Toren

6/10. Větší, hlasitější, nahláškovanější ale podstatně méně nápaditější. Navíc mi přišlo,že triky jsou o level horší. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, říká se... a faktem je, že i když jde produkčně o fajn DLC, pořád to není žádná velká hitparáda. Casting je ovšem perfektně sehranej a táhne to výrazným krokem kupředu. ()

tron

„Kde je dedko?“ – „Práve vybúchal 45 chlapov.“ Ako dvojka, aj trojka je úžasne interaktívna. Musíte pri nej zapojiť šedé bunky mozgové, zamestnáva vám ich, hrá sa s nimi, musíte aktívne spolupracovať, ak sa chcete dobre baviť (neustále menenie avatarov). Dve hodiny som sa usmieval a čakal nečakané - a často som sa toho nečakaného aj dočkal. Pri tom vysokom rozpočte atď. je to prekvapivé, ale v dvojke aj trojke je najdôležitejší prekvapivo... chvíľa ticha... scenár. Páči sa mi, že pri všetkej tej akcii (a že je na čo sa pozerať – pštrosy, mosty, rádio) tu naozaj záleží na postavách a na tom, aké vzťahy medzi sebou majú a hoci tie vzťahy nie sú ničím „geniálne“, sú podané (a zahraté) tak úprimne a uveriteľne, že nám na nich záleží. Nejde o efekty (hoci sú ich tony), ani o hlášky („Slabosti: teplo, slnko a piesok?!?“) a dialógy („Raz...“ – „Dva!“). Ide o toto. Plus fantastické nápady (lietanie, kúpanie). Bol som dojatý, nadštandardne som sa bavil a som veľmi rád, že som po dlhom čase znova videl kamoša Dannyho DeVita. A Jack Black je fantastická Bethany. Tie 4* sú troška nadnesené, ale ako dvojka, aj trojka má úplne nečakané srdiečko. A to si vážim. Cinemax TN 2019 ()

Spiker01

Totálně zbytečné pokračování, které není výrazně horší než dva roky starý díl, ale stejně mě na to unavovalo koukat. Hlavně kvůli imbecilním vtípkům, jež mě pobavily maximálně v třetině případů. Možná je to tím, že koukat na variaci téhož je vždycky horší pocit, ale na dalším levelu Jumanji je jasně vidět mustr, podle kterého se jede. Přesně víte, kdy kdo upadne, utrousí hlášku, kterou pak ještě zopakuje třikrát dokola. Zkrátka tak moc nenáročný film až je to vlastně protivné. "Jedničku" jsem si pustil doma znovu, i proto, že jsem ji viděl v kině s dabingem, dvojku už ale ne. A ten odporný cliffhanger se samozřejmě dal čekat, ale na další nášup už do kina nepůjdu. ()

Kothy

Pokračování Jumanji se mi líbilo snad ještě víc jak minulý díl. Naši hrdinové se opět setkávají a vydávají se za dobrodružstvím do této videohry. Tentokrát je obohatí i dva dědové v podání Dannyho DeVita a Dannyho Glovera. Úkol je podobný, získat nějaký zázračný krystal a překonat všechny nástrahy, které číhají na cestě k jeho nalezení. Tím, že většina postav má jiné avatary, tak vznikají dost vtipné situace. Místy jsem se dost bavil. Nemůže to skončit jinak než velkolepou akční na závěr. Uvidíme, jestli bude ještě další díl. Vůbec bych nebyl proti. "Kdo je Ming?" :D ()

silentname

Som spokojný. Je fajn si sadnúť v kine a pozrieť si film, pri ktorom si poviete, že neľutujete svoj čas, ktorý ste mu venovali a pokojne by ste si ho niekedy pozreli znovu. "Jumanji: The Next Level" je presne tým typom filmu. Dobrý humor, dobré postavy, fascinujúce situácie a celú dobu som chcel vedieť kam sa dostaneme ďalej. Jumanji očividne po svojom zlikvidovaní a opätovnom opravení trošku upravili pár pravidiel. Plus som rád, že sa veci neopakujú, ale máme tu nové lokality, nového zloducha a podobne. Ale klamal by som keby som povedal, že sa všetko neopakuje. Sú tu situácie, ktoré vám chcú povedať - "Pamätáte si na predošlý film? Nebolo to super?" Hej bolo. Ale na druhú stranu nemôžem povedať, že by ma to vyslovene otravovalo. Ale bolo by fajn, keby sme mohli vidieť zase niečo trošku novšie. Je super, že naši herci musia počas filmu hrať niekoľko rôznych postáv. Najmä Jack Black si to užije. Takže jednanie niektorých postáv bude trošku iné, než sme mali naposledy. Ale popravde, vďaka tomu je film iný než sme tu mali naposledy. A má možnosti ponúknuť iné fóry. A prečo nie? Mimochodom, uhrančivý pohľad Dwayna Johnsona je proste veľmi vtipný.Čo je pre mňa super je aj malé cameo, ktoré sa vo filme objaví. A neustále som premýšľal, prečo mi to niečo pripomína. Až na konci mi to došlo. Že tá reštaurácia je teraz u Nory. Prečo nie? Akčné scénky sú dobré, atmosféra funguje, no čaro filmu už nie je tak silné ako to bolo v prvom filme. Stojí za to to vidieť? Podľa mňa áno. Ak ste pripravený na návrat do sveta Jumanji, tak toto je podľa mňa dobrá cesta. Čeknite si film a užite si ho. Hodnotenie: B+ ()

• Letadlo, jímž pro hrdiny přilétá Nigel (Rhys Darby), je „Antonov AN-2“ (dodnes největší dvojplošník na světě). (bullhead)
  • Natáčelo se od 21. ledna do 11. května 2019 v Kanadě, USA – Nové Mexiko, Georgia a na Havaji. (Varan)
  • Stejně jako v Jumanji: Vítejte v džungli (2017), i v tomto pokračování se nachází tzv. easter egg na původní Jumanji (1995) s Robinem Williamsem, který tak dokazuje jeho návaznost než reboot. Dočkáme se ho až v jedné z posledních scén, kdy zjistíme, že mnohokrát zmíněnou restauraci U Nory vlastní Nora Shepherd (Bebe Neuwirth), teta a opatrovnice dětí z původního snímku, Judy a Petera. (Andrew94)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům