Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

ondrech

Kamera: Dante Spinotti ... opět skvělá režie a kamera a dvojice hlavních herců. Spinotti nestojí hloupě za kamerou, ale kombinuje amatérskou a profesionální, jež je ve zlatém řezu. naprosto nedoceněné dílo, které stojí za to zhlédnout. PŘIŠLI JSME TI VYKRÁST BANKU. Po druhém zhlédnutí - režijně, scénáristicky a kamerově dokonalé! TO je prostě super!!!!!! Celou dobu jsem se výtečně bavil. A měním na pět. ()

Forsberg11

"It's a beautiful day. Don't let it get away. It's a beautiful day" Ak budete rozmýšľať, čo si pustiť po dlhej pracovnej nedeli, urobte to ako ja. Uvažoval som o niečom ľahkom, sviežom, akčnon, proste o niečom čo mi zdvihne náladu a nad čím nebudem musieť dlho premýšľať. Vybral som si film Bandits a tí dokonale splnili moje požiadavky. Ako vždy skvelí Bruce Willis a Billy Bob Thornton nám spolu s krásnou Cate Blanchett prinášajú odľahčenú akčnú jazdu na sto krát omletú tému bankových lupičov, tentoraz však pojatú tak trochu inak. Nechýbajú skvelé dialógy a zopár naozaj vtipných scén, vďaka ktorým film ubehne oveľa rýchlejšie ako si budete myslieť. Veruže aj ja som mal strach zo stopáže, ktorá je na tento druh filmu na prvý pohľad trochu pretiahnutá, ale našťastie film postráda hluché a nudné miesta, ktorých som sa najviac bál. Aj keď Bandits nepatria k vrcholu toho čo sme mohli v žánri komediálne krimi vidieť, určite neurazia a spolu s nádhernými pesničkami vás dokonale vtiahnu do života tak trochu bláznivých zločincov. ENJOY IT. ()

Lukoboss

Celej film jsem čekal, kdy "to" přijde - kdy se konečně bude dít něco pořádnýho nebo kdy se zasměju. Musím říct, že smích přišel až úplně ke konci filmu, kdy se B. B. Thornton válí v baru po zemi, protože mu "ochrnula" půlka těla. Jo, to byla vynikající scéna. Jinak jsem prostě čekal něco víc už kvůli hereckýmu obsazení. B. Willis zde hraje úplně tradičně, nijak se nevymyká, B. B. Thornton začne být časem vcelku otravnej se svým "hypochondrováním", C. Blanchett se jim do toho všeho prostě pořád nějak sere a svádí oba dva (za vším hledej ženu :D), no a ten jejich tupej pomocník/řidič, kterej pokazí všechno, na co sáhne, ten je úplně na zabití. Čekal jsem od toho víc, proto spíš kritizuju. Jinak to byla docela dobrá (bohužel jenom průměrná) podívaná. ()

LadyVader

Přiznám se bez mučení, že kdyby tam nehrál Bruce Willis, tak bych to hodnotila o hvězdičku míň :-)). Ale i tak docela pohodovej film :-). ()

Dinosaurier

„I can't choose between you... because together you... you're the perfect man." A se zrzavou Cate Blanchett je to neuvěřitelně charismatické trio. Perfektní zápletka navozující dojem, že všechno na světě zapadá tam, kam má. A ty hlášky: „...Beavers and ducks!". ()

herr_carter

Hodně příjemný film a to především díky účasti a hvězdnému herectví Katky Blanketové, bylo vtipné sledovat ten milostný trojúhelník.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Rudinsky

Zaujímavý film, ktorý rozhodne nie je nejakým spôsobom odpad, ale mnohé veci som nie že nepochopil, ale jednoducho boli zvláštne, a nečudoval by som sa, keby niekomu nadmieru vadili.DIVNÝ film, veľmi divný... ()

bruceman7

"Dámy a pánové, dobré ráno, jste přepadeni!" Standardně povedený Bruce a vynikající Thorton. Kvalitně jsem se zasmál, jenom konec je pro pravidelnější diváky poněkud odhadnutelný (lépe řečeno, nebyl jsem úplně překvapen).8/10 ()

Kuny27

velmi dobrá krimi-komedie. U které jsem se dost smál a zároveň byl i celkem napnutý. nejlepší je poslední loupež, předem jsem něco takového čekal, ale ty zvraty byli super! ()

666Carnage

Výborné herecké obsazení a vynikající příběh. Škoda jen toho, že to bylo tak zdlouhavé ale konec za to stál. Občas to byla i sranda.70% ()

AngiS

Parádní kriminální komedie a krasnou nerozhodnou Cate, tvrďáckym Willisem a hypochondrickym Thorntonem :D ()

Hanys_

Zklamání. Willis nikdy nebyl nějaký velký herec, tady to taky táhne hlavně BBT a parádní Cate, jenže co z toho, když se skoro celou dobu se jede v uspávajícím tempu. Navíc Levinson dost prokaučoval i možnost na zajímavý závěr (hlavně proto, že se dal vytušit uz po 15ti minutách). ()

seth82

Priemerná akčná komédia, ktorá vo voľnom čase dokáže pobaviť, ale okrem skvelého herckého obsadenia mi neponúkla nič prevratné...Typ filmu, ktorý celkom rýchlo upadne do zabudnutia. ()

Erinye

Velice zdařilá komedie s kriminální zápletkou, která ale není ústředním tématem. A jako třešnička na dortu se tu objevují moji oblíbení herci. Krásná Kate Blanchet jako znuděná panička toužící po dobrodružství a nakonec je z ní femme fatale, Billy Thorton jako roztomilý hypochondr pod vlivem silné osobnosti ztvárněné drsňákem Brucem. Nádherná hudba, úsměvné momenty a celkem předvídatelný závěr. Rozhodně to není ztřeštěná komedie, ale příjemný odpočinkový film, u kterého se nudit nebudete. ()