• slovenský

Komedie / Romantický

USA, 1990, 119 min (Director's cut: 125 min)

• Radek99

Čiroskvoucí esence kýče... Co jiného k tomuhle filmu taky dodat. Bílobílá pohádka pro dospělé, tedy spíše pro dospívající, kde pseudoromantika nahrazuje všechny ostatní složky filmu...respektive romance pro divačky telenovel... Hvězdička za estetický dojem z herců. (Možná lze jen pro zajímavost připomenout, že téhož roku mimo tohoto paskvilu prožil žánr romantické komedie i jeden ze svých nejsvětlejších momentů - australský režisér Peter Weir natočil totiž svou odzbrojující Zelenou kartu...) PS: Při reflexi nasazování tohoto filmu do programových schémat českých televizí lze dojíti k zajímavým závěrům - místní dramaturgové mají patrně za to, že je to vánoční film, proto ho pravidelně nasazují v období vánočních svátků...no nevím, snad na počest Máří Magdaleny...:-)(3.1.2007)

• NinadeL

Jako osmiletá jsem na tom ujížděla, dnes se jenom divím. Ale zůstalo mi první setkání s I Love Lucy :)(27.2.2009)

• Tosim

Trapný a snad nekonečněkrát ohraný stupidní kýč kýčem zkrátka být nepřestane, i kdyby se stavěl třeba na hlavu... Fuj! Navíc je to opravdu špatný kýč. No a když jsem viděl hodnocení Cinemy, málem jsem omdlel :-((7.8.2002)

Na Vivian a Edwarda asi nikdy nezapomenu. Nevím jak kdo, ale myslím, že mnozí z nás tu pohádku viděli xxxkrát. A takovým filmům dám bez váhání plnou palbu. Je jasné, že dnešníma očima bych ten film hodnotila jinak, ale tenkrát jsem ho baštila se vším všudy....ach ty svině klouzavý...to používám při některých situacích i dnes. Je to kultovka, která nezapadne, děj se co děj.(29.7.2015)

Svižná záležitosť, ktorá svojou úprimnosťou môže len príjemne prekvapiť. Pôvodný kúsok zo žánru, ktorý dal námet pre ostatné, stokrát opakované pokusy o romantický, a pritom jedinečný film.(2.2.2010)