Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

wairau

Jedna z nejkrásnějších pohádek pro dospělé, kterou znám. A vy cynikové přechytralý, co máte tak radikální názory jakej že je to vlastně kýč se jděte bodnout. ()

Bila_pani

Je to kýč, ale skvěle natočený. Julia Roberts a Richard Gere jsou opravdu pár snů. Filmu nechybí romantika, nadhled, vtip... čtyři hvězdy dávám za tu už fakt hodně přehnanou závěrečnou scénu, jinak by to bylo pět. Ale je to klasika. Nejlepší scéna pro mě, když má Vivian v restauraci na talíři "svině klouzavý" a bojuje s nimi tak moc, že jí jedna vylítne z talíře, a číšník ji s naprosto kamenným výrazem chytí a schová... :) ()

Misacekkv

Klasika, která se prostě neokouká.... i po několika letech se u některých scénách fakt zasměju, a to se stane u málo kterého filmu! ()

petruska777

Perfektní romantická komedie, kterou ocení asi hlavně ženy. Tahle moderní " Popelka" je kombinací emocí i vtipu. Hlavní představitelé Julia Roberts a Richard Gere tvoří skvělý pár. Pretty Woman je zkrátka klasika, která příjemně pobaví a neomrzí. ()

IngKING

Synonymum pre romantickú komédiu. Čím viac krát ju vidím, tým sa smejem viac a viac, ale zároveň mi aj srdiečko pookreje. Julia a Richards si sú asi súdení, lebo aj v Neveste na úteku im to spolu náramne klapalo :) ()

JARDAHONDA

Pretty Woman : Kultovní klasika romantických komedií se štastným happy endem ,,,k tomuto filmu není třeba více slov : Skvělý herci,romantická zápletka,Good hudba od Roxette **** ()

Alusshka

Výborná a dnes už kultovní komedie s Julií Roberts a nesmrtelným svůdníkem Richardem Gerem. Film krásně v moderní podobě nastinuje jak chudá holka ke štěstí přišla. Skvělý příběh a s výborným hereckým obsazením. ()

Lucie505

Pohádkově romantický příběh se spoustou komických momentů! Líbivá klasika, kterou zvládne i zarytě nesladkej mužskej:-) ()

karmenka

Urcite jedna z najlepsich romantickych komedii vsetkych cias. Julia je nadherna, Richard ma charizmu, pribeh ma stavu a stastny koniec, my zeny sa rozplyvame a vy chlapi prevraciate ocami. ()

Zakarija

Jako malou mě tenhle film nesmírně fascinoval. Měla jsem totiž zakázáno se na něj dívat a protože jsem nebyla úplně blbá, došlo mi, že tam bude asi až moc sexu (násilí mamce nevadilo, Ramba, Vetřelce a Terminátora jsem znala nazpaměť), ale ono ne, bylo to jenom kvůli Julii jako prostitutce (není moje mamka zlatá:)). Když jsem film konečně mohla vidět (ani nevím v kolika letech mi to bylo nakonec dovoleno), byla jsem velmi spokojená, a to hlavně proto, že to mělo happy ending. Julia Roberts pro mě bude navždy tou pretty woman. A Richard Gere mě několik let poté překvapil, když jsem se naučila jezdit, že jel se standartní převodovkou. Já kdybych byla naučená jenom na automatickou, tak se se standartní ani nerozjedu. ()

sun.eagle

Kýčovité, přeslazené a lehce stupidní ale taky nádherné, pohádkové, nestárnoucí, vánoční, optimistické, radost rozdávající podívání pro kterou mám slabost. ()

Brambuuu

Neumím si vánoce bez Pretty Woman představit... Myslím, že není třeba delšího komentáře... Příští vánoce opět nevynechám!!:-) ()

Linduna

nemám sice moc v lásce Julii Roberts, ale v tomhle filmu jí naprosto zbožňuju. a i přesto, že závěr se dal od začátku očekávat, vždy se u filmu bavím a mám ho moc ráda. ()

makrela98

Film o tom, jak se z neohrabané a neslušné prostitutky stane krásná, elegantní a vychovaná dáma. Julia Roberts v hlavní roli .. Co víc si přát? (Je to má nejoblíbenější herečka.) A hudební doprovod od Beatles je také k nezaplacení. Pretty Woman, walking down the street, pretty woman..... :) ()

Lazy87

Přestože se jedná o žánr, kterému moc nehovím, tak tento film musím hodnotit kladně.je to taková novodobější popelka a Julii to tady sekne. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda