Thomas Crown je milionář, který na to, aby ve svém životě zahnal nudu, krade a před ničím se nezastaví. Vzrušení do zkornatěných tepen nelítostného finančního magnáta nedokáží vlít ani milionářské zábavy jako golf, či plachtění po oceánu. Jeho slabostí je však umění, především impresionističtí malíři a ženy. Ještě více než umění však miluje hry a proto, když se na scéně objeví půvabná a chladnokrevně cílevědomá vyšetřovatelka pojišťovny Catherine Banningová, která podezřívá Crowna z krádeže Monetova obrazu z Newyorského muzea, Crown zvětří šanci a tato krasavice se konečně stává solidním soupeřem jeho intelektu. A tak oba hrdinové začnou hrát hru a prohrává ten, který poruší její pravidla... (oficiální text distributora)

castor

Aneb Pierce Brosnan v letech, kdy měl ukrutnou jiskru v oku, samčí sebejistotu a slušné scénáře se u něj objevovaly častěji, než jednou za tři roky. Tentokrát vytáhl jeden o tom, kterak coby multimilionář krade. Teoreticky může mít všechno, ale golf holt není tak vzrušující jako promyšlený plán, jak čmajznout nějaký veleslavný obraz. Většinou má navíc tolik odvahy a drzosti, že ukáže na údajné pachatele. Klec možná sklapne až s příchodem vyšetřovatelky pojišťovny s tváří Rene Russo (jedna z jejích skutečných velkých rolí), která je chladnokrevná a cílevědomá a používá ryze ženských zbraní. Zlodějská čísla jsou slušná (pěkně mazaně a s elegancí), s romancí je to krapet horší. Vedlejší postavy jsou zanedbané, těm hlavním chybí větší tah ve vzájemné hře na kočku a myš. Celkově je prostě snímek takový uhlazený, ostřejší hrany a víc šťávy by mu náramně slušely. Akční specialista John McTiernan na režijní stoličce docela překvapil. Sympatická kriminální zábava na dlouhé večery. ()

2Pac

Vyborny film s celkom prijemnymi hereckymi vykonmi oboch hlavnych predstavitelov. Brosman bol skoro tak "zlaty" zlodej ako Willis a bol som schopny odpustit mu kradez za 100 melonov:). PS. Kto by to bol povedal, ze Russo moze byt tak certovsky sexy v tych priesvitnych satockach...hmm ()

pepo

príjemna oddychovka len tej romantiky je tam príliš.som romantik ale táto mi nesadla.ale René...mňam ()

nunka

Nie som chlap, no aj zo svojho zenskeho pohladu mi je jasne, ze Rene Russo nebola ziadna femme fatale ani v 80-tych rokoch. V tych najdolezitejsich scenach, ktore naznacovali predviest vsetky zenske zbrane, zlyhava a ide z nej nulova chemia a sexualna energia, ktoru jej postava mala mat. Mezdi nou a Brosnanom to iskrilo tak na 60 percent, comu dopomohol najma Brosnanov bondovsky sarm a domyselny scenar. Film je o nahanani pointy a to sa mu prijemne dari. ()

Fiftis

Kde sa podeli McTiermanové napínavej akcie, ktorými oplývali jeho predošlé snímky. Akčnejších chvíľok sa dočkáte iba v úvodných minútach filmu a pri naivnom finále. Že by sa vám však pri týchto scénach výrazne zrýchlil tep, sa nedá vôbec konštatovať. Preto pôsobí Aféra Thomasa Crowna skôr ako romantický slaďák ako napínavý thriller. Rovnako kvalitne vynaložená práca je zreteľná aj na scenári. Film ťažko chytá toľko potrebný druhý dych a potom, čo sa film prehupne do svojej druhej fázy, usadne na diváka nuda. Jedinou svetlou stránkou filmu je snáď herecké obsadenie. Napriek tomu, že mala Aféra Thomasa Crowna všetky predpoklady upútať pozornosť divákov - originálna zápletka, hviezdne herecké obsadenie a skúseného režiséra - tak sklamala a nás divákov len utvrdila v tom, že kvalitných thrillerov sa natáča naozaj málo. ()

Pepinec

Z tohoto filmu si beru jedno užitečné ponaučení, a sice, že tu nejkrásnější holku vždycky dostane padouch. ()

JohnnyD

Rene Russo opaľovanie bez akýchkoľvek pochýb pristane, no táto pseudobondovka inak za väčšiu pozornosť nestojí. ()

Boogeyman

Opravdu zářný příklad průměrného filmu, který ale nenudí a příjemně utíká. Brosnan do role šarmantního lupiče gentlemana zapadl dokonale, Leary jako detektiv nekňuba je taky skvělý (ačkoli mohl dostat více prostoru), Rene Russo mi byla vždycky nesympatická, ale tady mi vůbec nevadí a dokonce ukázala víc, než jsem čekal!:-))) Tři hvězdičky jak vyšitý! Vedle Jamese Bonda je Thomas Crown nejlešpí Brosnanova role. ()

petaspur

Byl jednou jeden milionář s obstojnými sklony ke kleptománii. Pro zpestření života si vymýšlel způsoby, kterak své sbírky uměleckých předmětů rozšířit, aniž by musel znuděně zvedat ruku s přiděleným numerem v aukční síni. Dokonalé zabezpečovací zařízení a podezíravá agentka pojišťovny na stopě rafinované krádeže - to je splněný sen zloděje, který krade vždy hlavně pro zábavu. Pro svou i pro mou. ()

