Mimořádný divácký ohlas moderní romantické pohádky Pretty Woman (1990) po devíti letech znovu svedl dohromady oba hlavní protagonisty filmu Julii Robertsovou a Richarda Gerea s jeho režisérem Garrym Marshallem. Plány na natočení druhého dílu Pretty Woman kolovaly Hollywoodem už od počátku devadesátých let, ale nikdo se nemohl shodnout na tom, o čem by vlastně pokračování mělo vyprávět. Proto nakonec Nevěstu na útěku (1999) s Pretty Woman spojují pouze ona tři zmíněná jména a žánr romantické komedie. Jejími hrdiny jsou poněkud splašená nevěsta Maggie Carpenterová a newyorský sloupkař Ike Graham. Maggiina historie několikanásobných útěků od oltáře zaujme novináře natolik, že o ní napíše článek. Neověří si však všechna fakta a hrozba soudní žaloby ho stojí místo (šéfovou mu nedělá nikdo jiný, než jeho bývalá žena). Je nabíledni, že následné „ověřování faktů“ oba protagonisty natolik sblíží, že nakonec dojde k další svatbě, která se snad už obejde bez nevěstina útěku. Anebo ne? ... Snímek se odehrává v marylandském městě Berlin, kde se také natáčel. Ve vedlejších rolích se objevují další známí herečtí představitelé Joan Cusacková (kadeřnice Peggy), oblíbený Marshallův herec Hector Elizondo (fotograf Fisher) a manželka Toma Hankse Rita Wilsonová (Ikeova exmanželka Ellie). Režisér Garry Marshall se ve filmu mihne, jak je jeho zvykem, při zápase na baseballovém hřišti, stejně jako se v nejrůznějších epizodkách představí členové jeho rozvětvené rodiny. (Česká televize)

lareinna

Zvláštna ženská, dosť by ma naštvalo, že večne nevie čo chce a stále len uteká a uteká.. Chudák Richard. Pri Julii Roberts si už v niekoľkých filmoch musel dosť vytrpieť a teraz si ešte aj beh musel trénovať... ()

mira007

Slabá romantická komedie, která se svým stupidním motivem utíkající nevěsty mne teda nebavila. Jednu hvězdu dávám za obsazení. ()

alenka

po zkusenosti s denikem princezny rozhodne aspon ty 3 *. julia ma svoje kouzlo a jeji kukadla leccos zachranuji. nejlepsim diblikem je ovsem joan cusack! ()

Emzet

Ústřední duo a chlapík na sesli režiséra jsou stejní jako u Pretty Woman, tento film ale není ani tak přeslazený, ani tak naivní a bohužel ani tak zábavný jako jeho o devět let starší předchůdce. Výsledkem je nepříliš vtipná a nudná, podprůměrná romantická komedie... ()

Ad4mson

Za úvodní otevíračku s U2 a jejich ultrapeckou a potom za scénu, kdy jede Gere do města za doprovodu výborného songu Maneater. Ta byla skoro až epická. Nicméně, dvě hvězdy jsou za výběr hudby, to ostatní je jen ždímání ztraceného "couple power" Robertsové a Gera... ()

Olaf7

Kdyby nevěsta zdrhla po deseti minutách a naběhly by titulky, tak by se zas tak nic moc nestalo, nicméně celkově to bylo lehce snesitelný. ()

Eterninox

Vzhledem k tomu, za jakou ikonickou romantiku tenhle film různé televizní stanice dodnes vydávají jsem byl až v šoku, jak moc to není pravda. Postavy tuze nesympatické, zápletka nesmyslná, dialogy otřepané, humor zřídkakdy humorný, a ještě z toho čiší snaha vyždímat popularitu Pretty Woman. Možná to byla trochu jiná doba, ale jen o pár let mladší Love Actually je pořád velká klasika. Za mě každopádně 45% ()

kaze

začalo sa to sľubne, ale potom to prerástlo do úplne stupídnej, nezujímavej a nudnej komédie. Je to také povrchné, že nič horšie som od oboch hlavných predstaviteľov nevidela. ()

Lukoye

Dobře si pamatuju jak jsem to viděl. Byly jsme s tátou po dlouhé době sami doma, ostatní členové rodiny byli někde v pekle. Šli jsme do kina na Robertsovou, pač jí otec měl rád. Mě bylo tak osmáct, devatenáct, Kotva Brodway v obsazení asi deseti mileneckých páru neustále zakouslých v sobě já a otec. Totální úlet. Ale rozhodně ne takovej jako ten film. Jedinej snímek kde chyběla jakákoliv kauzalita mezi skutečnostma které se tam objevily. Naprosto jsem to nepochopil a do teď si říkám, že se na tuhle naprosto neskutečnou hloupost musím kouknout znovu. Jestli ono tam nebylo nějaké podprahové sdělení. Jako třeba "kupte se další kolu, nebo amerika s námi na věčné časy" :) Tragédie ()

Sista odpad!

otřesná zápletka, mí dva neoblíbení herci, z filmu čiší permanentní trapnost..takže nemůžu jinak:( ()

Milwa

Milá zábava k nedělnímu odpoledni. Neurazí, nenadchne, ale zase úplně nenudí...prostě romantická oddechovka u které mi nevadí dabing. ()

Bozvav

Není to bůhví co, ale mně je to téma blízké v osobní rovině, takže lehce nadhodnocuji. Přišlo mi vtipně zpracované, dobře zahrané, hezká hudba. Za mne 75%. ()

zdeny99

Tohle není film s žádným romantickým příběhem, nýbrž příběh o psychopatce, která sama neví, co chce. Muže dovede k oltáři a pak je před oltářem opustí, aby jim ublížila. Tohle je možná to jediné, co chce. Julia Roberts mi tu přišla jako úplný necitlivý psychopat s nevyřešenou minulostí. Za to Richard Gere je tu tak sladký, že se divím, že jej nesnědli mravenci. Celý film mi přijde jako nepovedený pokus oživit něco, co tu bylo v roce 1990 (PRETTY WOMAN). Komerčně to sice vydělalo, ale film je fakt slabý. Navíc Julia Roberts tu není vůbec hezká, takže ani ta to nezachránila. [20087. hodnocení, 218. komentář, 53%] ()

Deleatur

Bohužel až tak nízko, protože mi v paměti uvízlo jen, jak se Robertsová potřebovala nadýchat z pytlíku a Gere v nešikovné snaze se jí zastat ji místo toho ztrapnil. Šarmantního a distingvovaného Elizonda si taky pamatuju... ale že si nedokážu vybavit ani jeden výstup oblíbené Cusackové? Nicméně vím, že film byl po Pretty Woman zklamání, ale ne propadák. // 48% ()

Gahan odpad!

Tento film proste nemali nikdy natočiť. Chémia medzi Robertsovou a Gereom pre mňa zafungovala v Pretty woman... a tým to malo aj skončiť. Howgh. ()