Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MkSallam

Mám pocit že je to Lynchův zaznamenaný sen/halucinace, kterou prožil při poslechu hudby Davida Bowieho. V rámci formy je to opět lahůdka, Lynch dokáže i z běžných dialogů udělat napínák jako prase, ale.... pochopení myšlenek a děje je velký problém. Navíc pokaždé když film začne dávat "něco jako smysl", přijde brutální twist, který s váma zatočí jako desetiminutovka na kolotoči. A pokaždé když se zmátoříte, přijde další... Klidně se proto přiznám že jsem pochopil tak 40% děje a že mám kvůli zvláštním, téměř až nepochopitelným, detailům a zdejší diskusi v hlavě neuvěřitelný bordel.... ()

D3VIL

80% - Film podivný, tajemný, místy strašidelný - prostě další skvost z dílny Davida Lynche. Odmítám však udělit plný počet, protože Lost Highway podle mého nejde pochopit a u diváka ani nevytváří nutkání použít vlastní fantazii jako je tomu u Eraserhead. ()

RipperJosh

První část s Billem Pullmanem je pro mě za 5 hvězd. A ten malej chlápek bez obočí (Robert Blake) předvede jeden z nejděsivějších výstupů, co jsem kdy viděl. Škoda, že pak dojde ke skoro už klasický lynchovský změně, kdy je z vteřiny na vteřinu všechno jinak... už to není ono a ani malej chlápek pak nepůsobí tak strašidelně. Váham mezi 3 - 4 hvězdama. Ale dávam čtyři, protože první půlka mi přišla geniální. ()

patrik221

Srať na to - nepochopil som :D Tak čím si ma to získalo? Je to ťažké psycho a vela sa tam šukalo :) P.S Lynche ty si z inej planéty :D ()

zelvicka.

Tenhle film jsem koukal na osmkrát. Vůbec jsem to nepoznal. Tohle je něco, co se nedá moc pochopit, a jestli jste ochotní do toho jít, přihoďte si třeba 3,28 hvězdičky (Nechápete? Vždyť vám to neva.), pokud vás rozčiluje nějaké to proč, tenhle film vynechte. ()

Renfield

Přidávám se k naprosté většině (možná všem), která nepochopila. I přesto jsem se bavil a vlastně ani nepřemýšlel nad ničím jiným, než nad děním ve filmu. Nedalo mi to a našel jsem si možná vysvětlení, pokud to takto opravdu bylo, smysl by to vcelku dávalo, ale možná celé Lost Highway a většina filmů Davida Lynche prostě neznamená nic. Ale k tomuto dílu... první polovina je neskutečná (opravdu nehororová?!) jízda, kdy vládne neprostupná atmosféra a Mystery Man! Jedna za zásadních postav celého příběhu, kterou výborně zahrál Robert Blake. Na podobné podivíny jsme z filmů Davida Lynche zvyklí, ale Mystery Man se obzvlášť povedl. Výborný výkon zde předvádí také Bill Pullman a Patricia Arquette, především druhá jmenovaná ostatně v celém filmu. Ve druhé části se atmosféra zdánlivě pročistí, ale že by příběh ubral z plynu, to tedy ne. Jenom je to zase o něčem jiném, tedy možná je to o něčem jiném a možná stále o tom stejném... schizofrenie? Scénář a režie jsou opět ozdobou filmu a jako vždy je třeba zmínit i hudbu Angela Badalamentiho, která má právě na té atmosféře taktéž velkou zásluhu. Pokud mám Lost Highway srovnávat s pozdějším Mulholland Drive, vidím tyto filmy co se kvality týče na stejné úrovni, i když se mi Mulholland Drive zdá "jednoduší". Myšleno tak, že se tento film alespoň částečně pochopit dal. 90% ()

mira007

Film, který pomohl skupině Rammmstein dobít USA - David Lynch použil jejich muziku, aby navodil strašidelnou depkozní atmosféru. ()

geimz

Vskutku majstrovsky zrežírované sugestívne dielo, ktoré vďaka svojej temnej atmosfére, ponurým obrazom a výbornej hudbe (veď Manson a Rammstein...) zanechá veľmi silný, nepríjemný zážitok. A to napriek tomu, že som film nepochopil. Hor sa otvoriť Google a hľadať interpretácie! ()

Emo-haunter

Schizofrenická iracionalita je prvkem, který obohacuje jinak poměrně obyčené a průměrné filmové dílo (po scénaristické stránce fakt slabota) Lost Highway. Lynch je asi jediný, kdo by dokázal nejracionálněji vysvětlit, o co zde přesně běží. Pár typů mám, a svojí individuální interpretace se budu držet. Není to takový slepenec bezvýznamných scén, jako v Twin Peaksu, ale i tak to není film, na který bych měl chuť se podívat 2x, kromě nádherné Patricie Arquette, která je fakt hodně šukézní. Jinak typické lynchovské motivy - fajná hudba, kvalitní práce s kamerou a její konkrétní experimenty, nadpřirozené prvky, symboly, pár dobrých hlášek a dobrých scén - to cením. Když však nahlédneme pod krustu těchto řemeslnických kvalit, kterými je Lynch obdařen, dostáváme zcela obyčejný průměrný film, který ničím větším není - největší slabinou zde pro mě byly dialogy a scénář, místy až stupidní. Lynch je prostě takovej, že by i z jednoho dílu Ulice udělal něco fantasmagorického, ale stále obyčejného. 5,5/10 ()

Ukko

Nechci být alibista, ale není potupa, když po dokoukání tohoto filmu vyhledáte pomoc "lékaře" (internetu, kde vám chytřejší spoluobčané vysvětlí, o čem to vlastně bylo). A na rovinu, najednou film dostane úplně jiné grády, pustíte si ho znovu a dáte na CSFD pět hvězd. Fakt doporučuji. Temná atmosféra, hra světla a stínů, spousta detailů a komorní drama jednoho nemocného člověka. Pokud chcete opravdu dobré vysvětlení tak odkaz zde. ()

CamperCz

K pochopeni Lynchovych blaznivych pribehu by nejspis byla zapotrebi kristalova koule, a ani s tou by pravdepodobne uspech nebyl zarucen. Po shlednuti Lost Highway ve me zustava hluboky zazitek prodchnuty temnou atmosferou, strachem z neznama a uctou pred filmovym geniem. Mozna nam jen neni souzeno pochopit, oc vlastne bezi. Ale presto - 4/5 ()

wampire23

Tak a opäť som bol zLYNCHovaný:D. Ďalší skvelý MINDFUCK od tohto geniálneho režiséra. Príbeh rozdelený do takmer dvoch rôznych polovíc sa však nakoniec spojí a divák si myslí, že už to všetko chápe. Lenže to je klam, ktorý sa mu po druhom pozretí ukáže v pravom svetle. Ďakujeme pán Lynch. Niekedy je krásne sa stratiť vo svete a nechať sa viesť jedinou možnou cestou. Aj keď je niekedy Stratená. 90%. ()

(Z)denny

Tento snímek je pro diváka těžko uchopitelný.. Mě také chvíli trvalo, než jsem ho vstřebal. Při jeho sledování má člověk pocit, že se před chvilkou pořádně zhulil a teď má pěknou haluz.. Proto většina "pětihvězdičkových" diváku Lynche miluje. On jim totiž nabízí takovéto zážitky, aniž by museli utrácet peníze za drogy a riskovat střet se zákonem.. ()

bolan

Předpokládám, že tady už ani sám Lynch nevěděl o čem že to vlastně je, ale koho to zajímá, když se na to dobře kouká. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

05.02.2022

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (více)