Dovolená u tohoto jezera není zrovna šťastný nápad. Jezero Lake Placid je vyhledávanou turistickou oblastí. Když se několik turistů ale stane obětí neznámého lidožrouta, je povolána na pomoc skupina lidí, která ho má zneškodnit. Úkol je jasný, ale celou situaci zkomplikují vztahy mezi členy týmu. Kelly je paleontoložka, která má z přírody strach a svého prvního výjezdu do terénu se opravdu hrozí. Její odpor k otevřeným prostorám rozčiluje ochránce zvířat Jacka, který by se nejraději obešel bez ní. Třetím v partě je místní šerif, který chce netvora za každou cenu najít a zabít. Do věcí však začne nečekaně zasahovat i profesor mytologie, který se snaží všechny přesvědčit, aby netvora chytili živého. Čas běží a vrah je stále na svobodě. (HBO Europe)

Kontryhelka

Za mně plný počet hvězd. Určitou roli hraje u mně nostalgie. Film jsem si tenkrát půjčila ještě ve videopůjčovně a koukala jak u vytržení. Tyhle horůrky já můžu a v té době se mi líbil i Oliver Platt, takže volba byla jasná. Sice tam hrál hňupa, ale celkově jsem se bavila. Strašidelný to nebylo ani omylem. Příjemná oddychovka. Nedávno jsem si na film vzpoměla a pustila. Dojmy pořád stejný. ()

brasek

Priznávam, že snímok je iba priemerný horor a zapamätateľná scéna je iba jedna keď krokodíl zlikviduje medveďa. Jazero a lesy okolo neho sú pekná scenéria. Z môjho pohľadu ide o takú oddychovú záležitosť na nedeľné popoludnie, možno aj pre celú rodinu. ()

Vital

V celku průměr,dávat dohromady vtip s horrorem,to moc lidí neumí,a tady se mi to moc neosvědčilo.Speciální efekty mohly být lepší.Jinak v celku průměrnej filmeček,ale líbil se mi tam Bill Pullman. ()

pippo.nero

Velice slušný snímek, který rozhodně neurazí. Navíc má docela tempo a nechybí mu notná dávka humoru. A to hlavně díky dobře zvolené stopáži 76 min., takže nestačí ani začít nudit, ale především díky skvělému Brendanu Gleesonovi v roli šerifa co nemá rád sarkasty a Oliveru Plattovi, který je neméně skvělý. ()

lepinla792

Jako horor bych to hodnotil o 2 hvězdičky méně, ale mě to přišlo vtipný, některý scény byly dost zábavný, jako když krokodýla - zabijáka, krmila kravami. Děj taky nebyl špatný. ()

Mark1983

Pohodový koukatelný hororový průměr s prvky komedie,které mají na starost určité dialogy.Jinak myslím,že krokodýl se celkem povedl a několik scén,co zaujmou tam také je jako například krokodýl a medvěd,půlka těla potápěče,ukousnutá hlava a tak podobně. ()

Pythonator

Příjemná béčková podívaná, která díky sympatickému obsazení, velmi krátké stopáži a filmařskému nadhledu vůbec nemůže urazit. U filmu se dá jednoduše i pobavit a vůbec nenudí. ()

uprchlice

Jezero je "sladký odvar" plný mrtvol vyplouvajících na povrch "okořeněný" strachem a napětím. Lehce humorná verze postavená na úspěchu Aligátora, natočená v roce 1999 režisérem Stevem Minerem. Malé poklidné městečko je terorizováno neznámým tvorem v jezeře. Na stopě mu je místní šerif, mladá paleontoložka, ochránce zvířat a profesor mytologie. Všichni čtyři jsou odhodlaní tvora v jezeře zničit za každou cenu... Humor by se zde dal krájet a vážnost filmu je tak nízká, že Jezero ocení i milovníci hororových komedií. Vtipnost, něžnost a elegance tohoto filmu je v jistých scénách až božsky povedená, že divák ani nevnímá hlavní hororovou "část". Postavy jsou zajímavé a rozdílné, že si je každý okamžitě zamiluje díky jejich střeštěnosti, originalitě a vtipu. Jezero je "kupa" smíchu ochucená krví a čerstvým masem obětí. ()

Smashed

Popravdě, nemám ráda starý filmy (a za starý považuju vše před rokem 2005), ale tenhle filmík mě příjemně překvapil. Až jsem se divila, jak dobrý to bylo. Trochu mi to připomínalo Čelisti, ale v jezeře a s krokodýlem. ()

Jurator

Další z béčkových děl ve stylu Čelisti, které ale není až tak špatné, jak jsem původně před shlédnutím tušil. Spíše než za thriller bych to považoval za oddechový film, na který si ovšem musíte udělat náladu. ()

Anakikin

Od Jezera jsem už při pohledu na obal DVD příliš mnoho neočekával, jen a pouze hororové béčko ve stylu Aligátora nebo Frankenfish. Nicméně musím přiznat, že jsem nakonec byl poměrně mile překvapen. Solidně zvládnuté triky, ucházející herecké obsazení, celkem nečekané momenty – například často zmiňovaná scéna s medvědem – a dokonce i notná dávka humoru. Pokud vám nevadí zvířecí horory, rozhodně doporučuji tohle dílko ke zhlédnutí. ()

Jasmín

Ty dvě hvězdičky jsou jen za Olivera Platta a pár dobrejch vtípků a za pěkné exteriéry. Jinak to si snad ti filmaři dělaj pr.....kenou ohradu, ne? Taková slátanina s krokodýlem. Dokoukal jsem to jen proto, že jsem měl apatickou náladu a chtěl jsem vědět, kdo tam všechno zařve :-) ... což mě vlastně nakonec taky zklamalo. ()

pecicomix

To je asi můj první horor, který jsem viděl ještě jako malý klučina v televizi o půlnoci. Atmosféra je chvílemi navozená jako v čelistech (není vidět „krokouše“ ale přesto cítíte, že tam je a že vám nedá ani pokoj až si pudete zaplavat na nějaký ten rybník… ano pokuď chodíte rádi plavat nekoukejte se na to!To je asi můj první horor, který jsem viděl ještě jako malý klučina v televizi o půlnoci. Atmosféra je chvílemi navozená jako v čelistech (není vidět „krokouše“ ale přesto cítíte, že tam je a že vám nedá ani pokoj až si pudete zaplavat na nějaký ten rybník… ano pokuď chodíte rádi plavat nekoukejte se na to! ()

Sirenian

Tak, Jazero mi po prvý krát pušťal ešte môj ujo hneď ako vyšla na VHS, vtedy by som dal hneď z miesta 5 hviezdičiek, škoda len, že som medzitým trochu dospel :) (12.11.2010). ()