Moje tlustá řecká svatba 2

My Big Fat Greek Wedding 2

Moja tučná grécka svadba 2

Komedie

USA, 2016, 93 min

Rozpočet $18miliónovTržby USA $52,094,210Tržby Celosvetovo $78,750,124Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ pokračovanie, ktoré ako oddychovka poslúži dobre, ponúkne hneď niekoľko vydarených frkov /videl v kine: 60%/(19.4.2016)

• Johnny.ARN

To, čo jednotku robilo takou výnimočnou a spravilo z nej legendu, dvojka už proste nedosahuje. Nič, čoho by sa dalo chytiť a vypichnúť. Pokusy o vtip utlačila tona nezmyselných dialógov a opakujúcich sa scén. Prišlo mi to neskutočne dlhé, nudné a nezáživné. Ale aspoň som vďaka tomu spoznal grécku komunitu žijúcu a študujúcu v Bratislave. Tí na ten film chodilo skoro povinne. 1 z 5(6.11.2016)

Tento film je ako objatie, keď máte nie práve dobrý deň. Na nič sa nehrá, len plynie, občas s úsmevom, občas so slzou v oku, ale vždy s láskou. Všetko, čo spravilo z prvého filmu takú milú záležitosť je aj v tomto filme. Trošku farebnejšie, hlučnejšie a s pár šedivými vlasmi, ale stále s otvorenou náručou, dobrou radou, historkou, ktorú by ste radšej nepočili a, samozrejme, s Okenou.(11.4.2016)

Mám pocit, že po prvej svadbe asi rodinke trošku došiel dych a po rokoch tu máme tento slabučký odvar kedysi skutočne veľmi dobrého filmu. Ale aby som nepredbiehal, tak si povedzme najprv pár veci. Na jeden strane je super, že sa postavy nezmenili, no rovnako na druhú stranu je treba povedať, že opakované vtipy už nie sú vtipné. A množstvo momentiek z prvého filmu sa ocitá rovnako aj v tomto filme. Najmä v úvode. A človek má pocit, že toto už videl. Druhým problémom je fakt, že kým prvý film nám povedal veľmi jednoduchý príbeh, ktorý sme sledovali počas celého času, tento chce rozpovedať niekoľko príbehov a nevie ich dobre vyvážiť. A človek vôbec nevie na čo sa má sústrediť a čo je prioritou filmu. Pre mňa dosť problém, lebo by som ocenil niekedy menej, alebo lepšiu sústredenosť a možno aj viac času. Okrem toho je film často dosť nudný a dlho sa nič reálne nedeje. A keď už sa človek začína do filmu dostávať, tak si uvedomí, že už prichádza len záverečná tretina a človek ani nevie ako sa tu ocitol. Ale nie všetko by som ohodnotil len negatívne. Musím povedať, že Nia Vardalos stále vyzerá skvele a dokonca mám pocit, že tu trošku oproti prvým pár minútam omladla. A scénka, kde povie Ianovi, aby si ju vzal ešte raz a nasadia si vence je veľmi pekná. Okrem toho aj mladá Elena Kampouris je veľmi dobrá. A aj dosť chápem jej dilemu. Napriek tomu, že má človek pocit, že to už videl aj predtým. Ako pokračovanie je to podľa mňa okey, ale nie je v tom nič také, čo by mi povedalo, aby som si tento film pozrel znovu. Miestami vtipný, miestami nudný a dosť rozsypaný. Každopádne dúfam, že to je posledná cesta našich Grékov, lebo si myslím, že ďalší film by už nemusel ani dopadnúť takto. Hodnotenie: C(14.6.2016)

• Filmmaniak

Pokračování nejvýdělečnější romantické komedie všech dob se v nudné a tupé režii Kirka Jonese nese v duchu útrpné přehlídky nepodařených vtipů (udělat po každé potenciálně vtipné hlášce střih na někoho, kdo se kření, chytá za hlavu nebo vyvaluje bulvy, ji spolehlivě zadupe do země) a praštěných postaviček, které se pod heslem "víc křiku, víc smíchu" změnili z roztomile svérázných řeckých podivínů v nesympatické hysterické idioty. Příběh se tentokrát soustředí nikoli na Toulu a jejího manžela Iana, nýbrž na její rodiče (nechybí scénka s nahým důchodcem zaseklým ve vaně) a na její dceru, která si hledá vysokou školu (zoufalá snaha celé rodiny přesvědčit třicetiletou hlavní hrdinku, že by si co nejdřív měla najít ženicha, měla v prvním filmu své opodstatnění, ale když se nyní snaží do toho samého natlačit osmnáctiletou studentku, tak už je to jen a jen divné). Děj ale často stojí bez hnutí na místě a celkově Moje tlustá řecká svatba 2 působí jako epizoda nějakého průměrného půlhodinového sitkomu, roztaženého na devadesát minut. Delší recenze ZDE.(3.4.2016)