• slovenský

Komedie / Romantický

USA, 1990, 119 min (Director's cut: 125 min)

Ať je film Pretty Woman takový, jaká je, budu na něj navždy vzpomínat jako na film, který jsem viděl jako první v letním kině v Karlových Varech. A to po úvodu, který pronesl samotný Richard Gere, který se sám divil tomu, proč máme tak starý film rádi a přijde na něj takřka sedm tisíc lidí do letního kina. Co naplat. Pretty Woman je fajn. Hezky se na něj kouká, žehlí, usíná, směje a tuna dalších věcí, které se u filmů dají dělat. Prostě je to takový hezký film k jakýmkoliv činnostem u TV. A že jich je hodně. A myslím si, že takhle neurazí i většinu diváků v té naší republice, ještě v případě, kdy si ho pustíte s tím super dabingem, který se tu u nás dělal a sem tam se ještě dělá…(8.9.2015)

Film hodnotím podle toho, když jsem ho viděla poprvé a to bylo už hoooodně dávno a byla jsem mladou puberťačkou ;-) Samozřejmě, že se mi líbila tenkrát jak Julia ale hlavně Richard Gere :-) Líbil se mi nápad, děj, hudba, romantika prostě všechno ;-) (mezi námi, dnes bych si ho nepustila a nedívala se na něj, možná jen za zlaté tele) ;-))(7.10.2011)

V daném žánru sice klasika, ale pro mě je to nadprůměrná romantická komedie. Julia Roberts a Richard Gere vytvořili fantastické duo, na které se hezky kouká. Snímek, který udělal ze všech zainteresovaných přes noc megahvězdy a dopomohl jim k velmi rychlému rozjezdu kariéry. Výsledné hodnocení také sráží fakt, že Pretty Woman je často opakováná v televizi.....(16.9.2007)

• - Kytice, kterou v závěru Edward (Richard Gere) kupuje Vivian (Julia Roberts), je jiná než ta, kterou později Vivian předává. (Rakosnicek77)

• - Julii Roberts muselo být vyrobeno speciální křeslo, jelikož po první části filmu měla problém z bolestí zad, a to díky scénaristům, kteří vymýšleli, na co všechno si má sednout (pokud jste si všimli, sedí např. na schodech, faxu, okraji stolu...), aby to vypadalo v kontextu s její postavou přirozeně. (Bauer)

• - Ve hře o obsazení hlavní ženské role byly také Diane Lane, Laura Dern a Sarah Jessica Parker. (Kamkon)