Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

jenik71

Třetí díl se nese v odlišném duchu, ale na škodu to vůbec není. Zatímco v prvním díle byl pastí mrakodrap a ve druhém letiště, ve trojce už Willisovi pomalu nestačí ani celý New York. Naštěstí na to ale není sám. Scénář mu totiž přidělil černošského parťáka Zeuse, kterého výborně zahrál Samuel L. Jackson. Díky tomuto spojení jsem si užil výborných dialogů a tihle dva se spolu výborně doplňují. Samozřejmě jsem nebyl ochuzen ani o spoustu akčních scén a tak i v tomto případě dávám *****. Spojení McTiernan + Willis opět zafungovalo výborně. ()

ssfan

Paradoxně mě třetí díl série baví nejvíc a to zejména díky skvělému spádu filmu. navíc je zde mnoho hlášek, nezapomenutelná jízda přes park, úprk před vodou v tunelu. Pěkná je i hudba, dobří padouši a Samuel L.Jackson je jako parťák Johna McClane taky skvělý. ()

Wlck

To, co měla jednička se v trojce vrátilo. Ve dvojce chyběli McTiernan, charaktery, aspon trocha logiky... Tady se to vrací, navíc hra na kočku a myš dokonale baví a když se dá prostor novým charakterům, aby se ukázaly, tak je to ještě lepší. Navíc Irons jako Gruber mladší drží vysoký standard padoušství své rodiny. ()

Jello Biafra

John McClane je späť a stále je to akčná pecka jak má byť. Záporákom je tu tentoraz Jeremy Irons ako bývalý dôstojník armády NDR, ktorý chce so svojimi kumpánmi vyrabovať federálnu rezervnú banku v New Yorku a popritom sa pomstiť - Hans Gruber z jedničky bol totiž jeho brat. K McClaneovi sa pridáva ukecaný parťák Samuel L. Jackson a zábava sa začína. Tretie pokračovanie ťaží z hektickej atmosféry New Yorku a popritom sa nezabúda na skvelé akčné scény, prestrelky (tá vo výťahu nemá chybu) a samozrejme ako vždy McClaneove ironické hlášky. ()

jefff

Akční paráda se skvělým Willisem. Film má od začátku skvělý tempo a nápadité akční scény. Škoda akorát, kam se děj ke konci posunul. Čekal jsem originálnější vyznění, ale budiž. ()

Smileface

Na třetí díl skutečně skvělé.O něco horší než jednička,ale určitě srovnatelné se dvojkou.Opět nás čeká originální zápletka a skvělá akce,všem doporučuji :-) ()

upson

John McTiernan rozumí McClaneovkám nejlépe, neboť je jejich duchovním otcem. Na zběsilé tempo po nahánění v lokacích New Yorku se kouká moc dobře. Především scénáře a hlášky byly na mistrovské úrovni. To už se dneska netočí :-) ()

SG-1

"Nechci být vlezlej, ale polonahej běloch uprostřed Harlemu s cedulí "Nesnáším negry" má buďto hodně vážný osobní problémy nebo o pár koleček víc." -Zeus Carver- ()

sedm.1

Smrtonosnou past 3 bych rozdělil na dvě rozdílné poloviny,ovšem tentokrát jinak,než to bývá u ostatních filmů.Z většiny filmové produkce mi totiž přijde,že má spousta snímků od úvodu našlápnuto na parádní filmový zážitek,ovšem postupem času jim dochází dech až se většina z nich změní na naprosté fiasko.Ve Smrtonosné pasti 3 však vidím rozdíl.Přes nudný začátek se přeneseme k prvním akcím a dějovým zvratům,které ovšem příliš vzruchu,napětí a efektnosti nepřináší,postupně se však začne děj zhruba v půlce rozjíždět,až přejde v tu pravou parádní akční jízdu,kdy akce střídá akci a divák si nemá šanci ani vydechnout.To vše se týká i samotného Willise,který jakoby se také rozjížděl dost pomalu,pak se však dostane do polohy,která mu jde nejlépe,charismatický řezník a kosí všechny na potkání s tím svým originálním klídkem.Právě proto se mi líbila čtyřka ze všech dílů nejvíc,neboť k čemu se rozjel zde Willis až v půlce,v posledním pokračování nasadí hned od úvodu.Smrtonosnou past 3 každopádně řadím k nadprůměru ve svém žánru. ()

BMAJTZ

Parada John je akcni hrdina jaky ma byt. Vtipny drsny s hlaskama. Ale ne vazne cela kvadroogie Die Hard je opravdu skvela. ()

Ferinka

Moje nejoblíbenější past - bavily mě hádanky, které musel Bruce řešit.. alespoň trochu změna oproti stále stejnému střílení, podřezávání, vybuchování, atd....... ()

Cejny

Další akční jízda s B.Willisem a jeho nejslavnější postavou Johnem McClanem. Znovu nás pobaví série přestřelek, honiček a vtípků. Už se ovšem jedná o trochu horší díl, ale stále má dobré tempo. ()

Maynard.

I když se režisérské taktovky ujal rejža, který natočil perektní jedničku, bohužel na její kvality navázat nedokázal. A to i přes to, že si na plátno přizval další dvě herecké hvězdy (Jeremy Irons a Samuel L.Jackson). Ani tito dva + samozřejmě drsný chlapík Bruce nedokázali z prachbídného scénáře vytěžit víc. Tenhle díl mám ze všech 4 rád nejmíň a je to škoda, páč potenciál by tam byl. Ze začátku mě fakt bavily Simonovy hry, hlavně tak, jak musíš dostat do 5 litrovýho kanistru přesně 4 litry (máš neomezený množství vody a ještě navíc 3 litrovej kanistr). Jen si to pěkně zkuste... :o) Do té chvíle super film, ale pak se to promění v možná až příliš přeplácanou akčňárnu. Už mi to prostě přijde zbytečně moc akční, vybuchující, střílecí... Co se týče konce (honička a přestřelka s vrtulníky), tak to už byla absolutní magořina. Buď jak buď, tenhle díl je pro mě slabej odvar svých dvou předchůdců. PS: Dobrý je sledovat, jak se Brucoj postupně v každým díle zvětšujou kouty :o) ()

vitekpe

Tady uz se prilis zacina tlacit na pilu (at uz jakoukoliv) a film tak postrada puvab prvnich dvou dilu. No, nic netrva vecne, ani laska k jedne slecne... 3+ ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014