Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

Spiker01

Nekonečný příběh je jeden z filmů mého dětství a když jsem se o mnoho let později dozvěděl, že ostatní díly nejsou ani z poloviny tak dobré, tak jsem byl jenom rád, že jsem se k nim nedostal. Chtěl jsem ale vědět, jak to příběhově pokračuje a jakmile jsem zjistil, že režii měl na starosti George Miller, tak jsem si řekl, že to zvládnu. Jenomže se jedná o úplně někoho jiného a film krom toho, že je to napůl restart vůbec neoplývá tím kouzlem z onoho legendárního filmu. Ale koukat se na to dalo, jsem zvědav, jestli najdu někdy síly i na ten poslední v černých barvách...5/10 ()

MM_Ramone

V roku 1984 bol natočený snímok "Nekonečný príbeh". Úžasná fantasy o čítaní kníh. Tento film sa zaradil do zlatého filmového fondu, stal sa kultovým dielom. Ocenil som ho štyrmi hviezdičkami. O päť rokov neskôr bolo vyprodukované pokračovanie. "Nekonečný príbeh 2". Je to ďalšia kapitola príbehu o Bastienovi a jeho priateľoch z ríše fantázie. Lenže je to kapitola úplne zbytočná a oproti svojmu predchodcovi aj o poznanie slabšia. S prižmúreným okom mu dávam dve malé hviezdičky. ** ()

Phobia

Možná kdybych to viděla krátce po prvním dílu, nebyla bych tak skoupá na hvězdičky. Ale uplynulo několik let, než jsem měla příležitost druhý shlédnout a z pohledu odrostlejšího teenagera je třeba říct: kravina, která svému předchůdci nesahá ani po nehty na nohou. 20% ()

Hrabka

Přestože jsem tento film viděl jako děcko asi 3x, tak si nemůžu pomoct, ale je to hrozné. Ten hlavní hrdina je totálně mimo. Děj je divný a svět fantazie je rozdrcen na padrť. Jedničku mám velmi rád, ale toto se opravdu nepovedlo. A Atrey je tady úplně úděsný. 30% ()

LiVentura

Krásná fantasy pohádka ze "snového světa" dětí... Zlá kouzelnice a její robotičtí pomocníci ohrožují celou Fantazii, Bastien a Atrej musí znovu zachránit situaci. ()

juta

Po zdařilé jedničce už to ztratilo své kouzlo. Přesto je to pořád dobrý film, prostřednictvím kterého se můžu vrátit do dětství. Bál jsem se těch dutých červených rohatců, když jsem byl malý. Pro oko dětského diváka myslím působivé. ()

Shakers

Pokračovanie už nieje tak úspešné ako prvý diel, pretože to stratilo to kúzlo, ktoré sem George Miller nedokázal preniesť. 45% - 2* ()

Jacinda

Giganti mi vždycky naháněly hrůzu, hlavně jako malému děcku. Stříbrné město je prostě překrásné a když jsem měla poprvé skočit z tří metrového můstku, vybavla s emi scéna právě z tohohle filmu. Pro mě ještě ne tak špatné pokračování kultovní "pohádky" Pozn Předtím mi to nepřišlo, ale ted když slyším Filipa Jančíka jak mluví dětským hlasem, zní to úplně stejně jako když mluvil toho transvestitu v snídani na Plutu. Takže máme gaybastiena ()

salahadin

Pravidlo pokračování má tvrdá a neúprosná pravidla...málokdo se z nich umí poučit. Nekonečný příběh 2 toho důkazem. ()

mzss1

Aspon zde už není tak vysoké hodnocení jako u jedničky. Za mě o dost horší, nedalo se na to moc koukat, příběh ale celkem solidní. Obludy příšerné! Takže za mě jen tak na 30% = ** ()

kingik

Dost zbytečné pokračování, které se svému předchůdci nemůže rovnat ani náhodou. Herce z jedničky vystřídal Jonathan Brandis a ke střídání došlo i na režijní stoličce a tentokrát režíruje podprůměrný George Miller, který postupně ságu zbavil kouzla i nápaditosti a trojka své dílo zkázy jenom dovršila. Tyhle další dvě pokračování ignoruji a na rozdíl od geniální jedničky už je nechci nikdy znova vidět. ()

Anderton

Podľa mňa ani zďaleka nie tak hrozivé, ako sa vo všeobecnosti o tomto filme traduje. Problém je samozrejme vo večnom porovnávaní s nedosiahnuteľným prvým dielom, ktorý skrátka skončil dokonalým záverom a pokračovať sa zdala byť holá zbytočnosť. Každopádne som si tento film ako teenager celkom užil, možno aj preto, že som očakával totálnu katastrofu. VIDENÉ ZNOVA 2/24: NP 2 je samozrejme zlé pokračovanie dokonalého filmu, ale ako samostatná detská osemdesiatková fantasy obstojí celkom slušne. Dôvodom je myslím slušný scenár, ktorý pekne graduje a má skvelú pointu, avšak réžia je sotva priemerná a s výpravou a kostýmami je to ako na húpačke. Raz katastrofálny gýč, inokedy pekný gýč. ()

AllShallFall

no tak musím uznat, že tento díl už je takové dílko, jakože je nějaké pokračování. vlastně tohle už je taková menší blbost. ale vzhledem k tomu, že se na to dá koukat a něco na tom i zajímavého bylo, tak ty 3 hvězdy to dá. ()

Slartibarkfast

Typický případ filmové série a jízda výtahem.. pomalu do suterénu kvality. Řekl bych že od prvního dílu jsme sjeli tak o 10 pater. Pohádka o tom jak se točí pohádka aneb jak zlomit vaz nadějnému nápadu. Já byl tedy velmi zklamán 35% ()

nash.

Velmi silný příběh, zpracovaný bohužel tak mizerným způsobem, že připomíná prázdnou skořápku. Jakoby měli tvůrci tolik přání, že je to připravilo o všechny vzpomínky. Vzpomínky na předchozí geniální díl i na to jak se vlastně mají točit filmy. Všechno, od příběhu, přes herecké výkony až po triky je mnohem horší, nejisté, nudné a prázdné. ()