Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

radektejkal odpad!

Předpokládám, že film, který lituji, že jsem ho viděl, patří do kategorie "odpad". Omluvu, že jsem se na něj díval ale mám. Právě trpím silných zánětem nosohltanu, a domníval jsem se, že právě při tomto filmu bych mohl zapomenout na neprůchodnost svého vlastního nosu. Byla to ale bída běd! Menders si tu plete filmovou režii s jemnou mechanikou. Jednotlivé části jsou precizně vypulírované, ale celek nefunguje. Nemohu nemyslet na to, komu se takový film může líbit a kdo si z něho co může odnést. Moje žena by po pěti minutách od toho odešla (a ještě by mi vydala, na co se to proboha koukám); s kamarády bych uspěl nejspíš stejně. No a sám bych měl svůj náhled alespoň dílem doložit - to by ale bylo další trápení, kterému se pro svou nemoc raději vyhnu! A navíc se začínám cítit ve společnosti přátel filmu značně nejistě. Porno, cirkus, sportovní přenosy, reklamy, klipy v nevyžádaných mailech atd. - to vše by sem mohlo patřit. Nejspíš budu muset bojovat za filmy i proti filmům. ()

major.warren

Road to Perdition je slušná gangsterka, ale chce se víc. Především od scénáře. Sam Mendes mi už mnohokrát dokázal, že je výtečný režisér, což platí i v tomto případě. Nicméně film jako celek je dosti nesoudržný, v jiných linkách pak příliš zjednodušující. Hanks v hlavní roli neselhává, leč koncert zde předvádí jen odcházející Paul Newman. Škoda, čekal jsem zkrátka trochu více, zvláště od režiséra Skyfall a American Beauty. 65% ()

Anglie

Zajímavé režijní nápady, skvělý Newman, dobře vystižená atmosféra. Průměrný film, od kterého jsem čekal víc. ()

dee-key

Paráda. Moc pěkně zahraný mafiánský film. Hlavně má hezký, možná i trochu tísnivý, soundtrack. Jude Law si vystřihl roličku dost pěknýho magora, Crain pěknýho hajzla a Newman, ten je prostě odzbrojující. Nebyl bych to já, abych k tomu filmu neměl nějaký zážitek. Za prvé jsem na konci brečel a to se mi moc často nestává. A za druhé jsem to pouštěl klukům na mých narozeninách. To byla ta oslava, na kterou přišel Michal s Kubou o tři hodiny později a jako dárek mi přinesli přinesli mi hamburger. Síla co? Ale film mi to nezkazilo, ó ne. Můj top mafia movie. ()

Gereth

Noc, déšť, černé kloubouky, černé kabáty a pistole. Vizuálně vybroušené, herecky skvěle zvládnuté. S čím jsem měl ovšem problém, byl příběh a některé opravdu těžko uvěřitelné momenty. U klasické akčňárny bych nad tím mávl rukou, ale tenhle film si zasloužil něco lepšího. ()

SgtPepper

Přesně na takový film jsem čekal už dlouho! Přiznávám svou úchylku na gangsterské filmy, ve kterých se problémy řeší v plášti a klobouku za pomocí chicagského psacího stroje. A ten déšť! ()

Vessper

Road to Perdition je pro mě celkem zklamáním. S takovouto výbavou herců to Sam Mendes a jeho parta mohli zvládnout daleko lépe. První půlka se táhne tempem slimáka, druhá už za to stojí, ovšem konec je předvídatelný sto let dopředu. Atmosféra je slušná, Hanks taky, ale ostatní nemají téměř žádný prostor. Příběh je jednoduchý, což by nebylo na škodu, pokud by pro hlavní aktéry nebylo celý film všechno tak těžké a nakonec lehké jako facka. Slušný film, ale čekal jsem mnohem více. ()

Had6

Tento film mě velice zklamal. Nuda byla až příliš častým hostem v mém pokoji. Neustále jsem očekával nějakou napínavější scénu, která by mě vytrhla z polohy člověka, který se pouze dívá. Ale možná byla chyba na mé straně. Nevím. Ani Tom Hanks, kterého si jinak vážím, mě nepřesvědčil o své schopnosti během jednoho filmu postřílet tolik lidí. ()

