Moje tlustá řecká svatba 2

My Big Fat Greek Wedding 2

Moja tučná grécka svadba 2

Komedie

USA, 2016, 93 min

Pořád mě to baví. Je to sice přehlídka již viděných vtipů ve zcela očekávatelném pořadí, ale přesto jsem se smál. Navíc vtipy to byly sice mnohdy hloupé, ale stále ne trapné a to je potřeba vyzdvihnout.(14.4.2016)

3,5* ale bavilo o dost víc než rande Batmana se Supermanem. A hlavně mám taky šílenou rodinu :)(5.4.2016)

Mám pocit, že po prvej svadbe asi rodinke trošku došiel dych a po rokoch tu máme tento slabučký odvar kedysi skutočne veľmi dobrého filmu. Ale aby som nepredbiehal, tak si povedzme najprv pár veci. Na jeden strane je super, že sa postavy nezmenili, no rovnako na druhú stranu je treba povedať, že opakované vtipy už nie sú vtipné. A množstvo momentiek z prvého filmu sa ocitá rovnako aj v tomto filme. Najmä v úvode. A človek má pocit, že toto už videl. Druhým problémom je fakt, že kým prvý film nám povedal veľmi jednoduchý príbeh, ktorý sme sledovali počas celého času, tento chce rozpovedať niekoľko príbehov a nevie ich dobre vyvážiť. A človek vôbec nevie na čo sa má sústrediť a čo je prioritou filmu. Pre mňa dosť problém, lebo by som ocenil niekedy menej, alebo lepšiu sústredenosť a možno aj viac času. Okrem toho je film často dosť nudný a dlho sa nič reálne nedeje. A keď už sa človek začína do filmu dostávať, tak si uvedomí, že už prichádza len záverečná tretina a človek ani nevie ako sa tu ocitol. Ale nie všetko by som ohodnotil len negatívne. Musím povedať, že Nia Vardalos stále vyzerá skvele a dokonca mám pocit, že tu trošku oproti prvým pár minútam omladla. A scénka, kde povie Ianovi, aby si ju vzal ešte raz a nasadia si vence je veľmi pekná. Okrem toho aj mladá Elena Kampouris je veľmi dobrá. A aj dosť chápem jej dilemu. Napriek tomu, že má človek pocit, že to už videl aj predtým. Ako pokračovanie je to podľa mňa okey, ale nie je v tom nič také, čo by mi povedalo, aby som si tento film pozrel znovu. Miestami vtipný, miestami nudný a dosť rozsypaný. Každopádne dúfam, že to je posledná cesta našich Grékov, lebo si myslím, že ďalší film by už nemusel ani dopadnúť takto. Hodnotenie: C(14.6.2016)

aj som sa zasmiala, aj si poplakala, presne tak ako to na romantickom filme ma byt(16.4.2016)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $52,094,210Tržby Celosvetovo $78,750,124Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ pokračovanie, ktoré ako oddychovka poslúži dobre, ponúkne hneď niekoľko vydarených frkov /videl v kine: 60%/(19.4.2016)