poster

Upír Nosferatu

 • český

  Nosferatu, symfonie hrůzy

 • Německo

  Nosferatu, eine Symphonie des Grauens

 • slovenský

  Upír Nosferatu

 • anglický

  Nosferatu

 • anglický

  Nosferatu the Vampire

Horor / Fantasy / Mysteriózní

Německo, 1922, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Apache
  *****

  Člověk, který hodnotí Nosferatu, a přitom nevezme v potaz všechny historické a technicko-filmařské souvislosti, asi nepochopí, proč je to taková bomba. Z pohledu roku 1922 to ale musela být přímo atomovka. A co zůstává atomovkou dodnes, jsou všechny záběry s Maxem Schreckem. Rozhodně je to nejstrašidelnější filmový upír všech dob.(1.2.2006)

 • T2
  ***

  Na dobu vzniku tohto filmu o Draculovi to príde po technickej stránke dosť solídne natočené. Príbehovo alebo teda predvádzanou nemou mimikou to mohlo byť o kúsok lepšie, aby to miestami až tak moc nebudilo dojem prílišnej pasivity, kde sa len postavy pohodlne prechádzajú z miesta na miesto a práve vtedy to dosť stagnuje svojou jednoduchosťou. Výhodou je že moment strachu tu je v celku dosiahnutý, či už zručnosťou a nápaditosťou vtedajších tvorcov, ale aj dobre využitej hre zo svetlom a tieňom. Hlavnou devízou sa tu stáva samotná postava Draculu a teda samotný herec, ktorý ho stvárňuje... v celkovom zhodnotený mi to príde len ako slušný priemer, ktorý má samozrejme svoje plusy a historickú hodnotu. /65%/(4.1.2009)

 • ORIN
  *****

  Filmové zpracování románu Dracula Brama Stokera. Film nepostrádá žádné prvky hororu, považuji ho za jeden ze základních pilířů německého expresionismu. Především gradace napětí a jedinečný herecký výkon Maxe Schrecka jako hraběte Orloka Vás přinutí nevynechat jediný filmový obraz. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](13.3.2007)

 • novoten
  ***

  Ze snímku sice čiší nápady, ale bohužel právě Nosferatu je důkazem, že některé filmy zůstanou pro další generace už jenom jako obraz toho, "jak se točilo tenkrát“. Murnaův počin nedokážu brát jakkoli vážně a neumím si představit, že bych se na něj někdy podíval znovu, přestože jeho historickou úlohu beze zbytku uznávám.(30.6.2007)

 • sud
  *****

  Film, který napsal dějiny hororového filmu. Němá mrazivá krása, která je nadčasová a použitelná i dnes. Skutečné filmové umění a nádherný děsivý sen, na jehož konci čeká probuzení v podobě dokonalého a nezapomenutelného zážitku.(12.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace