• slovenský

Komedie / Romantický

USA, 1990, 119 min (Director's cut: 125 min)

Proč se asi tohle stalo klasickou romantickou komedií 90. let? To je mi záhadou, nicméně musím uznat, že to tak víceméně je i pro mě. Jsou to scény, které se vryjí do paměti. Kdo by neznal červené šaty na italské opeře, scénu s onou francouzskou specialitkou, co vyskočí z talíře atd. I když v některých okamžicích film zdaleka nebyl originální tak máme tendenci přiřazovat třeba tu typickou scénu "nákupu opblečení" ze spousty dalších podobných filmů právě k Pretty woman, jako by byl první a jediný...(5.1.2004)

PRETTY WOMAN - film, který okouzlil celý svět, sladká pohádka, která se stala kultovní romantikou s omamujícím parfémem a kouzelným úsměvem Julii Roberts.(31.7.2012)

Film ze stejného rodu jako "Duch" nebo "Hříšný tanec". Romantické přeslazené limonády, které jsou bohužel velice často opakované v našich televizích. "Popelkové" téma se poměrně povedlo, navíc se slušnými hereckými výkony půvabné Julie Robertsové a charismatického Richarda Gerea. Okoukaný, ale i tak poměrně koukatelný slaďák.(27.12.2005)

• - Scéna, kedy sa Vivian (Julia Roberts) prevaľuje v posteli a kamera detailne zaberá štíhle nohy cez brucho až k ruke, ktorá pomaly zaklapne zvoniaci budík, vyvolala hlavne v pánskych diváckych kruhoch búrlivú odozvu. Problém však bol, že telo v zábere herečke vôbec nepatrilo a spomínanú scénu za ňu nakrútila o 5 rokov staršia Shelley Michelle. Táto informácia obletela svet a okrem negatívnych reakcií sa postarala o zviditeľnenie doposiaľ prehliadanej profesie Body Doubles. (Karush)

• - Budova opery vznikala v ateliéru v San Francisku. Původní plán byl i natáčet přímo v jejích prostorách, jenže přišlo zemětřesení o síle 7,1 stupňu Richterovy škály, které v 17. října 1989 budovu vážně poškodilo. Natáčet se tak muselo v kulisách. (duklak2)

• - Ve scéně, kdy Vivian (Julia Roberts) na křesle svléká Edwarda (Richard Gere), v jednom záběru mu sundá kravatu. V druhém jí má však zase na sobě. (Mr.Hudson)