SonG

Na Kmotra nemá, ale Road to perdition má jisté kouzlo, které mne prostě nedalo spát. Možná je to Tomem Hanksem, možná je to příběhem, možná jsem jenom moc nakloněný žánru filmu. Každopádně film s i u mne zasloužil plný počet. ()

mahler

Třešničkou na dortu tohoto podle mne ve všech směrech dokonalého filmu je Jude Law a jeho hláška: ,,Dělám mrtvoly.´´ ()

kagemush

Nikdy bych nevěřil,že věčně kňourajícímu Hanksovi budu takhle fandit,a že ,,můj" Newman je ten hnusák,-ale stalo se a já se moc dobře bavil. ()

BoredSeal

Ucouraná nudná zoufalost s pokusem o stylizaci. Chudák komiks. Hanks si prostě nemohl aspoň jednou zahrát záporáka, on prostě do toho musí tahat to svoje Spielbergovské fňukání a výchovu dětiček. Opravdová nuda a zklamání, nemám sil v tom hledat nějaké pozitivum, snad Daniela Craiga a Jude Lawa (který mi na konci splnil to, co jsem si přál celý film). ()

Fíla

Co víc si přát jako gangsterku. Toma Hankse s Thompsonem 1928 v rukách. Nehodnotím herecké výkony, ale hodnotím pojetí se žánrem v rozdaných rolích. Koukněte se sami, a uvidíte že si možná po nějakém čase, ale na konec si ten film prostě musíte oblíbit. Aspoň trošičku. ()

easaque

další vychvalovaný film, který u mě spadne do slabšího průměru. Právě takový styl, kde se film snaží budit dojmem, jako by byl něco víc, nemám rád. Nevím jak bych to líp popsal. Téma i příběh je docela zajímavý, ale natočené je to na můj vkus hodně sterilně a bez šťávy. Tak snad slabší 3 hvězdičky a nemám důvod se k němu už nikdy vracet. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

/Pablo

Scéna v dešti (Hanks versus Newman) působí skutečně impozantně - to je jeden z hlavních momentů, který mně utkvěl v hlavě. Další bych pak viděl v hudbě a výpravě. Snímek nese jednoznačné poslání. Srovnání s podobnými filmy gangsterské tématiky však není na místě - Road to Perdition se přeci jen vymiká režisérovým osobitým přístupem a ztvárněním. Mendes mě v tomto žánru nezklamal, ba naopak. ()

mrksik

Formálne vymazlené, no citovo chladné ako psí čumák. Psychológia medzi postavami (najmä otec a syn) je príliš nehmatateľná, miestami gýčovo-kŕčovitá, skrátka všelijaká len nie taká, aby vytrhla srdce z hrude (no nie je to Billy Elliot, ehm). Atmosféru to však malo, farebno-ofiltrenú a hudobno-soundtrackovú. Tento film bol jednoducho takou Hollywoodsky vykalkulovanou cestou do zatratenia. ()

SallyZen

Skvělá a povedená gangsterka. I když jsem tento film viděl na počítači, což není ono, i přesto to byl ohromný snímek nekončícího napětí. Hanks umí opravdu odehrát všechno. Zahrál to skvěle a také se mi moc líbil ulízanec Jude Law, který svými praktikami byl nepřehlédnutelný. Chvíli před shlédnutí tohoto filmu jsem viděl Casino Royale a Qauntum of Solace, takže jsem čekal, co se vyklube z novodobého "Bonda" Daniela Craiga. Bohužel to bylo jediné, co mě v tomto filmu zklamalo. Na této roli mi neseděl i přesto je mé hodnocení 5*, protože kvalitní gangsterka, se v posledních letech natočí jen těžko. 95% ()

Lischai

Není to úplně čistých 5*, ale jsem tak uhranutý tím, na kolika rovinách se ve filmu vrací téma vztahu syn - otec, že nemohu jinak. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga