Upír Nosferatu

• Česko Nosferatu, symfonie hrůzy (více)

Mladý úředník realitní kanceláře Hutter (Gustav von Wangenheim) je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi (Max Schreck), aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě jej uvítá hrabě na svém hradu. S příchodem první noci však Hutter zjišťuje krutou pravdu, hrabě Orlok je totiž upír. Friedrichu Wilhelmu Murnauovi se nepodařilo získat práva na zfilmování románu Brama Stokera "Dracula" a tak pozměnil jména osob a dějiště příběhu zasadil do fiktivního městečka Wismar. Zajímavostí také je, že Murnau natáčel scény z Orlokova hradu na slovenském Oravském zámku. (caligari)

Bumerang

Upíra Nosferatu mám moc rád! Ač se jedná o velmi starý snímek, pořád mě uchvacuje vynikající atmosférou a hereckým výkonem Maxe Schrecka. Spousta scén filmu je podle mne (stejně jako celý film) legendou, nejlepší určitě ta z lodě, která připlouvá bez posádky do přístavu a následující morová rána. Kam se hrabou některé dnešní ubohoučké horrory! Kdyby to šlo, dám Nosferatu hvězdiček i sto! Doporučuji! ()

LuckyK

Max Screck ist wirklich schrecklich. Chápu, že to v té době musel být přelomový film a dodnes legenda upírských filmů. Ještě dnes některé scény jsou strašidelné, jako třeba příjezd kočáru po cestě lesem a samozřejmě kultovní chůze stínu po schodech a pokaždé zjevení obludy s dlouhými nehty. Hra světla a stínu je opravdu úžasná. Je pravda, že na počátku je film hodně upovídaný s titulky a některé jsou úplně zbytečné, jako výkřiky atd. Konec je značně odlišný od knihy Brama Stokera. ()

Simo16

Jeden z mojich naj hororov.Postarali sa o to hlavne famózne herecké výkony hlavného hrdinu a tiež neuveriteľne depresívne ladená hudba,ktorá tomuto filmu dodáva to očarujúce kúzlo a šmrnc.Napriek tomu,že tento film je 80 rokov starý,nič mu nechýba a príklad z tohto filmu by si mohol brať napríklad Desi Singh a jeho ,,nezabudnuteľný´´ Zabijak bez tváre. ()

tremors

Film mě nijak nezaujal, asi to bude taky tím, že vznikl 72 let před mým narozením. Kamera občas kvalitní, občas zase ne, ozvučení nic moc, jediný, co zvedlo moje hodnocení je upír, ten vypadal fakt dobře. ()

elanista1

Neviem to docenit, samozrejme to bol skvely film pred 80 rokmi, ma iste caro aj dnes, ale mne sa nepacil. Jedine plus je samotny Nosferatu, ktory na mna aj v tejto prehororovanej dobe posobil strasidelne. Mizerne herecke vykony vyvolavaju usmev, z toho pramenia komicke sceny ktore neboli natocene komicky zamerne, snazil som sa film nepretacat, zvladol som to do 50 minuty. ()

lobo87

Jedno z povinných diel svetovej kinematografie. Murnau fantasticky gradoval napätie, k čomu mu napomáhala aj skvelá hudba. Postava Nosferatu bola skvelá, ale dostala na môj vkus málo priestoru. Trošku mi chýbala logickejšia dejová línia a väčšia hrôza, ktorá síce zo Schrecka vyžarovala, ale nebola využitá naplno... 75% ()

SimonSomin

Upřímně, čekal jsem od tohoto filmu mnohem více, než se mi nakonec dostalo. Těžko budu v době digitálních efektů hodnotit tento snímek. Práh strachu u děsivých scén se postupně zvyšuje, a tak je opravdu velmi obtížné, vžít se do lidí, kteří do roku 1922 takovýto horror neviděli. Proto si myslím, že bychom těmto filmům neměli dávat tak dobré hodnocení pouze z toho důvodu, že jsou staré. ()

Lurtz37

Do posledního písmenka bych se podepsal pod komentář Galadriel, ale právě proto nechápu, jak se mohla dostat až na 4*. Já dávám 3* za hlavní postavu, která vypadá skutečně perfektně, pro mě vizuální orgie, ovšem zbytek filmu slabota. ()

vodkasesemte

celou stopáž jsem zustal přikovaný do gauče a mohu potvrdit, že šlo o nevětší vybíjenou časoprostoru v mém dosavadním životě, kterou jsem v tak překotném období zažil! nicméně dle ohlasu soudě, že se jedná o nejvíc koukatelné porno z dvacátých let minulého století, nepochybuju! ()

kobras5

Nenalhávejme si nic, tento snímek je už hodně starý a nelze jej s dnešní dobou srovnávat... nebo lze, ale v tom případě si stojím za svým, že mé hodnocení je možná hodně povolné a správným hodnocením by byl odpad. Původně jsem jej chtěl dát, což nakonec přehodnocuji na jednu hvězdu, o kterou se zasloužil hlavně vzhled upíra. Jinak to pro mě byla extrémní nuda, vysoce nezáživného filmu, který už v dnešní době nemá co nabídnout. Ve své době to i mohl být nejlepší horor, ale doba se změnila a šanci by měli dostat jiné filmy, které jsou jistojistě lepší. 20%. ()

Brucey

Bezchybný kinematografický klenot a nádherne hrôzostrašný film. A čo sa týka atmosféry, ťažko si dokážem vybaviť iný snímok s tak úžasnou prenikavou atmosférou. Najviac sa k tomu približuje asi len remake Wernera Herzoga, ktorý tiež žeriem. ()

Piedone

Fotografie z filmu, použité v slovenskom vydaní knihy Dracula z roku 1969 som obdivoval už ako 11-ročný u spolužiaka a neskôr sa mi podarilo túto knihu získať od iného kamaráta výmenou za šiltovku Coca-cola (ktorú mi rodičia kúpili v Bulharsku). Film samotný som mal možnosť vidieť (a nahrať) až v 90. rokoch na STV. Žiaľ, nahrávka sa mi nezachovala. ()

Alex_01

Ne, už jsem generačně příliš daleko, nehledě na to, jak jsem divácky vstřícný. Komponované to je moc hezky, stříhané taky. Problém mi dělaly groteskní herecké výkony, žánrová klišé ve své původní podobě (to je možná ale spíše pochavala) a nečitelný font. ()

PetraMishka

Nosferatu není vůbec špatný, i když Hutter vypadá jako Ivánek, podobně jedná, zatímco jeho paní Ellen je goticky bledá a náměsíčná. Ostatní postavy, kromě Nosferatu, nejsou moc zajímavé, a tak se člověk těší na Maxe Schrecka, kdykoliv se objeví. Je opravdu hodně děsivý s dlouhými drápy, zuby jako králík a ušima elfa. Nejvíc mě ale bavilo všímat si detailů, které filmaři hojně využívali v budoucnu. ()

kacir

Film som videl, keď som mal 8 rokov a pamätám si, že mi pot stekal po tvári a to som mal odpozerané iné horory, takže nemám čo viac dodať. Vlastne mám, keď si čítam komenty, je nutné pripomenúť, že tak vypičeného, kokotského, prijebaného, bradavicami posiateho, pribratého skurvenca ako je psychor len tak neuvidíte. Tfuuuj ()

Elemmírë

Kam se hrabou dnešní holywoodské velkofilmy na tak úžasně zpracovaný němý film doplněný skvělou hudbou kde tóny varhan jen zlepšují celkovou děsivou atmosférů. ()

Remake Nosferatu vznikne v Praze

Remake Nosferatu vznikne v Praze

31.03.2022

Režisér Seveřana nebo Majáku Robert Eggers plánuje svůj příští film natočit v Praze. Potvrdil to v nedávném rozhovoru, ze kterého vyšlo najevo, že už zde nějakou dobu dokonce pobývá a pomalu se… (více)

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

25.08.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) si velmi oblíbila spolupráci s režisérem Robertem Eggersem. Do Hollywoodu ostatně prorazila díky filmu Čarodějnice, teď se ale objeví i v jeho vikingské… (více)

Od Čarodějnice k Nosferatu

Od Čarodějnice k Nosferatu

15.08.2017

Robert Eggers si vybojoval režijní ostruhy Čarodějnicí a teď konečně oznámil svůj další film. Bude jím remake hororové klasiky Upír Nosferatu, která v roce 1922 nakopla upíří subžánr a představila… (více)

Festival Das Filmfest chystá filmové hody

Festival Das Filmfest chystá filmové hody

19.10.2015

Historicky první zpracování Stokerova Draculy, jeden z nejstarších evropských zvukových filmů, snímek oscarového Michaela Hanekeho, nejnovější film z dílny kultovního Fatiha Akina Šrám či vizuálně… (více)