Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Bozvav

Trojka mnohem lepší než dvojka. Hustý nástup a jede se. Skvělá akce, super hlášky a bitky. Dobrá muzika. Za mne 100%. ()

Aurus

8/10. Za mě stejně dobrý díl jako první. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na další díly. ()

zelda82

Tenhle kousek sem ted v dubnu 2008 videl teprve podruhe v zivote a musim rict, ze je to bylo mnohem lepsi nez co sem si pamatoval...Pekna akce, dobry zaporak a poradny spad, ktery chytne a nepusti.John Mc Tiernan proste akcnaky umi, at uz je to Die Hard nebo Predator. ()

Author

John McClane se opět vrátil a navíc mu pomáhá černoch s tváří Samuela L. Jacksona. Já tenhle díl řadím těsně za jedničku, příběh je velmi dobrý a nápaditý, stejně jako akční scény, třeba projíždka Central Parkem. Jasný důkaz, že i trojka se dá udělat dobře. ()

Elin

Pro mě asi nejslabší díl celé série. Pořád to ale funguje. Bruce závodí s časem a občas (čti: každých deset minut) dostane přes hubu, jen proto, aby jim to v závěru vrátil i s úroky. Nic víc jsem vlastně od tohoto filmu ani nečekal. ()

MarleyCZ

Další parádní akce ze série SMRTONOSNÁ PAST, která se tvůrcům opravdu povedla. Skvělé herecké obsazení jako je Bruce Willis nebo Jeremy Irons a samozdřejmě na začátku nejspíše vyděšený Samuel L. Jackson dodávají filmu skvělý náboj. Tento film mi tk trochu připomínal SMRTONOSNOU ZBRAŇ, kde byl Mel Gibsonův parťák Danny Glover vždy pořádně vyděšený stejně jako v PASTI Samuel L. Jackson. Film, u kterého se rozhodně nudit nebudete vás nezklame. Docela mě překvapilo, že fil má jen 77%, protože svou kvalitou pokoří i jiné filmy co mají nad 85%. Dávam 5hvězdiček 93%. PS... film jsem viděl už 4x a vždy to byla podívaná. ()

J. T. Kirk

Pro mě osobně to bylo tak dobré no né-li lepší než jednička.. Bruce si vzal na pomoc Jacksona a jako záporáka Ironse a dopadlo to naprosto úžasně! ()

Akana

Trochu podceňovaná trojka série si se svými předchůdci co do zábavnosti nijak nezadá. Je možná mírně překomplikovaná, ale Willis tvoří s Jacksonem skvěle se doplňující dvojici, napětí, akce a humor jsou namíchané v tom správném poměru a Jeremy Irons příjemně překvapí svým excelentním padouchem. ()

char_t

Výrazně lepší než dvojka, Willisově one man show tentokrát zdatně sekunduje Samuel Jackson. Záporák má konečně zase styl, zápletka smysl a zloduší plán je ďábelsky promyšlený a zamotaný. Slabších pět, ale pořád pět :) ()

kkarx

Nejprve jsem dal 4 hvězdy, ale protože v porovnání s jinými snímky z devadesátých let a nedávno viděným pokračováním 4.0 je to na učiněné veledílo, tak 1 hvězdu přihazuji. Určitě jeden z nejlepších akčních filmů 90. let, kdy vznikaly zpatlaniny typu Con Air, Tvaří v tvář nebo Skála. ()

Luk Skywalker

Slabší dvojku vystřídala dle mého silnější trojka a přibyla kladná postava k Willisovi a v tom teda Samuel L. Jackson nepokulhává, ale spíš naopak. V tomto filmu je skrytý motiv zločince, ale není to nic nového. ()

CyriC

Podle mého názoru nejlepší díl. Předešlé 2 díly mě bohužel příliš ubíjely svou přímočarostí, předvidatelností a celkovou hloupostí. ()

Heroine

I jako třetí pokračování se pořád drží ve stejném kurzu. Je to zábavné, akční, nabouchané hláškama, všichni se tam neuvěřitelně "vostře" tváří, a Bruce je pořád stejně dobrý. Ale zase to není ono, protože pořád je to docela pro-násilí, trochu trapas, a dost propaganda. Vychází průměr. ()

Hermi14

Přestože jde už o třetí díl, byl jsem velice mile překvapen. Na rozdíl od jiných "sérií" si smrtonosná past stále zachovává vysokou úroveň kvality. Trojka se mi dokonce líbila víc než dvojka. Námět tupě nekopíruje první dva díly, jak bývá u podobných projektů zvykem. Obsazení se taky vydařilo - Jackson i Irons jsou skvělí. Výborná akční podívaná. ()

LaMangue

Klasika. Na třetí díl velice povedené. Z celé série (zatím) má nejoblíbenější Past, do které padám pravidelně při každém vysílání ;) ()

MickeyStuma

John McClane je zpátky ve třetí pasti, která je už založená na úplně jiné koncepci. John McTiernan usoudil, že by třetí McClaneova sólovka už mohla připadat stereotypně a tak ho již nenechal pobíhat na jednom místě a dal mu parťáka. Ne však policistu, ale obyčejného civilistu, kterého ztvárnil Samuel L. Jackson. A byla to trefa. Brucemu Willisovi výborně sekundoval a společně tak vytvořili dvojku, kterým ani dvojice ze 'Smrtonosné zbraně' nesahá po kotníky. Padoucha si tentokrát střihnul Jeremy Irons. A musím přiznat, že potkat bych ho asi nechtěl. Pro Johna si připravil důmyslný plán, jak ho vyřadit ze hry a rozjel největší vykradačku, jakou kdy Amerika zažila. Ale to by nebyl John, aby mu nešlápl na kuří oko. A tak se po mírném úvodu, kdy se zhruba dozvíme o co kráčí, rozjede zběsilé tempo, které není k zastavení. John i jeho civilní parťák se neustále ženou napříč New Yorkem a přitom neustále hláškují, že to jeden nestačí ani sledovat. Nic tu není ponecháno náhodě. Rychlá napínavá atmosféra jakoby si nechtěla odpočinout. John McTiernan rozhodně věděl co dělá. A tak vzniklo pokračování, které svým tempem nenechá vydechnout, pobaví, a zanechá akční zážitek, na který se jen tak nezapomene. ()

helloween93

Čekali byste, že třetí díl téhle série bude už jen vařit z vody a ono ne. Opět tu máme do detailu promyšlený scénář a znovu musí teroristům zatnout tipec John McClane. Tomu pomáhá Samuel L. Jackson. Hodně akce a hlášek. "Pozdravuj bráchu" :D 4* ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014