Oscar 1 nominace: Herečka HR - Julia Roberts(4.3.2004)

No dobrá, přiznávám, že původní komentář a hodnocení byly výsledkem mírné rozladěnosti. Ne že bych otočil úplně o sto osmdesát stupňů, ale původní odstřel před nastoupenou jednotkou za ranního úsvitu si také nezaslouží. ve skutečnosti je to na jedno či dvě podívání docela snesitelný kousek, i když na místě Jůlinky bych si představil hned několik lepších )a hezčích) hereček.(3.6.2009)

rozpočet : $14 million tržby celosvetovo : $463,406,268(10.12.2006)

"Pretty Woman" nikdy na mňa nedokázala zapôsobiť. Skúšal som to s ňou viac krát a nič. Nezáujem, nuda. Zdá sa mi to desne škrobené. Richard Gere ešte ako tak ujde, ale Julia Roberts mi je miestami až protivná. To mala byť pekná, pôvabná žena? No, na mňa tak veru nepôsobila. Nikdy som nevedel prísť na chuť jej hereckému prejavu. A to ako pojala svoju postavu v tejto romatickej komédii ma ešte viac utvrdilo o tom, že určite nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené herečky. ***(14.1.2012)

• Tosim

Trapný a snad nekonečněkrát ohraný stupidní kýč kýčem zkrátka být nepřestane, i kdyby se stavěl třeba na hlavu... Fuj! Navíc je to opravdu špatný kýč. No a když jsem viděl hodnocení Cinemy, málem jsem omdlel :-((7.8.2002)

• - Když si Julia Roberts na utkání v pólu zuje boty, je vidět, že má na obou palcích náplasti. Když se vrátí do hotelu, zuje si boty znovu a na detailním záběru je vidět, že jsou náplasti pryč. (Sinecod)

• - Reštaurácia, v ktorej Vivian (Julia Roberts) je slimáky, sa vo filme volá Voltaire. V skutočnosti sa táto scéna natáčala v reštaurácii s názvom Cicada. (Greenpeacak)

• - Vivien je velká fanynka seriálu I Love Lucy (1951), poprvé ale v hotelovém pokoji vidí díl Lucy's Italian Movie z 5. série. (NinadeL)