrál tam J.Lennon,hrál no.Bóže,to je toho....(Dodatek: 26.1.2012 ubírám jednu hvězdičku.Dvě jsou fakt moc.) ()

zipoo

Já v tom tu knížku prostě neviděl. U knihy jsem se přistihl, jak se směju nahlas a zde se to nevydařilo. Možná by se mi líbilo, kdyby se někdo pokusil o remake. ()

kluzo

Strašně rád bych v tomto filmu viděl něco skrytě geniálního, protože kniha mne bavila hodně slušně, ale bohužel... Film na mne působil jako nemastná, neslaná slátanina, která je natočena takovým způsobem, že veškerý humor, který v knize byl, tady (pokud vůbec zbyl) vyznívá do trapna. Pod pojmem britský humor si dovedu představit něco jako Black Book's, Black Adder, Yes, Prime minister, Yes, Minister, Monty Python, ale tohle fakt ne... ()

KarlWalf

Neskutečný zmatek. Nevím, kdo udělal chybu, ale je to hrozně zmatený film. MP měli spousty absurdních scén, ale nikdy to nepůsobilo zmateně. Tady je velmi podobný humor, ale střihač musel být na drogách a režisér v manické fázi. ()

upas

Velice slušný námět Patricka Ryana se rozhodně nedočkal slušného zpracování. Snaha vecpat knížku s tolika dobrodružstvími a tolika gagy do necelých dvou hodin filmu vyšuměla do ztracena. Navíc ruský T-34 s německým křížem na věži v roli Panthera... Předpokládám, že tvůrci seriálu M.A.S.H. by si s tématem pravděpodobně poradili lépe. ()