Komu se nelesknou oči nostalgií, není mu skutečně pomoci. Pretty Woman je šablonovitý, předvídatelný a plný romantického klišé, ale je natolik zábavný, upřimný a má tolik skvělých scének a gagů, že ho jednoduše nelze hodit do pytle s ostatními, leckdy dosti pofidérními romantikami. Gere je šarmantní elegán, Roberts roztomilá buranka - dokonalý casting, výtečné herecké výkony. Trefně zvolená hudba a kulisa západního velkoměsta jsou rovněž to pravé ořechové. Časté reprízy našich televizních stanic tento film bohužel u diváctva dosti degradují a přitom za to snímek jako takový vlastně vůbec nemůže. V dnešní době už rozhodně nezopakovatelný kousek, který zaujme svou neškrobeností a jednoduchým, avšak příjemným aromatem vtipu a nadhledu. Sny se plní a ne že ne.(31.12.2006)

• dobytek

Stupidní, kýčovitá, naivní sračka, ze který se dělá pomalu legendární záležitost. Tohle snad můžou ocenit jedině naivní pubertální pipky nebo naopak už senilní stařeny. Julia Roberts je sympatická asi jako hřebík v prdeli a Ricahrd Gere je nechutnej slizoun. Co k tomu říct? Na odpad to asi neni, ale tu 1 hvězdičku dávám se zavřenejma očima. Fascinuje mě, že Pretty woman má na čsfd takhle vysoký hodnocení. Spíš to patří někam mezi 200 nejhorších. Jinak je docela prdel, že kvůli tomuto filmu si hromada mejch známejch myslí, že kurvy se nelíbaj.(19.11.2006)

Výborná televizní klasika .. :)(23.5.2008)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $178,406,268Tržby Celosvetovo $463,406,268/70%/(19.5.2005)

Láska nebeská je z mojej strany láska nebeská... ale toto je klasika všetkých romantických klasík. Julia Roberts tu bola ešte nevýslovne očarujúca. 10/10(7.1.2011)