Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Hennes

Pro mě jeden z těch lepších mafiánských snímků. Film není plný akčnějších scén, či náhledu do zákulisí výdělků mafie (bordely, casina, prodej drog atd). Je to poklidnější vyprávění jedné zimy, ve které si dle vlastních slov mladý Michael Sullivan prožil svůj život. Po té co se stal nechtěně svědkem popravy jednoho z mafiánů rukou syna zdějšího bosse Rooneyho, stane se Michael i celá jeho rodina terčem pro mafiánské podsvětí. Svědky je třeba nadobro umlčet, i přesto že se jedná o rodinu velice ceněného a loajálního zabijáka, jenž pracuje právě pro Rooneyho. Navíc ho Rooney vychoval jako nevlastního syna a rozhodnutí zda vlastní nepovedený syn, či nevlastní oddaný syn je pro Rooneyho těžká, ale přeci jen jasná volba. Matka i mladší bratr Petr jsou zastřeleni a mladý Michael se se svým otcem pouštějí do nerovného boje. Michael Sullivan starší udělá vše proto, aby jeho syn nešel v jeho stopách, ale prožil lepší život. Za cenu toho svého se mu to povede. A proto když se lidé ptají mladého Michaela, zda byl Michael Sullivan dobrý člověk, anebo v něm nebyla ani špetka dobrého, pokaždé odpovídá stejně : byl to můj otec. ()

Martin741

Slusna gangsterka, ale na Coppolovho Kmotra proste nema. Chyba atmosfera, Newman a Hanks sice vedia hrat, ale Brando, Pacino, Keaton ...... su u mna este o triedu vyssie. A zaver bol dost predvidatelny. 80 % ()

Wiikii

Díky Road to Perdition jsem dostal opět chuť na mafiánské filmečky. Škoda jen, že to nebylo uděláno víc do vážna, což by u mafiánského příběhu líp sedělo. Naopak spíš vážnou atmosféru pomsty zvolňuje boj syna a otce proti vysoko postavenému hlupákovi v mafiánských řadách. Ale takový už je tento film. A po všech ostatních stránkách je to jednoduše amazing. .... HODNOCENÍ: 87% (4*) ()

rakovnik

Gangsterky nejsou mým šálkem čaje. Tato ale patří mezi výjimky. Drtivou většinu tohoto filmu dělá Tom Hanks, Sam Mendes a chytrý scénář, umocněný dojemnými momenty. ()

M.i.k.e

poslední Mendesovka,která mi dlouho unikala byla odmazána...technicky precizní,skvělě vypadající,dobře zahrané,ale příběhově celkem sterilní a nic nového nepřinášející.Asi jsem po všech těch skvělých filmech,které nám za ty roky Sam Mendes naservíroval čekal trochu víc,,.60% ()

Figu

Tom všem dokazuje, že je jeho herecká univerzálnost rozmanitá a že sem tam odprásknout nějakýho maníka není žádnej extra problém. Na druhé straně parádní úlisnej slizák Law, kterej se s tím taky dvakrát nesere. Doba, kde se film odehrává, kostýmy, hudba i samotnej příběh vypodloženej skvělým vyprávěním synka, to jsou vše plusový červený body, vybarvující čtyři tučný hvězdy! 75% ()

bogomira

Road To Perdition je netradiční gangsterka, pokud je to vůbec gangsterka. Scény pěti- a vícehvězdičkový se sice střídaj s roztahanějšíma pasážema, ale všichni hrajou skvěle a tak to filmu snadno odpustím. ()

Petoss1

Výborná gangsterka s jedným z mojich top hercov Tomom Hanksom. Výborné vymyslené a skvelé natočené + Paul Newman, ktorý bol mimochodom Slovák, nech mu je zem ľahká. 85 % ()

WoWoW

Do tohohle díla Sama Mendese jsem se zamiloval u když jsem ho viděl poprvé. Proč? Důvodů je hned několik tak za prvé je to film mého oblíbeného žánru tedy gangsterky ( tedy většinou temných thrillerů s partou pomstichtivých a správných chlapů), ale hlavní důvod je Tom Hanks. Hanks tady hraje to pro co, zrovna nebyl podle mého názoru stvořen a to zabijáka a ono mu to jde náramě. Navíc Jude Law je přesně takový jako vždy, sice né moc vidět zato naprosto skvělý a Paul Newman je také přesný. Další podstatná věc je konec filmu, když už si konečně všichni myslíme, že to dopadne dobře a všichni budou žít šťastně až do smrti, tak posledních pár minut to s člověkem pořádně zacloumá. A nejlepší scéna? No v každém připadě záblesky thompsonu ve tmě a pádající gorily a samosebou věta Newmana "Jsem rád, že to jsi ty". ()