HAL

Velice příjemný film, nedonutí vás hluboce se zamyslet, ale přitom není ani příliš hloupý a prostě jen baví. Jako vždy šarmantní Pierce Brosnan v roli milionáře má dost velké charisma na to, aby podržel film ve slabších chvilkách, a hravost loupeží připomene Soderbergovy Dannyho Parťáky. Pokud chcete strávit večer u "lehčího" filmu, tohle je dobrá volba. ()

k212

Aféra Thomase Crowna patří k mým oblíbeným dobrodružně-romantickým šlágrům. Povedený remake o fous lepšejšího originálu z roku 68, s fajnovou atmosférou, skvělou původní i nepůvodní hudbou (obzlášť ta s buřinkovou scénou a majstrštykem Niny Simone Sinnerman dunícím za zády) a sympaticky vyzrálými hereckými výkony. Navíc oceňuji, že scenáristé se nepustili na tenký led kopírování "kultovních původních scén" a nahradili je jinými alternativními, které jsou trefné a výstižné. Bohužel má u mě Aférka jedno velké mínus - povinný happyendový závěr. Tři a půl, 70% ()

Legas

Crown, Thomas Crown aneb jak hrát Bonda v "nebondovce". Navíc je to remake a Steve McQueen si to nezaslouží. ()

Jordan

romantický krimithriller, zručne natočený, tak "normálne" a štandardne zahratý, nechápem síce, prečo sa mctiernan pre tento remake rozhodol, ale budiž, ničím iným ako zopár uábermi na nahé russoovej telo a zopár lišiackych nápadov elegantného a sympatického milionára brosnana tento film ponúknuť nemôže a to je na film sakramentsky málo ()

Anderton

Velmi príjemné prekvapenie v podaní vtedy aktuálneho Bonda. Celkom chytrý scenár poteší hlavne vydarenou pointou a niekolkými sviežimi nápadmi (dvojníci) a medzi hlavnými hrdinami to vážne iskrí. Je ale cítiť, že toto nie je McTiernanov žáner a film posobí v porovnaní napr. s Pasťou trochu lacno a občas televízne. Takže hviezdičky hlavne za scenár. Ale určite lepšie, ako originál. Aspoň u mňa. ()

Slartibarkfast

Thomas Crown je znuděný nabubřelý zbohatlík, který touží po dobrodružství v jakékoli podobě. Už v tom mi byl dost nesympatický. Nadějné téma o rafinovaných loupežích se rozplizne v kaskádu postelových scén se stárnoucí Rene Russo, která ukazuje, že její tělo ještě nepatří do starého železa. Nicméně to původní zábavnou devizu filmu rozmělní do tak melodramatických a soft porn rozměrů, až má divák pocit, že bylo třeba odvést jeho pozornost od toho, že je film zkrátka o ničem, což je ve výsledku pravda. Průměrná podívaná s prvky lehké erotiky. Pokud chcete opravdovou zábavu, která se tomuto podobá a je o dost lepší, sáhněte raději po Lovci Hlav. Zde pouhých 60%. ()

nascendi

Neexistuje racionálny dôvod, prečo som sledoval tento film. Tento film totiž nie je iba mizerný a nepodarený s vyhoreným Brosnanom a zúfalo prehrávajúcou Russo. On je naviac škodlivý svojou falošnosťou a gýčovitosťou. Preto ma nahneval a dve hviezdičky sú výsledkom. ()

nash.

Brosnan předvádí jak být neustále nad věcí a o tři kroky před ostatními, Russo předvádí že taky dokáže být atraktivní a vášnivá, a ten zbytek je příjemná pohodovka, která si na nic nehraje, nikde příliš netlačí na pilu, jen si tak elegantně a s nadhledem plyne. ()

klerik

Prefektný film dýchjúci klasikou... Rene Russo je na zožratie. A to, že vo filme zaznie hudba z môjho obľúbeného JEEPERS CREEPER, je tiež plus :). Brosnan a Russo sú skvelá dvojica, Mc Tiernan ukazuje, že má cit aj pre neakčný príbeh... ()

Chrustyn

Oproti klasické verzi se Stevem McQueenem, daleko svižnější a ve výsledku možná i zábavnější thriller o znuděném milionáři, který se baví krádežemi vzácných obrazů. Vše se samozřejmě změní ve chvíli, kdy se do hry vloží cílevědomá žena. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Aféra Warner Bros.

Aféra Warner Bros.

29.01.2007

V počátku minulého týdne byly zveřejněny oscarové nominace a už se všude možně spekuluje o potenciálních vítězích v těch hlavních kategoriích (film, režie, scénář, herec a herečka v hlavní roli).… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)