Jeden ze stavebních kamenů romantické komedie, kterému ale stejně něco chybí. Juliina střelená herecká poloha mi nikdy moc neseděla a Gerea mám radši až jako lehce staršího veterána ve vážnějších rolích. Nejlepší postavou je tak pro mě jednoznačně vedoucí hotelu Hector Elizondo, který už tuto roličku nikdy nepřekonal. Přesto je na tomhle holywoodském hemžení něco sympatického, co mi i přes určité výhrady nedovolí se na něj zlobit. 70%(19.6.2006)

Tady nejde o emoce nebo city, tohle je jenom byznys. I tohle by se dalo vztáhnout na tento film. Působil na mě stejně chladně jako celé prostředí těch finančních žraloků. Ale bude to tou mou romantickou duší, že stejně nakonec, který se držel všech otřepaných schémat a klišé, jsem se dokázal dojmout. Příjemná podivaná to určitě byla, ale trhák na mou bránici nebo moji dušičku rozhodně ne-e.(5.2.2007)

• zelvopyr

.... a ty desetisíce pubescentních američanek, co se hned po tomto náborovém filmu daly nadšeně na dráhu prostituce .... No nic, film je řemeslně výborný, ale morální poselství tedy fakt trochu divné :-) (a mám na mysli i to, že správní hoši přeci nedělají bezohledný byznys, ale stavějí za každou cenu velké lodě, i když tím dělají vrásky daňovým poplatníkům apod.)(12.9.2006)

Svižná záležitosť, ktorá svojou úprimnosťou môže len príjemne prekvapiť. Pôvodný kúsok zo žánru, ktorý dal námet pre ostatné, stokrát opakované pokusy o romantický, a pritom jedinečný film.(2.2.2010)

Jsme si podobní, Vivian. Oba ojebáváme lidi za peníze...... Taká moja slabina. Podľa mňa je to jeden z najvydarenejších romantických filmov podla klasickej schémy. Nemôžem si pomôcť, ale má to šarm a sympatickú hlavnú dvojku (samozrejme aj Hector Elizondo) a Julia je krásna (asi len v tomto filme). Jednoducho film, o ktorom si myslím, že je jedným z vrcholov svojho žánru.(15.9.2011)

• - Pro roli Edwarda se počítalo například i s Christopherem Reeve nebo Al Pacinem. (don corleone)

• - Při scéně, kdy Vivian (Julia Roberts) a Edward (Richard Gere) navštíví zápas v koňském pólu, je možné na zemi vidět stopy po pojízdné kameře. (Nancy...)

• - Producenti Disney odmítli zařazení dvou písní, které měli v názvu slovo Wild (divoký). (Kamkon)