Abes

Zručně natočeno, zručně sehráno ale něco tomu chybělo, resp. sepsáno to zručně rozhodně nebylo. Oslovovat otce celou dobu pane, v podstatě spolu skoro nemluvit. To už Leon s malou Portmankou měli propracovanější vztah. Ale beru to, jiná doba. Co mi kazí dojem je zvrat, kdy Sullivan starší zjišťuje jak jeho 'zaměstnavatel' zareagoval. Podle mě měl zvrat nastat mnohem dříve. Od chvíle kdy se šel Rooney mladší (Craig) projít po dešti mi důvěra Sullivena přišla naivní. On je v oboru zkušený, od začátku mu mělo být jasné, co se bude dít. Ve chvíli kdy se ho Craig zeptal jestli o tom jeho syn dokáže mlčet, měl dostat kultu. Příběh by se samozřejmě vyvíjel úplně jinak ale stěžejní body mohly být zachovány. Toť můj pohled na věc. ()

joker.george

Hanks, Newman, déšť. To pro mě je nezapomenutelná scéna. Tak hutná scéna prakticky bez jediného vyřknutého slova mě naprosto dostala, protože vidět takové dva velikány filmu u sebe, se jen tak nestává. Nezapomenutelné! Ostatní známí herci dodávají snímku, který se může také pyšnit dobrým hudbou, kamerou a v neposlední řadě poutavým příběhem, svými rolemi už na kráse. ()

Streeper

Opravdu jsem přemýšlela jestli nemám dát plný počet hvězdiček, ale nakonec jsem se rozhodla pro nižší. Film je skvěle natočený, jak po herecké stránce, tak po té umělecké (záběry kamerou jsou dokonalé), ale místy je příběh opravdu až příliš utahaný. Občas až tak moc, že jsem se koukala, kolik minut zbývá do konce, což bych jako zaujatý divák dělat neměla, proto dávám o hvězdičku méně. S filmem jsem ale jinak spokojená, Paul Newman mě naprosto odzbrojil svým hereckým výkonem. Tom Hanks zase naopak překvapil, že dokáže zahrál i roli nájemného zabijáka, do které bych ho nikdy vůbec neobsadila, po tomhle už ano, zahrál to na jedničku. Celkově je to kvalitní snímek, který toho má hodně co nabídnout a stojí za shlédnutí. ()

baaaja

Hodně emotivní příběh, kterej mě bavil fakt od začátku do konce...pořád se něco dělo, nevšimla jsem si snad ani jedné nezajímavé pasáže. Navíc krásná klidná hudba a závěr, kterej jsem vážně nečekala, schyluje se k happy endu a pak tohle... fakt mě to vzalo :) ()

exitak

Strhujici od sameho zacatku az do konce. Uplne jsem to prozival a pri nekterych scenach jsem prestaval dychat. Dalsi vynikajici film s mym oblibenym Tomeme Hanksem. ()

ad

Mendes si vybral oddychový čas, ale jedna věc se této gangsterské báchorce (která bere sama sebe zbytečně moc vážně) nedá upřít...a to že je stylová až na půdu!!! 3,5* ()

Lopic

Dlouho sem váhal mezi 4* nebo 5* hodnocením. Nakonec "pouze" za 4*. Rozhodlo to, že ganstersky nejsou můj žánr. Adorovaného Kmotra sem odbyl 3* a už ho nechci vidět nikdy více. Tak proč tomuto filmu, o kterém někteří píší, že Kmotrovi se nemůže rovnat, dávám 4*? Důvodem je zobrazení rozvíjejícího se vztahu otce a syna. Okamžiky této dvojice sem si užíval nejvíc a samotné jádro příběhu mě až tolik nezajímalo. Právě utužujícímu a vyvyjejícímu se vztahu otce a syna bych dal víc klidně i o něco větší prostor. Tu dvojici jsem si oblíbil tak, že mi ani nevadila zavěrečná poněkud patetická věta Michaela. ()

DruidKarel

663. hodnocený film: Hodně dlouho jsem tenhle snímek sušil ve své sbírce DVD a nevěděl, co mám doma za poklad. Poklad s velkým "p". Naprosto skvělý příběh o chlápkovi, kterj se rozhodne postavit všem za každou cenu. Na cestách ho doprovází jeho synek, ze kterýho udělá svýho parťáka. Tenhle mafiózo je děsně dobrej a neotřelej, jako málokterý film předtím. Skvělý výkon Toma Hankse, který opět přesvědčil o svém naprostém umu. Tenhle chlapík má fakt čuch na role. 5* za každou scénu a hlavně za ten vynikající konec. 5* ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga