Banditi

Bandits

Banditi

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2001, 122 min

Levinson sa snaží vniesť do súčasného sveta nostalgiu starých časov klasických gangsteriek (imidž postáv, autá a rekvizity, hudba...), ale jeho zámer sa míňa účinku. Akoby bol režisér priliš konzervatívny a súčasná doba mu bola príliš vzdialená na to, aby ju dokázal s nadhľadom prepojiť s onou nostalgiu. Dvaja hlavní predstavitelia navyše nie sú ani zďaleka „sympaťáci s malými chybkami“, ale skôr „dvaja zabednení trobirohovia“ (hlavne Willis!), z ktorých si ani jeden nezaslúži sympatie (opäť úžasnej) Cate Blanchett. Humor a vôbec dialógy, ktoré tu majú zohrávať veľkú rolu, sú VEĽMI slabučké a aj satyrické podtóny s mediálnym reflektovaním udalostí sú VEĽMI zamhlené a nedotiahnuté. BANDITI pre mňa boli vzhľadom k tvorcovskej zostave dosť veľkým sklamaním. A na tie tri hviezdičky mi ich povyšuje len (opäť úžasná) Cate.(12.6.2002)

Príjemný film s nadpriemerným obsadením. Mal som z toho pocit, že herci si svoje postavy s chuťou zahrali. Oddychovka ako sa patrí.(15.9.2009)

Nebudu nikomu nalhávat, že je to veledílo. Ale Cate coby otrávená housewife, která je ze svého únosu všechno jen ne vyděšená, Bruce coby lupič-drsňák a BBT jako lupič-neurotik, to je třaskavá kombinace a nemůžu se zbavit dojmu, že si ti tři užívali film stejně jako diváci.(5.7.2007)

• - Banditi se natáčeli v Oregonu a v Kalifornii v USA. (reich)

• - ŠPZ auta Kate Wheeler (Cate Blanchett) je "290OKH". (vander19)

• - Ve scéně, kdy dojde ke sražení lupiče autem, kola vozidla nebyly rovně. Když však řidička vystupuje, kola jou již rovně. (Pepy)